Autor Wątek: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!  (Przeczytany 18517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Sty 2012, 22:23:11 »
Na moją uradowaną mine zaraz ją zgasiła słowami, że powinna być druga równoległa na wprowadzanie wózków dziecięcych :-[ .

Nie wiem czy mając wózek ważący 40-50kg nie wolałbym skorzystać z windy. Zwłaszcza że te za niedługo tez będą nowe i podobno mają się nie psuć (sprawdzę).

Sprowadzanie wózka po rynnach nachylonych o te 40 stopni to dość karkołomne zadanie. Zwłaszcza dla Kobiety, która zwykle nie waży dużo więcej niż wózek. A jak jeszcze jest w butach na obcasie... Tak przynajmniej twierdzą ludzie z fundacji Mama.


Ja od siebie dodam że rynny są za blisko ściany, a w zasadzie kierownica opiera się o poręcz i rower cały czas jest pochyloiny.

Tak ma być. Dokładnie tak samo się umieszcza rynny w Holandii, Danii, czy Atenach. Po prostu rower prowadzi się pochylony. Trzeba się tego nauczyć i zobaczysz, że będzie ok.

Rynna bardziej na środku byłaby pułapką np dla niewidomych i mniej sprawnych ruchowo, którzy muszą mieć swobodny dostęp do poręczy, bo inaczej spadną ze schodów. Nam łatwiej pochylić rower, niż im iść okrakiem nad rynną.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Sty 2012, 20:34:19 »
Byłem widziałem, naliczyłem 5 rynien, dwie od strony patelni i po jednej na jednych z dwu schodów znajdujących się na wszystkich krańcach przejścia podziemnego.
 
Niestety od strony DDRu na Marszałkowskiej rynna znajduje się na schodach z kierunku Alei Jerozolimskich, kilka metrów dalej od schodów z kierunku DDRu.
 
Funkcjonalność: powinien się wypowiedzieć ktoś, kto miał doświadczenia z zachodu, mi tam się udało rower wprowadzić i sprowadzić.
Na pewno jest to półśrodek, ale jest, w każdym razie droga została przetarta.
Jeśli znacie inne miejsca gdzie powinni zrobić rynny, to piszcie do dzielnicy, zarządcy i ZDMu, możecie się też chwalić na forum  :D
 
P.S.
Ciekawy jestem, czy nowe windy będą miały przycisk, który będzie trzeba cały czas trzymać wciśnięty. Swoją drogą kto to wymyślił, to jest przecież niewygodne i ułatwia dewastacje windy.
« Ostatnia zmiana: 25 Sty 2012, 21:28:52 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Sty 2012, 21:59:40 »
Kilka fot z Holandii. Widać, że tam rynny zazwyczaj też są bardzo z boku:






W kilku miejscach Holandii można spotkać rynny np centralnie na schodach, lub dalej od bocznych barierek. Ale zawsze są to schody, na których po prostu nie ma prawa zdarzyć się niewidomy czy inny niepełnosprawny - czyli najczęściej na schodach do parkingu rowerowego. Niepełnosprawni i niewidomi raczej tam nie bywają ;)


A tak się z tych rynien korzysta:



« Ostatnia zmiana: 25 Sty 2012, 22:03:03 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)