Autor Wątek: Lampka rowerowa  (Przeczytany 46576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Paź 2011, 00:13:05 »
I ja dzisiaj zawitalem do Brwinowa. Lampka konkret

http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-820-lm-kpl-aku-promocja-i1820965553.html

Jestem zadowolony z zakupu, ale jedna rzecz trzeba wziac pod uwage. Na drodze nie osiagniecie takiego efektu jak na zdjeciach bo zabija was uzytkownicy innych rowerow lub samochodow. Dzis podczas testow ze dwie osoby na rowerze zwrocily mi uwage ze oslepiam ta lampka a samochody migaly swiatlami drogowymi. . . Taka lampke uzyjesz w nocy w lesie podczas samotnej jazdy , w miescie niestety musi byc skierowana metr za kolo i juz takiego efektu nie bedzie. . .  Zastanawiam sie czy te najmocniejsze lampeczki rowerowe sa skonstrulowane na zasadzie reflektora samochodowego z elementami rozpraszajacymi swiatlo i moze one az tak nie oslepiaja?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Paź 2011, 01:47:28 »
Zastanawiam sie czy te najmocniejsze lampeczki rowerowe sa skonstrulowane na zasadzie reflektora samochodowego z elementami rozpraszajacymi swiatlo i moze one az tak nie oslepiaja?

Nie są. Do diód ogólnie jest dość ograniczony wybór soczewek, a żeby kupić soczewkę asymetryczną, co nie marnuje światła na boki za mocno albo w górę to zapomnij.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Paź 2011, 16:02:12 »
@Opium - nie widzę problemu... Mam taką samą latarkę i ja ja montuję na kasku, kieruję delikatnie w dół, tak aby uzyskać snop światła padający na jezdnię w odległosci tych 10m i jest dobrze. Jak do tej pory nie słyszałem pretensji, nikt nie mrugał, aczkolwiek zdarza mi się regulować jasność latarki używając jej przełącznika...


Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Sty 2012, 20:02:31 »
Storm jakie miales ustawienia aparatu jak robiles zdjecia testowe?

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Sty 2012, 00:48:21 »
Jako przednią lampkę polecam szpercz LIGHTSTER sigmy bardzo silna lampka oświetlająca na ok 20m przed  rowerem...Zaletą jej jest to,że można ja oświetlić zarówno obszar tuż przed rowerem jak i dalszy plan....Ma możliwość ładowania przez zasilacz- i 2stopniowy wskażnik pomiaru wyładowania akumulatorków(szwagier ma i tak lepszą od tej mojej lampkę przednią-ta to dopiero wypala oczy!!!!)Mój szperacz sprawdza się w całkowitych ciemnościach np. w lesie.
NA KASKU mam zamontowaną dodatkową małą lampkę- też sigmy-Micro- z dwoma trybami świecenia ciągłym i przerywanym-stosuję ją w celu oświetlenia licznika i pulsometru...Moim zdaniem jest bardzo przydatna...
Na tyle mam niezawodną bardzo silną-prawie ze wypalającą oczy lampkę Sigmy Tail Blazer- jest na tyle silna, że w lesie stosuję lampkę sigmy Micro czerwoną przypiętą do mojego kasku, bo tym Tail Blazerem oślepiam kolegów jadących za mną...
Pozdrawiam...

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Sty 2012, 07:20:18 »
@Bartosz:
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1162.msg16218#msg16218
Nie wiem jak w innych przeglądarkach, ale jak sobie klikniesz PPM na właściwości zdjęcia to masz w Operze EXIFa. Z niego wszystko wyczytasz. Natomiast nie pamiętam na co ustawiałem balans bieli... Chyba na jarzeniówki :]

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Kwi 2012, 05:27:33 »
Czy ja dobrze rozumuję? Po lekturze tego wątku, 2 innych na temat lampek oraz po odwiedzeniu kilku sklepów wychodzi na to, że mam wybór między:
1. przeciętnie świecącymi lampkami z diodą jakąśtam, kosztującymi od 30 do 100 zł (przy czym różnica między droższymi a tańszymi nie jest wielka), których dużą zaletą jest to, że na jednym komplecie baterii chodzą kilkadziesiąt godzin
2. dobrze świecące z diodą cree, za to czas pracy na baterii to od 3 do 9 godzin.
Jeżdżę na wariancie 1 i gdy muszę sobie naprawdę oświetlić nawierzchnię, to niestety nie zdaje on egzaminu. Już prawie się zdecydowałem na kupno screama, (światło naprawdę zrobiło na mnie wrażenie), jednak ten czas pracy na bateriach w zasadzie czyni ją bezużyteczną (lubię jeździć po zmroku i robię to dość często).

