Autor Wątek: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie  (Przeczytany 11357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Cze 2012, 22:08:57 »
Dziura z poprzedniego posta dziś rano była już załatana.

Offline Krzychol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Cze 2012, 15:09:03 »
Witam wszystkich, z zainteresowaniem czytam to Forum, również wszystkie strony traktujące o rowerowej Warszawie. Mimo, że ten wątek ma nieco inny temat, znalazłem tu wypowiedzi w bardzo interesującej mnie sprawie i  chciałbym nieco podrążyć: jestem nowym mieszkańcem Białołęki, do końca ubiegłego roku życie spędziłem na bliskiej Woli i do pracy miałem ok 5 km. Teraz paręnaście więcej, a dzielnicę  znam tak z grubsza. Moja droga do pracy biegnie właśnie Modlińską, zazwyczaj do mostu Śl.-D., (i do Marszałkowskiej tunelem, ale to już inna dzielnica  :)). Muszę powiedzieć, że ta ścieżka wzdłuż Modlińskiej to zwykłe oszustwo jest. Kończy się przed każdym przejazdem, dziury, krawężniki, przy przystankach piesi snują się paląc czy gadając przez komórki, wąski paseczek asfaltu na odc. Płochocińska - Ekspresowa oznaczony jako ciąg pieszo rowerowy, zresztą z jednej strony tylko.   Potem przejście dla pieszych na drugą stronę Modlińskiej, w połowie Płochocińskiej, czyli 3 jezdnie, przeważnie nielegalnie, bo mi ciężko 45-letni tyłek co chwila zsadzać z roweru  ;). Po drugiej stronie chwilowo lepiej, tyle że wszyscy piesi upodobali sobie chodzić po DDR, zresztą trudno im się dziwić, do wyboru mają tylko ulicę serwisową bez chodnika. Potem - przejście dla pieszych, bez przejazdu oczywiście, przez Konwaliową i oznakowany jako CPR przystanek autobusowy z kioskiem i tłumem ludzi stojących jak chorągiewki do slalomu specjalnego, tylko niestety nie tak nieruchomo. Dalej drobne niedogodności, o których pisze Gromanik i pętla autobusowa, przed którą na przejściu dla pieszych (znów nielegalnie) zjeżdżam drogą autobusów na jezdnię Jagiellońskiej. Tu - wszyscy wiedzą jak miło jeździć przy samochodach wyprzedzających "na styk", mimo, że nie jeżdżę przy samym krawężniku. Ze dwa radary by się też przydało ustawić m. Grotem a Starzyńskim, bo kierowcy są wyjątkowo zuchwali  :). Na rondzie-śrubie środek środkowego pasa i dalej czuję się już jak u siebie. Znaczy się, na Woli, jeszcze nie czuję się jak u siebie na Białołęce :). Napiszcie proszę drodzy Białołęczacy, (~łęczanie?), jak sobie radzicie z dojazdami do centrum  ;D

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Cze 2012, 15:39:10 »
Ja bym po 30 czerwca przeskakiwała Kurią Skłodowską i leciała lewym brzegiem Wisły ;) Ale ja lubię nadłożyć trasy, byle jechać w miarę komfortowo/bezpiecznie

Offline Krzychol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Cze 2012, 19:33:51 »
To już od lipca ma być otwarta przeprawa tramwajowo-rowerowa? myślałem, że dopiero we wrześniu. Chętnie wypróbuję.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Cze 2012, 07:33:16 »
Napiszcie proszę drodzy Białołęczacy, (~łęczanie?), jak sobie radzicie z dojazdami do centrum  ;D

