Autor Wątek: Lampka rowerowa  (Przeczytany 46579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Lip 2011, 16:02:13 »
Ładowarki na 2x18650 można dostać na dealextreme.com albo u niego na stronie neolux.pl (szybciej będzie dostawa).

Ja planuję mieć pakiet 8x18560 lub dwa pakiety po 4x18650 (chcę mieć duży zapas mocy), więc czwórka byłaby dla mnie znacznie lepsza, by nie żonglować bateriami. Ale podpytam, może zrobią na zamówienie, albo mogą ściągnąć...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Lip 2011, 23:13:04 »
Tak więc zrobiłem wreszcie coś a la "test". Zdjęcia robiłem przy blasku ciemności i latarni w ogrodzie na działce, w akompaniamencie bzykania komarów (ślady po nich też mam :> ). Opisy zdjęć są zawarte w EXIfie w zasadzie, starałem się tak dobrać parametry, abym to co widział, było zgodne z rzeczywistością (poza 1 zdjęciem).
Najjaśniejsze fotki to oczywiście te na najsilniejszym trybie latarki Cree XP-G R5. te słabsze to jej tryb 40%. Zdjęcia czarne/prawie czarne to domena latarki czołówki Mactronica (świeże baterie!!!)
Tak jak widać zdjęcia robiłem z ręki, bo statywik był zajęty przez obie latarki zamocowane taśmą dwustronną. Focenie robiłem w kilku miejscach ogrodu, w tym i w kierunku na latarnię, co by pokazać, że jej światło się przebija i przez tego typu sztuczne oświetlenie.
Co do oskarżeń jakie padły poprzednio o tym, że zdjęcia są "retuszowane" - absolutnie się z tym nie zgadzam, o czym świadczą moje testy. (poprawiałem tylko 2 zdjęcia, 4853 i 4854 wymazując rejestrację).
Kilka zdjęć robionych z użyciem flesza pokazuje otoczenie w jakich były robione testy, odległość od "emitera", można się więc zorientować co dokładnie było widać :)
I link:
http://storm.oceangirl.eu/latarka/index.html


P.S. Opis zdjęć jest w zasadzie dostępny pod EXIFem, wszystkie zdjęcia były robione na ISO 1600, większość zdjęć na czasie 1/8 sekundy.

« Ostatnia zmiana: 20 Lip 2011, 23:19:17 wysłana przez storm »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Lip 2011, 11:43:51 »
Co do oskarżeń jakie padły poprzednio o tym, że zdjęcia są "retuszowane" - absolutnie się z tym nie zgadzam, o czym świadczą moje testy. (poprawiałem tylko 2 zdjęcia, 4853 i 4854 wymazując rejestrację).

P.S. Opis zdjęć jest w zasadzie dostępny pod EXIFem, wszystkie zdjęcia były robione na ISO 1600, większość zdjęć na czasie 1/8 sekundy.

No chyba nie powiesz, że zdjęcie 4830 lub 4795 z czasem naświetlania 1/2s lub 1s to nie jest manipulacja w celu osiągnięcia odpowiedniej jasności :P

Dopalanie fleszem, duże ISO, długi czas naświetlania, czy rzucanie światła na białe tło (śnieg, biała ściana) to też jest manipulacja jasnością. I myślę, że taką manipulację i "retusz" miał na myśli Drex, a nie obróbkę w programie graficznym.

Z obiektywnych fot to ja bym za takie uznał te z czasem 1/60s, przysłoną 3,5, niskim ISO (200, góra 400) i nie dospawane fleszem.


TUTAJ masz przykład mojej manipulacji w drugą stronę. 900lm światła lampki z nowymi bateriami, czas naświetlania 1/4000s, ISO 200, przysłona 29. Też nie poprawiane w kompie. A mimo to totalnie zmanipulowane i nieobiektywne.
Do tego wcale nie trzeba kompa, wystarczy tryb manualny ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Lip 2011, 12:50:34 »
Dopalanie fleszem, duże ISO, długi czas naświetlania, czy rzucanie światła na białe tło (śnieg, biała ściana) to też jest manipulacja jasnością. I myślę, że taką manipulację i "retusz" miał na myśli Drex, a nie obróbkę w programie graficznym.
To też. Ale na przykład zdjęcie:
http://neolux.pl/_var/gfx/aead7b92ea5b884402b1fdb49552f0b2.jpg
mogło być dodatkowo rozjaśnione w programie graficznym, o czym świadczy ziarnistość w rogach na dole. Normalnie tam by był szum lub bardzo ciemno a takie ziarno często wyłazi właśnie po rozjaśnieniu w programie. ;)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Lip 2011, 14:27:01 »
1. O zdjęciu numer 1 pisałem (4795 właśnie).
2. Fleszem nie dopalałem, na nim robiłem tylko te zdjęcia, aby pokazać CO i GDZIE i JAK było robione. Dystans, parametry terenu, etc.
3. Nie mogłem używać super hiper trybu M - statyw był zajęty przez latareczki. Na górze, na balkonie ratowałem się i tak balustradą, ale na dworzu nie mogłem. Stąd takie wysokie ISO i ten czas naświetlania.
4. Drex - możliwe, faktycznie są ziarna spore, ale dużo rozjaśniania IMHO nie zostało dodane.


A może ktoś coś powie i skomentuje nt tej latarki w końcu poza kwestią rozjaśniania i manipulowania fotami, co? :P


Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Lip 2011, 14:44:16 »
http://www.youtube.com/watch?v=7M97jUvzrqw&feature=player_detailpage#t=383s

Mała próbka mojej (290 lm) lampki "w akcji". Ania miała taką samą, co też można zobaczyć. Spójrzcie na znaki na których widać odbicie mojej, bo miałem ją ustawioną lekko do góry, i na to, jak świeci lampka Ani jadącej przez chwilę przede mną. (Od 6:23)  ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lip 2011, 14:45:24 wysłana przez Drex »

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Lip 2011, 14:58:40 »
Storm ja Ci już mówiłem że jest niezła i bym sobie ją sam nabył  :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Lip 2011, 16:24:07 »
3. Nie mogłem używać super hiper trybu M - statyw był zajęty przez latareczki. Na górze, na balkonie ratowałem się i tak balustradą, ale na dworzu nie mogłem. Stąd takie wysokie ISO i ten czas naświetlania.

Chcesz powiedzieć, że nie byłeś w stanie użyć M i skrócić czasu naświetlania z jednej sekundy do np 1/60 z powodu braku statywu? To się kupy nie trzyma :P Przecież na 1/60 bez statywu jest łatwiej zrobić nieporuszone zdjęcie niż przy 1/8, 1/2 czy 1s.


A może ktoś coś powie i skomentuje nt tej latarki w końcu poza kwestią rozjaśniania i manipulowania fotami, co? :P

Przyjedź na Przedmasówkę, to będziemy mogli się wypowiedzieć. Ja nie mam kryształowej kuli by się wypowiadać nie widząc jak lampka świeci. Zdjęcia na długim czasie, czy wysokim ISO tego nie oddają prawidłowo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Lip 2011, 22:58:28 »
@DREX - nie obraź się, ale na tym filmiku g...o widać. Nie widać tego co Ty będziesz widział, jak dookoła będzie ciemno... Ciemniej niż w centrum Warszawy ;P


@Raffi - nie. Tak jak wspominałem, może jestem ślepawy, ale umiem porównać to co widzę, z tymc o wychodzi na aparacie, więc uwierz mi, że zdjęcia są zrobione realistycznie, bez doświetlania, retuszowania, etc. (powtarzam się, ale może kiedyś to do Ciebie dotrze?)
O lampce i przedmasówce trzeba było pisać wczoraj...


mplonski

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Sie 2011, 18:07:47 »
Z ciekawości sam chyba porobię zdjęcia mojej latarki. Mały pokaz jak świeci widziało wczoraj na przejeździe kilka osób ;-) Minus jest taki, że świeci dosyć krótko (max 2h na najwyższym trybie, ale na średnim da się spokojnie jechać przy > 30km/h) -- w razie czego można po prostu zbudować jakiś koszyczek na akumulatorki (jest na 1 aku 18650).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Sie 2011, 10:17:37 »
@Raffi - nie. Tak jak wspominałem, może jestem ślepawy, ale umiem porównać to co widzę, z tymc o wychodzi na aparacie, więc uwierz mi, że zdjęcia są zrobione realistycznie, bez doświetlania, retuszowania, etc. (powtarzam się, ale może kiedyś to do Ciebie dotrze?)
O lampce i przedmasówce trzeba było pisać wczoraj...

W czwartek kolejna Przedmasówka. Weź lampkę, ja wezmę swoją, porównamy ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Sie 2011, 11:30:53 »
Weźmiesz tą co ma owe 1000 lumenów? Ale wiesz, że lasery nie służą do oświetlania ulic na wskroś? ;)


Wezmę. O ile dam radę wyciągnąc rower z czegoś takiego:



Niestety obecny nowy burmiszcz (PiSdz***c zresztą), wolał się zająć legalizacją informatora ożarowskiego jak do tej pory niż kanalizacją przeciwdeszczową na ulicach miasta...
« Ostatnia zmiana: 03 Sie 2011, 14:16:15 wysłana przez storm »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Sie 2011, 13:26:35 »
Weźmiesz tą co ma owe 1000 lumenów? Ale wiesz, że lasery nie służą do oświetlania ulic na wskroś? ;)

Wezmę obie. I tą co ma około 200 i tą co ma około 1000.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Wrz 2011, 16:45:18 »
Czy te lampki są warte tej kasy?
Potrzebuję czegoś do oświetlenia drogi śmigając np. przez las kabacki w środku nocy, co będzie świecić na maksymalnym trybie conajmniej 2h, i co oczywiście tych trybów będzie miało kilka. Która ma lepszy stosunek ceny do jakości? Ktoś używa / zna i może nieco powiedzieć z doświadczenia co nieco? :)

Mactronic Pro Scream
http://allegro.pl/lampa-rowerowa-bike-pro-scream-mactronic-opaska-i1814403013.html

to co znalazłem na jej temat:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=3676
http://dynio.bikestats.pl/index.php?did=387255


Mactronic Led MLF-1W
http://allegro.pl/lampa-rowerowa-led-mlf-1w-mactronic-i1809815564.html
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2011, 16:49:31 wysłana przez mateyko »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Wrz 2011, 17:16:41 »
Czy te lampki są warte tej kasy?

Tej 1W bym nie brał, IMO za słaba będzie do skutecznego oświetlania sobie drogi... Opis "dioda w najnowszej technologii" możesz wsadzić pomiędzy bajki. Ta dioda nowoczesna to była z 4-5 lat temu, bo to zwykły Luxeon (czy coś luxeono-podobnego). W każdym razie wyciąga góra 80-90 lumenów - za mało by skutecznie oświetlać drogę przy normalnej prędkości jazdy. Zwłaszcza w lesie, gdzie trzeba jednak dobrze widzieć dziury przed sobą.

Scream na pewno daje nieźle. Bawiłem się nim trochę, gdy na próbę zamówiłem 3 sztuki do sklepiku Masowego (nota bene 2 z nich sprzedały się zaraz po tym jak włączyłem ją do testów w siedzibie). Świecić to ta lampka z pewnością ma czym! Niestety zasilanie 3xAAA powoduje, że baterie 2 godzin raczej nie uciągną przy świeceniu na maxa. Więc albo będziesz musiał jednak wozić zapasowy komplet baterii, albo wykombinujesz sobie inne zasilanie do niej we własnym zakresie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)