Czy jest jakaś lampką kompromisowa, która świeci w miarę mocno (niekoniecznie aż tak dobrze jak scream) i nie żre prądu jak zwykła stara żarówka?

P.S. Czy sigma lightster ma tryb migania/stroboskopu?
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi 2012, 05:34:29 wysłana przez wit »

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Kwi 2012, 07:24:24 »
Poczytales watek o lampkach z Brwinowa? Ja mam taka + 3 akumulatory i nie narzekam.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Kwi 2012, 07:29:55 »
Czy ja dobrze rozumuję? Po lekturze tego wątku, 2 innych na temat lampek oraz po odwiedzeniu kilku sklepów wychodzi na to, że mam wybór między:
1. przeciętnie świecącymi lampkami z diodą jakąśtam, kosztującymi od 30 do 100 zł (przy czym różnica między droższymi a tańszymi nie jest wielka), których dużą zaletą jest to, że na jednym komplecie baterii chodzą kilkadziesiąt godzin
2. dobrze świecące z diodą cree, za to czas pracy na baterii to od 3 do 9 godzin.

Źle rozumujesz. Czas świecenia zależy nie od diody, a od akumulatora. Mając odpowiednio duży magazyn Ah możesz spokojnie mieć 4x cree albo inne mocne rozwiązanie i świecić tym godzinami.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Kwi 2012, 10:27:12 »
Raffi dodajmy jeszcze że dla 4 cree powinniśmy mieć duży zapas tych Ah :) przeważająca większość rowerzystów za baterie rozumie "paluszki" a nie mini akumulator 10x5 cm o masie 0,5 kg ;)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Kwi 2012, 13:02:15 »
Raffi dodajmy jeszcze że dla 4 cree powinniśmy mieć duży zapas tych Ah :) przeważająca większość rowerzystów za baterie rozumie "paluszki" a nie mini akumulator 10x5 cm o masie 0,5 kg ;)

Czyli myślą tak jak ja, bo ja tez nie akceptuje akumulatora do UPS jako zasilania lampk - za ciężkie, za duże, zbyt nieporęczne. Ale znam 2 osoby co z tym jeżdżą.

W praktyce do zasilania 4x CREE wystarczy pakiet 4x18650, a dwa pakiety to już spokojnie na dłużej niż jedną całą noc w zimę. To nie waży dużo, ani nie jest ogromne. Ale niestety kosztuje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Kwi 2012, 22:57:01 »
Planuję właśnie zakup tej lampki: http://neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=102 Dobry wybór czy jest coś podobnego jeszcze?
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Kwi 2012, 23:16:54 »
Planuję właśnie zakup tej lampki: http://neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=102 Dobry wybór czy jest coś podobnego jeszcze?

Ja kupiłem, ta lampka ma trochę skupiony w środku promień, jak dla mnie wystarcza jak jeżdzę po ciemnym lesie. Chętnie jednak dopełniłbym ją jakimś zoomem. Wożę 2x18650 i wystarcza na nockę. Zadbałbym na Twoim miejscu o jakieś akumulatory dobrej jakości, np. Hi-Max albo Trustfire większej pojemności. Oczywiście to kosztuje ale moim zdaniem warto.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Kwi 2012, 23:22:00 »
Tak mnie właśnie zainteresowało to 820 lm, bo moc jest niemała :) . Na razie zobaczę jak będzie działała na akumulatorku znajdującym się w zestawie.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi 2012, 23:30:54 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Kwi 2012, 18:05:44 »
Z pewnymi wahaniami, ale umówiłem się na wizytę w Brwinowie. Kupię zapewne tą najsłabszą i mam nadzieję, że  w stroboskopie będzie wystarczała na kilka jazd.