Ja bym walił Myśliborską do Przaśnej - to kawałek niewygodny. Przaśna jest spokojna, potem równie spokojna droga techniczna wzdłuż Modlińskiej. Olewam brak przejazdów na Leszczynowej i Kowalczyka i jadę 10cm od pasów (wystarczająco by się władzy tłumaczyć, że nie jadę po pasach). Potem slalom między pieszymi i spokojna droga do pętli Żerań FSO, gdzie podobnie jak Ty zjeżdżam na jezdnię. Tu zaczyna się odcinek, gdzie mój rower rozwija skrzydła, bo prosto, płasko, równo i niemal bez świateł. Dalej jadę do Ratuszowej, na skos przez park Praski, trasą WZ, kontrapasem, Krakowskim do Królewskiej. Kiedyś jeździłem Marszałkowską, ale teraz zamknięta to z Królewskiej robię kryterium Mazowiecka-Kredytowa-Jasna-Zgoda lub jadę do Bankowego i objeżdżam budowę przez Królewską, Twardą, Emilii Plater.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Krzychol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Cze 2012, 09:01:37 »
Teraz wiem kto we mnie taką zazdrość wzbudza na tej trasie poziomką  ;D.  Właśnie najbardziej brakuje mi DDR na Jagiellońskiej, bo mój rower ze mną to raczej nielot. No i ta nibyścieżka: oglądając na mapie UM te drogi rowerowe z obu stron Modlińskiej nie mogłem się doczekać żeby tu mieszkać. A pewnie zostaniemy z tą prowizorką na zawsze. Teraz, gdy władze mają te drogi na mapie nie będą przecież drugi raz ich budować, nie? A wygląda to tak pięknie: http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapa/Mapa.aspx?service=Today (podwarstwa ścieżki rowerowe jest w warstwach komunikacja)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Cze 2012, 11:31:46 »
Teraz wiem kto we mnie taką zazdrość wzbudza na tej trasie poziomką  ;D

Właściwie to nie wiesz, bo tu kursują co najmniej dwie poziomki. Jak niebieska to najpewniej moja, jak żółta to pewnie Gromanika. A jak jeszcze jakaś inna to znaczy, że zazdrość budzi ktoś trzeci ;)

Właśnie najbardziej brakuje mi DDR na Jagiellońskiej, bo mój rower ze mną to raczej nielot.

Projekt jest gotowy, tylko z tego co wiem, to brak kasy na realizacje, bo Hanka skąpi na rowery.


No i ta nibyścieżka: oglądając na mapie UM te drogi rowerowe z obu stron Modlińskiej nie mogłem się doczekać żeby tu mieszkać. A pewnie zostaniemy z tą prowizorką na zawsze.

Na ta mapę to uważaj, nieścisłości tam jest więcej i Modlińska bynajmniej nie jest największą z nich. A co do samej ulicy - istnieje gotowa koncepcja przebudowy jej od kanałku aż do Aluzyjnej i wtedy będzie nieco lepiej z drogami rowerowymi. Ale to koncepcja do realizacji może za 10 lat.

Poza tym po realizacji tejże koncepcji bardzo będę współczuł mieszkańcom okolic samej Modlińskiej. Las ekranów i jeszcze większa trudność z przedostaniem się przez jezdnie - tak w skrócie można opisać projekt.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Krzychol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Cze 2012, 12:15:11 »
Cytuj
Projekt jest gotowy, tylko z tego co wiem, to brak kasy na realizacje, bo Hanka skąpi na rowery.

A wystarczyłoby tymczasowo przebić przez trawkę parę połączeń jezdni technicznych od stacji benzynowej do tych pod FSO i dorobić mały kawałek pod Grotem bo tam ciemno i prawy pas mocno zdewastowany, nawet nie ma chodnika.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modlińska - niebezpiecznie na przebudowywanym wiadukcie
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Cze 2012, 13:54:15 »
Cytuj
Projekt jest gotowy, tylko z tego co wiem, to brak kasy na realizacje, bo Hanka skąpi na rowery.

A wystarczyłoby tymczasowo przebić przez trawkę parę połączeń jezdni technicznych od stacji benzynowej do tych pod FSO i dorobić mały kawałek pod Grotem bo tam ciemno i prawy pas mocno zdewastowany, nawet nie ma chodnika.

Dokładnie tak to będzie (jest) robione. Ale to jednak 7km, więc i na te łączenia trochę kasy potrzeba. Póki co ze Starzyniaka możesz zjechać w jezdnię techniczną (już asfaltową, kiedyś była z trylinki) i dojechać jej fragmentami i fragmentami nowych, asfaltowych DDR niemal do Pożarowej. Ale w tym tempie budowy i z tą kasą co Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazuje na rowery, to jeszcze kilka lat potrwa zanim dojdą do trasy Toruńskiej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)