Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521049 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Wypadki i potrącenia
« dnia: 03 Lip 2010, 15:03:30 »
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1663157,0,,w_starciu_z_samochodem_rowerzysta_nie_ma_szans,wiadomosc.html

W starciu z samochodem rowerzysta nie ma szans
Łukasz Wieczorek
ran/par


Rowerzyści w zderzeniu z autem nie mają szans - ostrzegają eksperci. Żeby uzmysłowić rozmiar tragedii zorganizowali specjalny crash-test. Jak mówią organizatorzy wyniki są zatrważające. Tak samo jak statystyki, które są najgorsze wśród krajów unijnych.

Specjaliści od bezpieczeństwa na drogach nie mają wątpliwości - jazda rowerem po Warszawie jest szalenie niebezpieczna. Potwierdzają to nawet liczby. W całej Polsce rocznie ginie cztery razy więcej rowerzystów, niż średnio w całej Unii Europejskiej.

Wystarczy chwila nieuwagi
Jednak nic tak nie przemawia na ludzką wyobraźnię, jak widok wypadku na własne oczy. Przemysłowy Instytut Motoryzacji w Warszawie na początku wakacji chciał przypomnieć kierowcom, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

W czwartek przeprowadzono test, którego nie było dotychczas w całej Polsce. Samochód rozpędza się do około 45 km/h, wjeżdża w tył drugiego samochodu, a ten z siłą rozpędu wjeżdża w rowerzystę (manekina), który przewozi dziewięciomiesięczne dziecko.

"Brak ścieżek rowerowych"
Efektami testu byli zaskoczeni sami organizatorzy. - W tej konfiguracji, kiedy samochód uderzył w rowerzystę, a potem w mur, ani rowerzysta, ani dziecko, które było przewożone, nie mieliby szans przeżycia - mówi Tadeusz Diupero z PIM.

Eksperci nie mają wątpliwości, że wypadków jest coraz więcej. Powód? - Brakuje u nas ścieżek rowerowych. Drugi powód, to jest kultura jazdy, zarówno rowerzystów jak i kierowców - przekonuje dr Jarosław Seńko z Politechniki Warszawskiej.

Szczęście w nieszczęściu
Ale nie liczby i wypowiedzi ekspertów oddają najlepiej ogrom tragedii, a relacja ofiar wypadków. Krzysztof Jagiełło może mówić o szczęściu w nieszczęściu. Gdy jechał na rowerze potrącił go jadący z dużą prędkością samochód.

- Byłem wściekły. Po pierwsze dlaczego? Po drugie czemu ja, a po trzecie czemu mnie nikt nie spytał? - mówi. Jak dodaje, nie mógł pogodzić się z tym co się stało. - Jednego dnia się chodzi, drugiego dnia się siedzi. Za życia też robiłem fajne rzeczy, teraz robię po prostu inne.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lip 2010, 15:05:25 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,490268.html

Rowerzysta potrącony na Koszykowej
mk 29-06-2010, ostatnia aktualizacja 29-06-2010 12:44

Kobieta kierująca volkswagenem, podczas wykonywania lewoskrętu, uderzyła w prawidłowo jadącego rowerzystę.

Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Koszykowej i Chałubińskiego. Na szczęście rowerzysta doznał tylko niewielkich obrażeń - poinformował nas Marcin Włodarski z "Raportu na gorąco".
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lip 2010, 15:07:13 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,490530.html

Wypadek z udziałem rowerzysty na Pradze
ng 30-06-2010, ostatnia aktualizacja 30-06-2010 14:10

Do szpitala odwieziono rowerzystę, w którego uderzył samochód osobowy na rondzie Starzyńskiego.

Mężczyzna jechał prawidłowo po ścieżce rowerowej - mówi Marcin Włodarski z "Raportu na gorąco". Kierowca nissana nie zachował ostrożności przy przejeździe przez przejście dla pieszych i uderzył w rowerzystę.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lip 2010, 15:08:16 »
http://www.zw.com.pl/artykul/244833,491131.html

Rowerzysta w szpitalu po zderzeniu na Idzikowskiego
mk 02-07-2010, ostatnia aktualizacja 02-07-2010 09:11

Rowerzysta przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych, gdy uderzył go opel. Lekko ranny został zabrany do szpitala.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Witosa i Idzikowskiego - powiedział nam reporter TVP Warszawa, Marcin Włodarski.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Wojtek B.

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sie 2010, 23:07:03 »
A ja szukam swiadków mojego wypadku 21 maja pod centrum olimpijskim.
Ktos z Masy ponoć wzywał karetke ale ja odjechałem i dopiero zabrali mnie z domu.

