Autor Wątek: Poprawiamy skrzyżowanie rowerowe na rogu ul. Indiry Gandhi i Jana Rosoła  (Przeczytany 5431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Na wstępie o co chodzi. Jadąc ścieżką rowerową w realcji N/S wzdłuż ul. Rosoła, na skrzyżowaniu z ul. Indiry Gandhi trafiamy na niezłego wygibasa (na zdjęciu - górna grafika). Ponieważ jak sami wiemy - nikt z ZDM'u nie pojedzie tak daleko sprawdzać czy ścieżka wogóle się nadaje do jazdy - mam zamiar napisać pismo w tej sprawie oraz zaproponować inny układ tego skrzyżowania rowerowego (na zdjęciu - dolna grafika), ale nie chcę napisać pisma w kontekście - dzień dobry, ta ścieżka się nie nadaje do jazdy - tylko podeprzeć uzasadnienie odpowiednimi rozporządzeniami. Pomożecie?
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

mplonski

  • Gość
"Standardy projektowe i wykonawcze dla systemu rowerowego w m.st. Warszawie"

W punkcie 2.1 masz określone jakie powinny być drogi dla rowerów. W 3.1 są określone minimalne promienie łuków.

Napisz im, że z obserwacji wynika, że największy ruch jest w relacji "poziomej" (o ile te mapy są prawidłowe to wschód-zachód), więc dla tego kierunku nie powinno być żadnych utrudnień typu te "wygibasy" i powinno tam się dać jechać z prędkością określoną w ww. zarządzeniu.

Jaki jest cel tego trójkącika na środku krzyżówki ddr? Uspokojenie ruchu rowerów? ;-P

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Trójkącik jak i inne zielone to zieleń - ale to tylko moja propozycja.
Ruch w tej relacji poziomej to N/S ale mogłeś nie wiedzieć... ;-)

Co więcej... w obecnej chwili ścieżka z obu kierunków prowadzi do przejazdu rowerowego obok "wygibasa". Po przejechaniu przez przejazd ścieżka się kończy - co jest bez sensu!

BTW: Gdzie znajdę studium uwarunkowań... itd. dla dróg rowerowych? Aby określić typ DDR?


Jak już sporządzę pismo, aby dotarło jak najszybciej... to do kogo najlepiej (oraz DW)? Droga należy do ZDM.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze 2011, 21:18:06 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Na pierwszy punkt przychodzi mi tu do głowy punkt 2.1.  Standardów, czyli Załącznika do zarządzenia nr 5523/2010 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 18.11.2010 r. ?Standardy projektowe i wykonawcze dla systemu rowerowego m. st. Warszawy?.
Chodzi o zasady CROW, w szczególności o bezpośredniość, wygodę i bezpieczeństwo ( można zaznaczyć że obecna organizacja drogi dla rowerów może zachęcać rowerzystów do przejeżdżania prosto chodnikiem w celu skrócenia sobie drogi).
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Pisemko wyślij do ZDM, kopia do Biura Drogownictwa i Komunikacji -- Sekcji Transportu Rowerowego i ZM.

Jako przykład można podać krzyżówkę DDR'ek na Placu Na Rozdrożu (ale z pamięci Ci nie powiem czy są tam zachowane minimalne promienie łuków).

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
ZTCP, BDiK już zajmował pozytywne stanowisko w tej sprawie w odpowiedzi na moje pisma, na pewno więc warto dalej męczyć ZDM. Stawili opór pierwszej fali rowerowych hunów, więc będą mogli już z honorem naprawić skrzyżowanie, widząc że nie tylko jednemu szaleńcowi ono przeszkadza.

Jak już się rozpędzicie i wypracujecie optymalną ofensywę, zachęcam do zabrania się za kolejne wygibasy (Rosoła/Wesoła, Rosoła/Przy Bażantarni).

Pozdrawiam,
Maciek

P.S. Przemyślałbym postulat  z zielenią na linii przejście-przystanek -- piesi zawsze będą chodzić najkrótszą drogą i po chwili będzie tylko klepisko.
« Ostatnia zmiana: 29 Cze 2011, 10:08:47 wysłana przez axxenfall »

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Maćkofff , a byłbyś tak miły , i udostępnił pismo ? np. ja pewnie przerobiłbym je delikatnie i także wysłał - może więcej osób by tak zrobiło , co dałoby pozytywny efekt ?
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P