Autor Wątek: Czy ja dobrze uważam ??  (Przeczytany 3161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrek1993

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rower to życie Rower to pasja :D
Czy ja dobrze uważam ??
« dnia: 08 Maj 2012, 20:48:27 »
Słuchajcie ostatnio sobie jade rowerkiem tzn zjezdzam z wiaduktu na górczewskiej jade od bemowa do centrum ale zjedzam sciężką rowerowa i nagle z rondka wyskakuje mi samochód po hamulcach kolo zdarte :( i kierowca do mnie z pyskiem czemu on musiał sie zatrzymac czy tam rowerzysci przypadkiem nie mają pierwszeństwa ???
Rower to życie Rower to pasja :D

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Czy ja dobrze uważam ??
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2012, 23:31:28 »
PORD, Art 27 p. 1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu nawprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej częścidrogi, którą zamierza opuścić.

[font=verdana, 'trebuchet ms', arial, tahoma]Choć nie jest to nigdzie napisane, czynność opuszczania ronda jest SKRĘCANIEM W DROGĘ POPRZECZNĄ.[/font]

[font=verdana, 'trebuchet ms', arial, tahoma]Tak więc, piotrek1993, miałeś pierwszeństwo. Facet powinien cię puścić nawet kosztem noska obitego o kierę. I jeszcze przeprosić, że nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejazdu dla rowerów.[/font]
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czy ja dobrze uważam ??
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2012, 08:18:20 »
Słuchajcie ostatnio sobie jade rowerkiem tzn zjezdzam z wiaduktu na górczewskiej jade od bemowa do centrum ale zjedzam sciężką rowerowa i nagle z rondka wyskakuje mi samochód po hamulcach kolo zdarte :( i kierowca do mnie z pyskiem czemu on musiał sie zatrzymac czy tam rowerzysci przypadkiem nie mają pierwszeństwa ???

Dobrym uspokajaczem jest propozycja, że jeśli ów czy owa ma wątpliwości, to niech zadzwoni na Policję.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline piotrek1993

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rower to życie Rower to pasja :D
Odp: Czy ja dobrze uważam ??
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2012, 13:34:43 »
Dzięki za info :)
Rower to życie Rower to pasja :D