Autor Wątek: Kamera na kierownicę  (Przeczytany 19379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Cze 2013, 09:57:52 »
A nie jest przypadkiem tak, że ten ekran musisz dopiero podłączyć? Ta kamera ma podobno złącza USB i HDMI, więc jeśli tylko masz stosowny telewizor, to chyba warto spróbować ;) Możliwe też, że podłączenie do komputera też zda egzamin.

tomus1973

  • Gość
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Cze 2013, 10:05:16 »
Po podłaczeniu do kompa pokazuje się jako dysk wymienny. Można tylko odtwarzać pliki. Może podłączenie do telewizora coś da.

Edit: rzeczywiście po podłaczeniu przez złącze HDMI do telewizora, dało się wejść w ustawienia kamerki. Dzięki za podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2013, 19:56:42 wysłana przez tomus1973 »

tomus1973

  • Gość
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Cze 2013, 22:30:25 »
Pierwszy test kamerki PRESTIGIO Roadrunner 710x wykonany. Oczywiście film jest przekonwertowany z pliku "mov" do wmv, a potem jeszcze na "Youtube", więc stracił trochę na jakości. Ogólnie wygląda to tak:

http://www.youtube.com/watch?v=diF3m6ZSagc

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Cze 2013, 17:35:29 »
Wygląda bardzo dobrze, szkoda, że finansowo poza moim zasięgiem. Na tjubie pojawił się film z wspomnianej przeze mnie kamery Tracer:

http://www.youtube.com/watch?v=firVusMZI3k


wygląda naprawdę ok, szczególnie za tak niską cenę.



Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Lip 2013, 10:38:02 »
ciekawy artykuł znalazłem.

Porównanie kilku kamer Drift HD Ghost, Panasonic HX-A100, Polaroid XS100, Redleaf RD32II, Rollei Bullet 5S

http://www.optyczne.pl/16.1-Inne_testy-Test_kamer_sportowych_Wst%C4%99p.html

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Lip 2013, 11:35:32 »
Zastosowanie kamery Rollei Bullet 5S na rowerze czy na kasku to nieporozumienie. O wiele sensowniej jest zainteresować się zakupem

http://image.ceneo.pl/data/products/16424645/f-rollei-bullet-hd-1080-pro-40215.jpg

Byłem bardzo sceptyczny ale kamerka zaskoczyła mnie. Ma opcję zdjęć  poklatkowych i filmu. Sądziłem, że w opcji aparatu zdjęcia będą rozmyte ale są ostre nawet jak się jedzie po kamieniach. Kamerka także ma stabilizację obrazu i tylko jak sie jedzie po krawężnikach to widać to na obrazie... chociaż bardziej słychać niż widać. Kamerka jest malutka jak latarka i zbliżona kształtem więc jest kompletnie niezauważalna. Na Masie zauważyłem, że tylko jeden gość się nią zainteresował ale tylko dlatego, że zobaczył pulsujące diody.

tomus1973

  • Gość
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Lip 2013, 08:26:38 »
@robertrobert1 ile taka kam kosztuje? Fajny ma wygląd, jak pocisk. Funkcjami chyba zbliżona jest do Prestigio roadrunner 710x

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Wrz 2013, 16:02:51 »
Ponieważ moja bardzo-tania-kamerka made by chińskie-dzieci-stojące-cały-dzień-w-fabryce przestała działać szukam czegoś nowego.

Prestigio roadrunner 710 to zdecydowanie kres moich możliwości finansowych. Czy dobrze mocuje się ją do kasku? Może w tej cenie znacie coś lepszego? Minimum wymagań to jakość pozwalająca na późniejsze czytanie tablic rejestracyjnych do odległości 10-20 metrów.

