Autor Wątek: Zagoń rower do roboty  (Przeczytany 23407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Sty 2010, 19:09:49 »
Albo dla tych, którzy nie pomyślą, że oni też tak mogą. Takim właśnie trzeba pokazywać, że da się i to wygodnie. Jak trochę pojeżdżą, to się oswoją.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Sty 2010, 01:11:10 »
Ciąg pieszy (C-13?)

C16 ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sty 2010, 16:40:03 »
Ciąg pieszy (C-13?)

C16 ;)

Zawsze mi się myli C13 z C16 :-) Dzieki za poprawke.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lut 2010, 00:01:49 »
Ponieważ zimowe weekendy nie sprzyjają pracy oraz nauce, postanowiłem spróbować  trochę zmobilizować  (sprowokować)  pozostałych i przygotować koncepcyjny baner i logo akcji.

http://picasaweb.google.com/tomekqwerty16/Desktop?feat=directlink#

W przeciwieństwie do dotychczasowego trendu, zdecydowałem się na coś bardziej lightowego.
W końcu jest to akcja przeznaczona dla osób, które niekoniecznie są sportowcami, a często wiodą już dorosłe i ustabilizowane życie.

Mam nadzieje, że to zainspiruje (zmobilizuje) jakiegoś uzdolnionego webmastera lub utalentowanego  grafika  :D ;)

Mam cichą nadzieje, że ktoś ruszy to w Warszawie.

Pozdrawiam
Tomek
« Ostatnia zmiana: 08 Lut 2010, 10:45:43 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Lut 2010, 11:38:48 »
Pomysłowe ^^ A najbardziej podobają mi się podpisy :D

Drex

  • Gość
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Lut 2010, 13:31:16 »
Jeśli chodziło Ci o coś w tym stylu, to proszę. Zainspirowałeś mnie. Ale jakoś weny nie mam... :(




Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Lut 2010, 19:21:50 »
Drex - druga linijka tekstu drugiego banera jest prawie nieczytelna, lepiej byłoby widać czyste białe litery, bez cieniowania, jakkolwiek eleganckie by było ;)
Baner wyższy jest całkiem pogodny, baner niższy jest ciemny i smutny.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lut 2010, 22:48:48 »
Ta akcja może odnieść w Warszawie naprawdę duży sukces, o ile będzie dobrze i oryginalnie pomyślana.  Mamy większy potencjał niż inne miasta, potrzeba nam więc jedynie właściwych ludzi i dobrego PLANU działania  ;)

Po pierwsze musimy stworzyć naszą Warszawską stronę tej akcji. Stronę, która nie będzie klonem im podobnych, tylko naszą Warszawską stroną tej akcji. Nie to że tamte są złe, ale potrzebujemy czegoś naszego, świeżego...   8)
Czegoś co przy okazji akcji, pokaże że zwykli warszawiacy na co dzień jeżdżą na rowerze

Po drugie musimy umieć zainteresować tą akcja lokalne media, władze, ZTM, szkoły, uczelnie, osoby prywatne i te mniej prywatne,  etc...
W tym celu również potrzebujemy właściwej osoby, osób.

Poza tym jak już nastanie czas akcji, to też trzeba mieć pomysł na jej głośne i uroczyste przeprowadzenie, co łączy się z punktem poprzednim.

Zadanie jest ambitne, ale w chwili obecnej wystarczy dosłownie kilka osób, z których każdy będzie wiedział co robić. 
Zdaje się że organizatorzy WMK posiadają odpowiedni kapitał organizacyjny   ;) :) :D

Naprawdę możemy to zrobic dużo lepiej od innych ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2010, 00:18:50 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Lut 2010, 00:08:03 »
Dobrze by było jakąś Ważną Osobę namówić do publicznego pojeżdżenia do pracy rowerem. I nagłośnić akcję w różnych mediach, nie tylko "tych co zawsze", jak Wyborcza. Ale i coś z prawej strony poglądowej. Żeby uniknąć opinii, że "znowu ta masoneria/eko-oszołomy/lewacy coś robią, to zło!".
I popromować akcję w jak najbardziej neutralnych poglądowo mediach, żeby nie dzielić społeczeństwa. Żeby przede wszystkim odbiorca pomyślał "ciekawy pomysł, a może dałoby się?" a nie "nasi robią" czy "tamci robią".

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Lut 2010, 01:30:31 »
Żeby uniknąć opinii, że "znowu ta masoneria/eko-oszołomy/lewacy coś robią, to zło!".
I popromować akcję w jak najbardziej neutralnych poglądowo mediach, żeby nie dzielić społeczeństwa. Żeby przede wszystkim odbiorca pomyślał "ciekawy pomysł, a może dałoby się?" a nie "nasi robią" czy "tamci robią".

  Kwestia patronów medialnych jest, co prawda ważna, lecz wtórna i wcale nie najtrudniejsza.
Jest przecież sporo tytułów prasowych, kilka kanałów TV i radiowych, które są dosyć neutralne i nastawione głównie na życiowe sprawy mieszkańców.

  Przede wszystkim, najpierw musimy oficjalnie  podjąć się  prowadzenia tej akcji  oraz  stworzyć atrakcyjną i czytelną dla wszystkich stronę internetową.

  Liczę na oficjalnych organizatorów WMK
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2010, 01:31:43 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lut 2010, 15:27:26 »
Przede wszystkim, najpierw musimy oficjalnie  podjąć się  (...) Liczę na oficjalnych organizatorów WMK

Czyli typowe "weźmy się i zróbcie". Ja się nie podejmuję :-P  Ale chętnie wspomogę te osoby, które zdecydują się powalczyć z tematem na poważnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Mar 2010, 10:20:38 »
Poza lodową-śniegową zimą też jeżdżę do pracy rowerem. Zresztą coraz więcej osób to robi. Ograniczeniem dla większości chętnych są warunki parkowania roweru i miejsce na przebranie się i zostawienie odzieży. U mnie w pracy jest to w fazie raczkującej, ale o swoje walczymy.

Ja wczoraj pod pracą (ul. Św. Barbary na tyłach Nowogrodzkiej w Śródmieściu) - przez pół godziny przerzucałem się argumentami i paragrafami z pracownikiem ZDM i strażnikiem miejskim, którzy twierdzili, że nie wolno mi przypiąć roweru do sztycy znaku - po jakichś 30 minutach jak już doszliśmy do poziomu abstrakcji, jakim są szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych wyszło na to, że chyba jednak nie chcemy spotkać się w sądzie ;)

Swoją drogą niezła scenka rodzajowa była i wzbudzała spore zainteresowanie przechodniów i kierowców ;)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Mar 2010, 12:23:21 »
ja miałem za to pyskówkę z robolem przycinającym drzewa przy Broniewskiego.
Że nie wolno jeździć bo on tnie. Ja się spytałem którędy wyznaczył objazd i gdzie są znaki.
A on że jest taśma i żebym torami tramwajowymi zap******ł.
Odpowiedziałem mu coś w podobnym stylu i rozeszliśmy się :0)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Mar 2010, 12:45:01 »
To miałam więcej szczęścia - policja [sztuk dwie] nic nie powiedziała, kiedy prowadziłam rower antresolą metra Centrum i przypinałam do barierki, żeby odebrać kartę miejską. Tylko ludzie w tej wielkiej kolejce trochę dziwnie patrzyli ;)

DarkSid3

  • Gość
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Mar 2010, 16:58:47 »
Kobieta, to się nie czepiali. ;) :D