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sie 2010, 16:42:31 »
Witam Miałem wypadek wracając z WMK  od strony  MOSTU GDAŃSKIEGO jadąc drogą rowerowa około 30km/h raptem tyłem wtargneła kobieta na droge Udeżylem ją  lewą stroną kierownicy (rogiem zamontowanym na kierownicy) sam poleciałem około 5 metrów nic mi się nie stało kobietę zabrała karetka wygłądała makabrycznie Ale nic jej ostatecznie nie dolega bo się dowiadywałem Policja opisała wypadek winę ponosi kobieta

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sie 2010, 23:14:40 »
Witam Miałem wypadek wracając z WMK  od strony  MOSTU GDAŃSKIEGO jadąc

Współczuję, niezależnie od winowajcy to nic fajnego.

Czy to było może na przystanku tramwajowym? Na Gdańskim jest trochę fuszerek. Co prawda niemal codziennie jeżdżę tamtędy do pracy ale wymienię je w poniedziałek (w innym wątku).
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sie 2010, 16:13:09 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284829,504669.html

Strażacy spiesząc z pomocą potrącili rowerzystkę
blik  14-08-2010, ostatnia aktualizacja 15-08-2010 22:02

Jadący na sygnale wóz strażacki potrącił w Klaudynie młodą rowerzystkę.

Kobieta trafiła do szpitala Bielańskiego, ma ogólne potłuczenia.

- Strażacy spieszyli się do akcji. Mieli ratować mężczyznę, który zniknął pod wodą w jednym ze stawów w Klaudynie - opowiada policjant. Pływaka nie udało się uratować.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sie 2010, 16:16:21 »
http://www.zw.com.pl/artykul/284828,506750.html

Rowerzysta ranny po wypadku na Ostrobramskiej
ng  21-08-2010, ostatnia aktualizacja 21-08-2010 16:01

W stanie ciężkim trafił do szpitala mężczyzna potrącony przez samochód w okolicy Płowieckiej.

Do zderzenia rowerzysty z osobowym peugeotem doszło na Ostrobramskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Płowiecką. Na miejscu tworzą się utrudnienia dla kierowców - informuje Marcin Włodarski z "Raportu na gorąco".
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sie 2010, 11:52:55 »
Czy to było może na przystanku tramwajowym? Na Gdańskim jest trochę fuszerek. Co prawda niemal codziennie jeżdżę tamtędy do pracy ale wymienię je w poniedziałek (w innym wątku).
Nie do było na przystanku autobusowym przed rondem

m.p poprawa cytatu z czerwonej czcionki na normalne oznaczenie cytatu
« Ostatnia zmiana: 27 Sie 2010, 14:58:49 wysłana przez m.p »

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sie 2010, 11:58:42 »
Nie do było na przystanku autobusowym przed rondem

Jadąc od parkingu przy ZOO prawie na Rondzie Starzyńskiego? Tam ludzie łażą po DDR jak cielęta z BSE. Wzdłuż, w poprzek, na skos, czasem stoją samotnie albo grupkami. Fatalne miejsce. Porównywalne z przystankiem autobusowym obok Arkadii.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sie 2010, 11:34:47 »
Jadąc od parkingu przy ZOO prawie na Rondzie Starzyńskiego? Tam ludzie łażą po DDR jak cielęta z BSE. Wzdłuż, w poprzek, na skos, czasem stoją samotnie albo grupkami. Fatalne miejsce. Porównywalne z przystankiem autobusowym obok Arkadii.

Ja tam jeżdżę jezdnią. Tym bardziej, że kawałek dalej jest przejazd rowerowy przez Jagiellońską, gdzie kierowcy non stop z 2 pasów robią 3 lub 4, co kończy się niebezpiecznymi sytuacjami i potrąceniami.

Dopóki ZDM nie zbuduje obiecanej tam wysepki kanalizującej ruch (oczywiście wnioski w tej sprawie były nieraz wysyłane) i zmniejszającej niebezpieczeństwo, moje koło tam nie postanie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sie 2010, 17:56:50 »
Jazda po jezdni na Moście Gdańskim jest w końcu legalna?
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

mplonski

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sie 2010, 18:15:22 »
A dlaczego ma nie być? Stoi tam zakaz ruchu rowerów lub jest CPR/DDR? Jeśli nie to spokojnie można jechać.

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sie 2010, 19:03:50 »
dokładnie tak w węźle drogowym nie ma tam żadnego znaku zakazu dla rowerów, bądź nakazu DDR, także swobodnie możemy napierać górą, zresztą to i bezpieczniej dla nas i dla młodych par które na moście się namiętnie fotografują  :-\