Druga opcja to kamera mocowana do roweru. Czy znacie jakąś tańszą kamerę na rower z otworem gwintowanym? Moja samochodowa w cenie poniżej 200 taki ma. Gdyby nie problem wodoszczelności i wytrzymałości to by się nadawała na rower, więc może jest coś niedrogiego?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Wrz 2013, 20:29:18 »
Ja kupiłam taką, jak ma ktoś z forum (Redleaf RD32) w ciemno i nie porównując z innymi. Raczej jakość szału nie robi, ale rzekomo jest wodoszczelna: https://www.youtube.com/watch?v=hMHOiAMXE5s

tomus1973

  • Gość
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Wrz 2013, 09:18:55 »

Prestigio roadrunner 710 to zdecydowanie kres moich możliwości finansowych. Czy dobrze mocuje się ją do kasku?

Ona ma taką gumę zakładającą się na głowę i do tej gumy przymocowany jest uchwyt, do którego wciska się kamerkę.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Paź 2013, 11:59:23 »
Widział ktoś w ogóle jakieś kamery, które jednocześnie:
  • Na wewnętrznym aku trzymają >5h albo da się je zasilać bez przeróbek ze standardowych 18650.
  • Mieszczą się w granicach 600zł.
  • Mają sensowną stabilizację obrazu.
?

Minimum wymagań to jakość pozwalająca na późniejsze czytanie tablic rejestracyjnych do odległości 10-20 metrów.
Jeśli kamera ma mikrofon, to po prostu czytaj na głos interesujące cię numery.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2013, 12:01:19 wysłana przez biały »

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Lis 2013, 11:55:34 »
Minął rok użytkowania kamery sportowej Redleaf RD32. Użytkowałem ją uczciwie, mniej więcej co drugi, co trzeci dzień. Z pewnością wyszło około 200--250 dni roku po 2 godziny dziennie.
Za kamerkę zapłaciłem 464 zł wraz z Kartą pamięci  microSDHC SanDisk Mobile Ultra 32GB. Kwota dość zacna więc spodziewałem się  dłuższej żywotności kamery, ponieważ nie kupowałem jej na jedynie "rok".

Po "roku" użytkowania kamerka z naładowanym akumulatorem na "maksa" jest w stanie nagrać  ok. 35 minut filmu i zasilanie pada. Spodziewam się, że ten czas zacznie się skracać gwałtownie, gdyż jeszcze miesiąc temu nagrywała na jednym ładowaniu około 80 minut filmu.

Pytanie czy istnieje możliwość wymiany tego akumulatora, lub przedłużenia działania kamery w inny sposób?
Niestety w googlach nic nie znalazłem.

Teraz wiem, że kamera powinna mieć akumulatory zewnętrzne, bo wbudowane szybko umierają.  Znalazłem taki model:
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=40913
Ciekawe, czy można dokupić ewentualnie dodatkowe akumulatory, i czy kamera jest w stanie pracować dłużej niż 2 lata?
                                                                 

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Lis 2013, 12:52:25 »
Witam,
może warto napisać do sprzedawców lub polskiego dystrybutora tych kamer czy nie mają w oddzielnej sprzedaży samych akumulatorów.

ewentualnie poszukać w sklepach z akumulatorami czy nie ma takiego samego typu ale do innego urządzenia.

tak jak np od NOKI pasują to innych rejestratorów samochodowych

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Lis 2013, 13:33:40 »
na swojej codziennej trasie dosyć często widzę kolesia z kamerą zamontowaną na kasku oraz drugą pod siodłem. zazwyczaj widzimy się przy wale miedzeszyńskim czasem na moście świętokrzyskim. czy to któryś z forumowiczów? ciekawym skąd pomysł na dwie kamery?

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera na kierownicę
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Lis 2013, 17:27:58 »
ciekawym skąd pomysł na dwie kamery?
Co dwie głowy to nie jedna. Zdarzają się takie rzeczy, których kamera na kasku/kierownicy nie ma szans uwiecznić.
Za to zadaję sobie pytanie, po co komu 6 kamer? ;D https://www.youtube.com/user/SonofthewindsInc/videos