Autor Wątek: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa  (Przeczytany 17835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« dnia: 08 Gru 2009, 16:15:07 »
Jakiś czas temu napisałem pismo w sprawie kilku niedoróbek do urzędu miasta i dostałem odpowiedź - nawet chyba pismo przeleciało przez Czajnika.

Jakby ktoś chciał wiedzieć, zmiany dotyczące dróg rowerowych będą następujące:
- poprawiona nawierzchnia przy skrzyżowaniu Puławskiej z Bielawską - aktualnie tworzą się kałuże
- wygrodzenie słupkami U12-c ścieżki przy: Puławskiej 105, Puławskiej / Żywnego, przystanku Królikarnia 02, przystanku Bukowińska 02, ul. Bukowińska naprzeciwko nr 20
- naprawa separatora przy włączeniu pasa dla rowerów do jezdni (Puławska / Dolna)
- usunięcie śmietnika ze skrajni drogi dla rowerów

będzie też kilka zmian dotyczących szlaku pieszego, jak usunięcie ubytków i zapadlisk nawierzchni, wyrównanie chodnika (kałuże), ponowne osadzenie włazu studni

zobaczymy co na to powie ZDM (UM posłał do nich pismo).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Gru 2009, 18:30:45 »
Gratuluję sukcesów. Wielki szacunek za to, że zajmujesz się tematem.

Gdyby każdy rowerzysta to robił, nawet na niewielka skalę (powiedzmy 1-2 pisma na miesiąc) - poprawa jakości dróg rowerowych byłaby o wiele bardziej odczuwalna!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty 2010, 17:24:09 »
właśnie dostałem pismo z ZDM - wysłali listę rzeczy do poprawy do firmy Arkadis (co ciekawe, kod pocztowy to tylko "02-" ;>), która w ramach gwarancji ma usunąć usterki wytyczone przez Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m. st. Warszawy, który przygotował ładną listę usterek na moją prośbę.

DarkSid3

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Mar 2010, 12:56:10 »
Ciekawe, rozumiem że aktualnie nowych wieści brak? Chyba bym się kopsnął aby sprawdzić tą ścieżkę. ;)

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Mar 2010, 15:59:47 »
Zanim Arkadis poprawi ścieżkę, a są przecież niekorzystne warunki pogodowe, zanim nadzór budowlany dokona kontroli, zanim ZDM prześle mi kopię opinii nadzoru, nic mi nie będzie wiadomo.

DarkSid3

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Mar 2010, 19:07:57 »
Fakt, długo jeszcze nie będzie czego podziwiać.

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Mar 2010, 18:46:36 »
ZDM tym razem stwierdził, że ustawienie słupków po środku ścieżki rowerowej o szerokości 2m jest niezgodne z zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy, a więc, jak to ma w zwyczaju, śle kopię do Policji i SM, aby egzekwowały tam (nie)przestrzeganie przepisów PoRD.

jest jakiś inny sposób, aby zablokować wjazd na ścieżkę o szerokości 2m? większość aut na takiej szerokości spokojnie się zmieści...

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Mar 2010, 14:08:18 »
jest jakiś inny sposób, aby zablokować wjazd na ścieżkę o szerokości 2m? większość aut na takiej szerokości spokojnie się zmieści...
MSPANC
Miny przeciwsamochodowe :)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Mar 2010, 14:52:33 »
takie przewracajace samochód na bok. bo takie urywajace lusterka niewielu przekonują.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Mar 2010, 18:18:53 »
ZDM tym razem stwierdził, że ustawienie słupków po środku ścieżki rowerowej o szerokości 2m jest niezgodne z zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy

To niech podadzą konkretny zapis mówiący o tym. Bo o ile pamiętam, zarządzenie owo dopuszcza postawienie słupka w osi ścieżki rowerowej w przypadku, gdy linia słupków biegnie w poprzek ścieżki.

Krótko mówiąc w rozmowie z urzędem na każdym kroku trzeba mówić SPRAWDZAM.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Mar 2010, 20:19:54 »
z tego co na szybko przeczytałem, słupek może być postawiony jeśli nie będzie możliwości zahaczenia o niego kierownicą.

napisałem do ZDM'u pismo z prośbą o podanie konkretnego punktu gdzie znajdują się podane przez nich informacje i podałem swoje punkty, które mówią, że gadają bzdury ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwi 2010, 23:59:58 »
Cytat: m.p
08 Gru 2009
Czy są jakieś nowe wiadomości w tej sprawie?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Kwi 2010, 00:37:28 »
niestety na razie nic. sprzyjające warunki pogodowe powoli się zaczęły, a odpowiedź z ZDM'u powinienem dostać na dniach - pismo z zapytaniem o dokładny przepis było wysłane 05/03/2010.

ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy uda im się zrobić co trzeba :) (szczególnie, że niestety Arkadis ma poprawić, nie ZDM)

mplonski

  • Gość
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Kwi 2010, 15:50:15 »
jest nowa wiadomość w sprawie słupków - rysunek w punkcie 4.5.12 wiadomego załącznika zawiera szerokość ścieżki 2,5m. może poprosić o zgodę odpowiednich osób na odstępstwo?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka przy Puławskiej - będzie poprawa
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lut 2011, 16:24:04 »
 
Foto aktualności z dnia dzisiejszego:

 
Dziura spowodowana podmyciem ścieżki na wysokości Puławskiej 115.
Pusta przestrzeń pod ścieżką sięga conajmniej do połowy jej szerokości.
Już niedługo dziura się powiększy.
Konieczny remont inwazyjny, zdjęcie starej nawierzchni, wypełnienie pustki i zaasfaltowanie.
   

 
Teraz z innej beczki. Oto miejsce postoju ciężkiego sprzętu na budowie przy Puławskiej 112.
Pominę fakt zajęcia skrajni drogi i pokrycia jej reszty żwirem. Wystarczy, że nadmienię, iż w tym m miejscu regularnie widywałem stojące pojazdy budowy w tym o zgrozo mini koparki gąsiennicowe.
Sprawdziłby ktoś czy oni mają zezwolenie na zajęcie DDRu na potrzeby budowy.
   

 
A to skutek postoju takowego sprzętu.
 

 
Co to znaczy ''dopłytować'' , ktoś się kiedyś pytał na forum  :D 
 

 
Wiosną lepiej nie zjeżdżać na chodnik. Można się zapaść aż po światełko, jak to się przydarzyło kiedyś jednemu koledze. Na nawierzchni z płyt było by to znacznie mniej przyjemne  ;)
 

 
Na szczęście, przezorne Władze Naszego Miasta przewidziały taką ewentualność i zadbały o rowerzystów, którzy zechcą skorzystać z jezdni :) 
 
« Ostatnia zmiana: 05 Lut 2011, 17:35:06 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "