Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

Noski VS SPD

(1/6) > >>

Bear:
Wetknę kij w mrowisko i zapytam:

co uważacie za lepsze - SPDy, czy noski.
Sam jeżdżę w noskach i jestem zadowolony. SPDów nie używałem, ale widziałem jak ludzie fikaja przy starcie albo zatrzymaniu. No i co w sytuacji wywrotki. Bo noski to same spadają ;0)

Bartosz:
Ja bym wolał SPDy ponieważ jadac pod górke to nie tylko nacikasz na pedal ale tez ciagniesz go w góre co daje wieksza predkość trzeba sie przyzwyczaić do SPDów z wpinaniem i wypinaniem ich jak sie przyzwyczajsz to nie ma problemów z wywalaniem sie. Ja osobiście mam zwykłe pedały "wellgo" nie chce wymieniac w tym rowerze na SPDy bo już mi sie nie opłaca poczekam rok na nowy rower to i SPDy będe miał w nim.

pimpf:

--- Cytat: Bear w 30 Mar 2010, 14:15:50 ---No i co w sytuacji wywrotki. Bo noski to same spadają ;0)

--- Koniec cytatu ---
po miesiącu w krew wchodzi ruch wypinający. a osobiście miałem kilka;) wywrotek (nie z powodu SPD) i za każdym razem noga się wypięła albo odruchowo przeze mnie albo sama.
naj+ jest przede wszystkimi możliwość ciągnięcia nogą do tyłu oraz całkowicie bezproblemowe wpinanie.
minusem może być to że isę zapychają błotem (niższe modele)

adriansocho:
Jeśli chodzi o utrzymanie nogi na pedale, albo bardzo budżetowe zastosowania to noski. Jeśli chodzi o efektywne przekazywanie siły na korby to tylko SPD. Noski stosowane kiedyś w kolarstwie zawodowym były zaciągane przy ruszeniu także nie było możliwości wysunięcia nogi z noska bez poluzowania go. Do tego się używało specjalnych butów. Dużo bezpieczniejsze są współczesne SPD.

SeBeQ:

--- Cytat: Bear ---SPDy, czy noski
--- Koniec cytatu ---
Kolega ma na myśli system Shimano czy ogólnie systemy łączące but z pedałem?

Osobiście byłem przeciwny łączeniu się z pedałem... jednakże spróbowałem i jestem szczęśliwym użytkownikiem. Polecam za to naprawdę sztywne podeszwy, to taki kolejny stopień wtajemniczenia...
Chętnie spróbowałbym systemu CrankBrothers, ale niestety mając kilka rowerów nie stać mnie na wymianę tylu pedałów... może kiedyś :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej