Autor Wątek: Opony na obecną pogodę i zimę.  (Przeczytany 2070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Opony na obecną pogodę i zimę.
« dnia: 05 Gru 2013, 15:40:08 »
Czołem !

Doradźcie mi proszę, jakie opony założyć na obecną pogodę i na śnieg w rowerze trekkingowym (teraz mam 700x35C).

Czy taka się nada: http://www.cyklotur.com/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/terenowe/p,opona-smart-sam-performance-28-dual-drut-50epi-schwalbe,40098.html (i który model ewentualnie wybrać)


« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2013, 15:42:59 wysłana przez Drottnar »

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Gru 2013, 16:43:52 »
Czy taka się nada: http://www.cyklotur.com/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/terenowe/p,opona-smart-sam-performance-28-dual-drut-50epi-schwalbe,40098.html (i który model ewentualnie wybrać)

Na tych oponkach przejeździłem poprzednią zimę. Po lodzie nimi nie pojedziesz. Po nieodśnieżonej, jakiejś bocznej drodze też nie- szybko się zakopią. Ale po drogach, na których leży błoto pośniegowe dają radę. Korzystałem też z dróg, na których znajdowała się ubita warstwa śniegu posypana żwirem i też dawało radę bez większych problemów.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Gru 2013, 23:07:41 »
Generalnie jeżdżę ulicami i ścieżkami rowerowymi. Jak spadnie śnieg to pewnie zrezygnuję ze ścieżek. Kilkaset metrów przejeżdżam po wydeptanej ścieżce, więc tam na odśnieżenie nie mam co liczyć. A jeśli miałbym brać te, to który rozmiar?

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Gru 2013, 10:41:08 »
jak to który?  jak najszerszy. Ja mam takie opony w szerokości 2.1 cala. Musisz zmierzyć szerokość widelca przedniego i tylnego na wysokości opony. Pamiętaj, że opona którą chcesz kupić jest szersza od nominału o boczne klocki bieżnika (kilka milimetrów). Ogólnie na podane przez Ciebie nawierzchnie te oponki będą niezłe, niestety, dość kiepsko się samo oczyszczają i jazda po kopnym śniegu powoduje, że po chwili cała okolica koła jest zaśnieżona.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Gru 2013, 11:21:27 »
Ja się na nie nie upieram. Właśnie pytam co kupić :)
Pytając o rozmiar mam na myśli to, że moje obecne opony to 700x35C, ale nie bardzo wiem, czy do obręczy będą pasowały jakieś inne. A jeśli tak, to jakie.
« Ostatnia zmiana: 06 Gru 2013, 11:24:25 wysłana przez Drottnar »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Gru 2013, 16:36:37 »
Jeżeli nie masz obręczy od szosówki, to będą pasowały. Najpowszechniejszą chyba szerokością obręczy jest 19 mm. I na takich obręczach ja mam opony szerokości 2.1 cala. Szerokość 35 C to zdaje się 1 i 3/4 cala. Jeżeli szerokość widelca pozwoli, to spokojnie 2-2.1 cala opony możesz założyć.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Gru 2013, 17:38:29 »
A ja z przyjemnością oddam dwie opony 700 x 45c. Nie widać po bieżniku śladów użytkowania. Bieżnik w kształcie takim jaki mają najpopularniejsze "terenowo-miejskie" CST. Duże "klocki" schodzące się w jodełkę do osi opony tworząc gładką obwiednie.

W sobotę wieczorem mogę Ci podesłać zdjęcia opon.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony na obecną pogodę i zimę.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Gru 2013, 11:07:27 »
Ja już od kilku zim jeżdżę na tej oponce tylko, że jeżdżę w na góralu czyli oponce 26 w rozmiarze XXL czyli 2,25. Jak do tej pory jest to moim zdaniem najbardziej uniwersalna opona zimowa. W miarę gęsty bieznik powoduje, że sa małe opory toczenia na suchej nawierzchni. Na gładkim lodzie na tej oponce można śmiało jechać na wprost.  W kopnym śniegu szerość powoduje, że opona nie zapada się. klocki boczne trzymają na lekko oblodzonych trasach. Oczyste jest, że przy błocie pośniegowym się zapycha a dokładniej błoto się nie odkleja ale to w ogóle nie przeszkadza w jeżdzie. W koleinach lodowych i na zakrętach na lodzie opona poddaje się ale w takich warunkach tylko opona z kolcami da radę.

Tak więc w mojej 10 stopniowej skali ta oponka zdobywa ich 9.