Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 528462 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1170 dnia: 13 Sie 2015, 13:26:43 »
gdyby niezgodnie z przepisami przejeżdżał przez te pasy pewnie by żył...

To też jest swego rodzaju demagogia i przekłamanie (równie "celnie" można by twierdzić, że gdyby wyszedł z domu minutę wcześniej lub później, to by żył, nawet jeśli przechodziłby tam jako pieszy). Albo jeszcze lepiej - do wypadku przyczyniła się zbyt niska prędkość BMW.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1171 dnia: 13 Sie 2015, 14:10:56 »
nie do końca demagogia
gdyby przejeżdżał przez te pasy uważałby trochę bardziej i nie będąc "na prawie" być może przepuściłby tego idiotę z bmw

EDIT: poza wszelką wątpliwością jest, że gość nie żyje i z tego powodu należy ubolewać.
« Ostatnia zmiana: 13 Sie 2015, 14:12:13 wysłana przez vit »

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1172 dnia: 24 Lis 2015, 20:52:51 »

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1173 dnia: 25 Lis 2015, 20:01:18 »
Patrzę na zdjęcie i widzę, że przecież jeżdżę tamtędy (Nowowiejska) codziennie w godzinach 6-14-22. Serio, nie wiem co mogło mu się tam stać. Jedyne co tam jest to raptem dwa czy trzy wyjazdy z terenu Politechniki... Albo rowerzyście tak gwałtownie zajechano drogę, albo to rowerzysta wyjechał z któregoś wyjazdu...  Ktoś wie coś więcej?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1174 dnia: 25 Lis 2015, 21:29:30 »
No cóż i tak wszyscy się dowiedzą - to mk1111 zaliczył drzwi od Nissana . Rozkoszny pasażer miał dość korka i postanowił nagle wysiąść i otworzył drzwi jak Marek już wyprzedzał  go z prawej strony . W TVP Info Warszawa było nagranie i widać było jak ładnie skasował przednie koło ,bagażnik na przednim kole i widelec . Marek 8 szwów na twarzy ( i podwójne) wiec głębokie rany .

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1175 dnia: 25 Lis 2015, 22:35:37 »
Marek jest gdzie? w domu? w szpitalu?
nie trzeba mu czegoś? zakupy? babciny rosół?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1176 dnia: 26 Lis 2015, 05:23:09 »
W domu , daje radę -stęka i jęczy i nie wolno go rozśmieszać (boli).

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1177 dnia: 26 Lis 2015, 09:14:18 »
Kilka osób się rozczaruje ale żyję i jeszcze jakiś czas pożyję  ;).
Okoliczności mniej więcej tak jak opisał Jerzy.
Oddałem honorowo całkiem sporo krwi - niestety na chodnik więc poświęcenie poszło na marne  :D
Najpoważniejsze straty to utrata resztek urody. Zyski to całkiem nowa 10 cm blizna pod okiem  :D
Jutro normalnie będę - może jeszcze nie rowerem ( jeszcze się nie zdecydowałem) ale sprzęt dostarczę.
życie nie znosi próżni...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1178 dnia: 26 Lis 2015, 09:40:02 »
Jak rozmowy z ubezpieczycielem sprawcy? I ogólnie ustalenie sprawcy?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1179 dnia: 26 Lis 2015, 10:02:07 »
Sprawa jest skomplikowana. Poszła na dochodzenie w KRP I. Na tą chwilę ze wskazaniem na przestępstwo.  Sprawca ma być wskazany w dochodzeniu. Ma być powołany biegły aby na podstawie dokumentacji medycznej określić czas trwania "rozstroju zdrowia".
Sprawę komplikuje też iż drzwi otworzył pasażer. Na miejscu Policja wskazywała na winę kierowcy który nie zachował ostrożności wypuszczając pasażera  w takim a nie innym miejscu oraz pasażera który te drzwi otworzył. Także do czasu rozstrzygnięcia dochodzenia nie ma formalnie wskazanego sprawcy więc nie ma co iść do ubezpieczyciela. Zresztą żeby było śmieszniej ponieważ z miejsca zdarzenia  zabrała mnie karetka to nie mam żadnych namiarów ani na kierowcę ani na ubezpieczyciela. Policja udzieli informacji na podstawie wniosku który mogę do nich skierować po oficjalnym wszczęciu dochodzenia. Jest więc śmiesznie.
A dopełnieniem tego wszystkiego jest to że zanim dojechało pogotowie i policja to zarówno rower jak i samochód były już przestawione poza jezdnię. Wychodzi więc na to iż kierowca będzie miał jeszcze zarzut  utrudniania dochodzenia. 
życie nie znosi próżni...

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1180 dnia: 26 Lis 2015, 10:51:03 »

Cytuj
Rowerzystka została potrącona na pasie dla cyklistów na ul. Mokotowskiej. - Trafiła do szpitala - informuje stołeczna policja.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,rowerzystka-potracona-na-mokotowskiej-jechala-sciezka,186776.html
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1181 dnia: 26 Lis 2015, 11:45:55 »
Tak jak napisałem u siebie na twarzoksiążce - żeby potrącić rowerzystę na kontrapasie albo trzeba być ślepym - bo rowerzysta jest dokładnie przed samochodem, albo mieć prawko znalezione w chipsach. Bo parkowanie skośne i wyjeżdżanie dupą na pas bez widoczności też za mądre nie jest (a znaki zabraniają).

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1182 dnia: 26 Lis 2015, 12:08:18 »
Tak jak napisałem u siebie na twarzoksiążce - żeby potrącić rowerzystę na kontrapasie albo trzeba być ślepym - bo rowerzysta jest dokładnie przed samochodem, albo mieć prawko znalezione w chipsach.

Wystarczy wyjeżdżać z miejsca parkingowego od strony kościoła.  Jeśli poprzedzający samochód to większa landara (np dostawczak), to kierowca - dopóki nie wystawi pół auta na kontrapas - nie ma żadnej szansy na zobaczenie prawidłowo jadącego rowerzysty.

Offline Piotr157D

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Uczestnictwo w masie od 08/2013
Kross Level A3

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1184 dnia: 26 Lis 2015, 13:45:22 »
Nie ma nic o okolicznościach, ale wiele razy zdarzyło mi się, że jechałem kontrpasem a samochody mijały mnie o dosłownie centymetry, bo kierowcom nie chce ruszać się kierownicą i ścinają łuki najeżdżając na kontrpas. Codziennością jest tez nieprawidłowe parkowanie, tzn. prostopadłe zamiast równoległego, przez co część kontrpasa jest zastawiona.


Zdarzyło mi się też, że kierowca na mnie natrąbił i zaczął pyskówkę za to, że musiał mnie ominąć (obaj jechaliśmy w stronę łazienkowskiej), oraz pretensje ze strony jadącego karetką, ratownika medycznego, bo wg niego lepiej byłoby, gdybym jechał kontrpasem pod prąd (tzn. zgodnie z ruchem samochodów), niż na zasadach ogólnych.