Autor Wątek: Aktualizacja skryptu forum.  (Przeczytany 68391 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #90 dnia: 06 Lis 2010, 15:42:53 »
hehehe....
Drogi Drexie - to, że wyssałeś z mlekiem matki chorobliwą niechęć do IE nie zmienia faktu, że MSIE 7 i 8 używa ponad 26% użytkowników komputerów w Polsce. http://ranking.pl/pl/rankings/web-browsers.html
A więc jest to to istotna grupa użytkowników, trzeba się z nią liczyć i sprawdzać funkcjonowanie tworzonych stron internetowych na tych popularnych przeglądarkach.
Niestety- jeśli ktoś używa czegoś niezgodnego ze standardami, nie znaczy, że ja muszę się do niego dostosowywać. Tak jakbyś zaczął jeździć na rowerze z "kwadratowymi kołami"- czy mamy zrobić DDR w kształcie położonych poziomo schodów? IE to dziadostwo jakich mało. wejdź na http://acid3.acidtests.org/ i powiedz co otrzymałeś? Ja mam 100/100. IE8 może ze 25. Nawet IE 9 beta które oglądałem ostatnio nie załapało się na setkę. Oprócz Opery tylko Chrome ma 100/100 bo FF ma około 95.

I nie- nie będę psuł strony, żeby się w IE wyświetlało "dobrze".

Jaśniej? Czytaj ze zrozumieniem...  :P
Te strony otwierają mi się, pokazując na ekranie ostatnie od dołu posty i kawałek "Szybkiej odpowiedzi".
Próbowałem to powtórzyć- nie udało mi się. Możliwe, że klikasz na link z końcówką w stylu:
.msg10030;topicseen#new
co powoduje otworzenie najnowszej wiadomości w temacie której jeszcze nie czytałeś- i wtedy jest to normalne.

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #91 dnia: 13 Mar 2011, 14:04:46 »
I nie- nie będę psuł strony, żeby się w IE wyświetlało "dobrze".

Strona z ta przeglądarka przez kilka lat już się niewystrzelana dobrze i teraz nadal sie nie będzie dobrze wyświetlać przez kolejne lata. Filma Microsoft znalazła powarzne luki w tej przeglądacie, korzystając z tej przeglądarki można mieć kłopoty z komputerem typu Hack wszystkich twoich haseł do wszystkich stron których korzystasz.

Dodatkowo strony są żle wyświetlane każda stronę jaką robiłem była żle wyświetlana w przeglądarce EI dlatego wszędzie większości na forach pisze żeby przeglądać dana stronę prawidłowo trzeba korzystać w Mozille Firefox lub Google Chrome
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Mar 2011, 14:20:26 »
dlatego wszędzie większości na forach pisze żeby przeglądać dana stronę prawidłowo trzeba korzystać w Mozille Firefox lub Google Chrome
Specjaliści od siedmiu boleści tak piszą. FF i Chrome są lepsze od IE, ale do Opery brakuje im jeszcze lat świetlnych.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Mar 2011, 21:37:07 »
Drex - chociaż piszę to korzystając z Opery to nie byłbym aż tak ostry w takich stwierdzeniach. Faktem jest, że Opera ma spoooorooo rzeczy wspaniałych, wbudowanych ad hoc, dostępnych OOTB zaraz po zainstalowaniu, ale są też niestety stronki (m.in polskiego producenta serwerów), w których aby cokolwiek zrobić trzeba mieć FF, bo inaczej nie wyświetla się dobrze, lub wcale to co powinno.
O IE pisał nie będę, ale..... Kolega właśnie ostatnio dostał zlecenie: dopasować napisany kod strony (działajacy idealnie we wszystkich przeglądarkach a la FF, Chrome, Opera) tak, aby wyświetlał się prawidłowo w IE 8 (OSIEM. Nie 6 ani 7, tylko 8!)
To chyba mówi najwięcej o tym gównie jakim jest IE.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #94 dnia: 14 Mar 2011, 05:21:18 »
Storm- to nie świadczy źle o przeglądarce, tylko o twórcy strony. A jakby "łebmasterzy" przestali dostosowywać strony do IE to w końcu ta przeglądarka by wypadła z rynku lub została przepisana od nowa- poprawnie. A tak? Ciemny lud wszystko kupi.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Mar 2011, 14:08:04 »
Dostosowując stronę do przestarzałych i generalnie z definicji gównianych przeglądarek psuje się rynek. W taki oto sposób pisząc stronę poprawnie, w zgodzie ze standardami promuje się rozwój internetu. Jeśli będzie się kombinowało i robiło hacki w kodzie stron, żeby łaskawie mający w poważaniu standardy explorer działał to dalej ludzie będą używać ramek zamiast divów i canvas.
No i podzielam zdanie o wyższości Opery nad innymi przeglądarkami ;) (i comodore nad atari takoż :D )

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #96 dnia: 14 Mar 2011, 19:11:31 »
Dostosowując stronę do przestarzałych i generalnie z definicji gównianych przeglądarek psuje się rynek.

Choć nie korzystam z Opery, to zgadzam się. Po to ktoś wymyślił standardy, by to z nimi wszystko było zgodne. To tak jak z drogami rowerowymi - różni fachoffffcy ciągle próbują wymyślać na nowo to, co od dawna holendrzy i wszyscy mają opracowane. Rezultat jaki jest, wszyscy wiemy.

