Autor Wątek: Lampka rowerowa  (Przeczytany 46577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Wrz 2011, 19:21:05 »


Scream na pewno daje nieźle. Bawiłem się nim trochę, gdy na próbę zamówiłem 3 sztuki do sklepiku Masowego (nota bene 2 z nich sprzedały się zaraz po tym jak włączyłem ją do testów w siedzibie). Świecić to ta lampka z pewnością ma czym! Niestety zasilanie 3xAAA powoduje, że baterie 2 godzin raczej nie uciągną przy świeceniu na maxa. Więc albo będziesz musiał jednak wozić zapasowy komplet baterii, albo wykombinujesz sobie inne zasilanie do niej we własnym zakresie.

Skłaniam się właśnie ku Screamowi, tylko kwestia kiedy będzie kasa ;]

Co do zasilania to chcę dokupić dwa komplety eneloopów a że mam już ładowarkę procesorową to powinno być zacnie. Czytałem że baterie są w koszyczku więc może da się coś zakombinować ew. zrobić inny koszyczek na inne baterie? Wiesz może jak jest z tego typu kombinacjami czy to już na forum światełek trzeba gnębić ? ;]

Czy jest lub niedługo będzie może ta lampka w sklepiku? Jaka cena?
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2011, 19:33:35 wysłana przez mateyko »

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Wrz 2011, 20:03:05 »
Za cenę niewiele wyższą są lampki 820 lumenów (w porównaniu ze 170 Screama to niebo a ziemia). Używamy* ich jeżdżąc nocą i nie narzekamy. Co więcej- chwalimy nawet. Czas świecenia w trybie Max mają podane jako półtorej godziny ale faktycznie świecą dłużej. Poza tym można do nich dokupić niedrogie ogniwa.

http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-820-lm-kpl-aku-promocja-i1820965553.html

*ja, Ania, Sparr.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Wrz 2011, 20:30:09 »
Za cenę niewiele wyższą są lampki 820 lumenów (w porównaniu ze 170 Screama to niebo a ziemia). Używamy* ich jeżdżąc nocą i nie narzekamy. Co więcej- chwalimy nawet. Czas świecenia w trybie Max mają podane jako półtorej godziny ale faktycznie świecą dłużej. Poza tym można do nich dokupić niedrogie ogniwa.

http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-820-lm-kpl-aku-promocja-i1820965553.html

*ja, Ania, Sparr.

Rzeczywiście - bardzo interesująca lampka, jeśli starczy kasy na pewno ją biorę tym bardziej że jest cały komplet z ładowarkami. Jestem ciekaw jaki prąd ciągnie lampka na poszczególnych trybach i jaka jest rzeczywista pojemność takiego ogniwa, czas ładowania i ewentualnie koszt drugiego.

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Wrz 2011, 21:30:03 »
Co do aku to masz tam:
http://allegro.pl/ogniwo-akumulator-3-7-v-18650-3200-mah-bailong-i1806870852.html

Wszystko jest dostępne w Brwinowie do odbioru osobistego. Tak na marginesie jak ja jechałem po odbiór to zrobiliśmy sobie całkiem miłą wycieczkę rowerową całą naszą bandą. ;)


Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Wrz 2011, 21:33:41 »
wycieczkę rowerową

Chyba miły rajd rowerowy :P
Komu w drogę temu rower.

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Wrz 2011, 21:41:30 »
Chyba miły rajd rowerowy :P
Co rozumiesz przez rajd?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Wrz 2011, 12:21:12 »
lampki 820 lumenów

820 lm i producent twierdzi, że to z jednej diody? Albo nastąpił ostatnio jakiś niesamowity przełom technologiczny, który poprawił wydajność diód tak ze 3x i ja to przespałem, albo to nie jest jedna dioda.
Będziesz mógł ją wziąć jakoś niedługo na Masę, albo Przedmasówkę? Chciałbym zobaczyć diodę.

Co nie zmienia faktu, że niezależnie od szczegółów technologicznych (jedna dioda, czy kilka w jednym emiterze) cenowo to faktycznie zajebista propozycja, o ile tylko te 820lm jest choć w połowie realne. A pewnie jest, bo niby czemu miałoby nie być.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Wrz 2011, 13:25:33 »
Będę miał tę lampkę na Masie Curie- Skłodowskiej.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Wrz 2011, 15:44:49 »
lampki 820 lumenów
820 lm i producent twierdzi, że to z jednej diody? Albo nastąpił ostatnio jakiś niesamowity przełom technologiczny, który poprawił wydajność diód tak ze 3x i ja to przespałem, albo to nie jest jedna dioda.
Będziesz mógł ją wziąć jakoś niedługo na Masę, albo Przedmasówkę? Chciałbym zobaczyć diodę.

http://www.led-tech.de/en/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XM-Serie/CREE-XM-L-T6-Emitter-LT-1731_120_170.html

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Wrz 2011, 17:02:56 »
http://www.led-tech.de/en/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XM-Serie/CREE-XM-L-T6-Emitter-LT-1731_120_170.html

Aha, czyli jednak przespałem postęp, a diody można już zasilić nawet z mocą 10W (w danych napisano: "mA max.: 3A, V max.: 4 V") przy czym nadal jakimś cudem mają wtedy wydajność 100lm/1W.

Ciekawe jaki do tego trzeba radiator, by to się nie przegrzało w cholerę ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Wrz 2011, 19:47:12 »
Mam informacje, że XML da się nawet 4A pogonić. :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Wrz 2011, 21:01:21 »
Mam informacje, że XML da się nawet 4A pogonić. :)

Chciałbym zobaczyć chłodzenie. Nawet bardziej niż to z lampki Drexa. Bo mam swoją latareczkę ssającą 4A (tylko z 4 emiterami) i to już się grzeje konkretnie pomimo dużej obudowy z ALU i sporego klocka w środku lampki, który ma zapewnić jeszcze lepsze odprowadzanie ciepła.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Wrz 2011, 23:37:42 »
Wcale nie mówiłem, że to jest sensowne, tylko się da :)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Wrz 2011, 19:26:43 »
Siemanko to znów ja. Zweryfikowałem nieco budżet i potrzeby i stwierdziłem że wolę mniej lumenów ale dłuższy czas świecenia. Czy coś takiego warte jest tej kasy? Widziałem masę podobnych latarek które nie budziły mojego zaufania na Allegro. Widzę jednak że neolux przerabia nieco te korpusy i wrzuca tam lepsze diody i mam nadzieję drivery.
zależy mi też na tym żeby nie występował problem samoczynnej zmiany skupienia na wertepach.
co myślicie?

http://neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=57

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Wrz 2011, 14:21:14 »
Pogadaj z neolux. Ja brałem od niego osobiście kilka latarek. Mam teraz mocniejsze, ale neoluxów nie żałuję, a gość jest komunikatywny i sensowny. Doradzi Ci. Zapytaj go zoom z obracanym a nie wysuwanym obiektywem. Wolno się reguluje ale sam za cholerę nie zmieni skupienia.