No i podzielam zdanie o wyższości Opery nad innymi przeglądarkami ;) (i comodore nad atari takoż :D )

Na FF gadaj co chcesz, ale mojego Atari 130XE w kolorze khaki (sam go malowałem) ze STACJĄ DYSKÓW 5,25" o pojemności zawrotnych 130kB obrażać nie pozwolę. To był pierwszy komp na którym programowałem (w Basicu), grałem w kultowe gry (arkanoid, żaby, montezuma, river raid, pacman, robbo). I ten dreszczyk emocji gdy się wgrywał Robbo Konstruktor z taśmy przez kwadrans i człowiek drżał, by w tym czasie sąsiad odkurzacza lub żelazka nie włączył, bo będzie skok napięcia i trzeba będzie zaczynać od nowa... Ech, to były piękne czasy, gdy piractwa nie było (bo nie było ustawy o piractwie i wszystko można było legalnie kopiować, sprzedawać itp), Windows się nie zawieszał i gdy trawa była bardziej zielona.

BTW. Commodore też wspominam z sentymentem. Zwłaszcza gry Sim City, VerMeer (czy jakoś tak) i Bundesliga Manager. No i niezawodne ustawianie głowicy ;)

Pecet to już po prostu nie to samo :-P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #97 dnia: 14 Mar 2011, 20:24:08 »
Choć nie korzystam z Opery, to zgadzam się. Po to ktoś wymyślił standardy, by to z nimi wszystko było zgodne. To tak jak z drogami rowerowymi - różni fachoffffcy ciągle próbują wymyślać na nowo to, co od dawna holendrzy i

Błąd, Raffi. Przecież wszyscy dobrze wiemy, że to władza wie najlepiej i zna się najlepiej zarówno na drogach rowerowych, jak i na informatyzacji państwa  (patrz: podpisane przy aplauzie narodów porozumienie ACTA, patrz:   ustawa chroniąca dzieci przed szkodliwym wpływem hazardu internetowego), jak i w ogóle na wszystkim. To przecież widać na każdym kroku, że rządzący rządzą bo są od nas w każdym calu lepsi, i każdy o tym wie od małego. Chyba, że nie ogląda TV  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Mar 2011, 08:55:23 »
No i podzielam zdanie o wyższości Opery nad innymi przeglądarkami ;) (i comodore nad atari takoż :D )

Na FF gadaj co chcesz, ale mojego Atari 130XE w kolorze khaki (sam go malowałem) ze STACJĄ DYSKÓW 5,25" o pojemności zawrotnych 130kB obrażać nie pozwolę. To był pierwszy komp na którym programowałem (w Basicu), grałem w kultowe gry (arkanoid, żaby, montezuma, river raid, pacman, robbo). I ten dreszczyk emocji gdy się wgrywał Robbo Konstruktor z taśmy przez kwadrans i człowiek drżał, by w tym czasie sąsiad odkurzacza lub żelazka nie włączył, bo będzie skok napięcia i trzeba będzie zaczynać od nowa... Ech, to były piękne czasy, gdy piractwa nie było (bo nie było ustawy o piractwie i wszystko można było legalnie kopiować, sprzedawać itp), Windows się nie zawieszał i gdy trawa była bardziej zielona.

BTW. Commodore też wspominam z sentymentem. Zwłaszcza gry Sim City, VerMeer (czy jakoś tak) i Bundesliga Manager. No i niezawodne ustawianie głowicy ;)

Pecet to już po prostu nie to samo :-P


Tu by się przydał taki bbc code pod tytułem offtopic :) ( http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=269027.40 )
Dało by radę to dodać?


A co do samego posta. To był tylko taki przewrotny tekścik ;)

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Mar 2011, 15:24:48 »
Jak mi się uzna, że za dużo OT to cały topic pójdzie do kosza. :D

A co do tematu- jest już wersja RC 5. Poczekam jeszcze trochę i jak będzie już więcej dodatków do niej to zaktualizuję.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Lip 2011, 23:58:27 »
Cytuj
The database value you're trying to insert does not exist: id_search


A chciałem tylko skorzystać z wyszukiwarki...
Swoją drogą... Brak pola indeksowania w tabeli w bazie danych?


Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #101 dnia: 20 Wrz 2011, 14:13:35 »
Czy licznik stron w wątku, który jest na dole po lewej stronie mógłby   być też na górze po lewej nad niebieskim paskiem? - można byłoby dotrzeć   do strony która mnie interesuje bez przewijania wątku do samego dołu...

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #102 dnia: 20 Wrz 2011, 15:04:27 »
Czy licznik stron w wątku, który jest na dole po lewej stronie mógłby   być też na górze po lewej nad niebieskim paskiem? - można byłoby dotrzeć   do strony która mnie interesuje bez przewijania wątku do samego dołu...


Grzesiu, po co dublować funkcjonalność?
Zmień sposób wyświetlania forum (tutaj masz opisane). I po problemie w tym wyglądzie jest licznik na górze.

Pozdrawiam
Tomek
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz 2011, 15:08:19 wysłana przez Stanley »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #103 dnia: 20 Wrz 2011, 19:23:50 »
Hm, w moim ustawieniu [simple machines] też licznik stron jest na górze i na dole.
A żeby nie przewijać, wystarczy nacisnąć "end" i strona sama przeskoczy na dół. [no co, ja do niedawna nie wiedziałam :P]

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #104 dnia: 20 Wrz 2011, 20:30:21 »
Ja wiedziałem o tym do czego służy END, a jednak to nie to samo - dla mnie intuicyjne to nie jest...