Autor Wątek: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!  (Przeczytany 18518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwi 2011, 20:18:10 »
Później niż prędzej to przebudują, ale wątpię czy wtedy powstaną zjazdy i przejazdy rowerowe.
Chyba że mówiąc później masz na myśli za 25 lat.
Szybciej administrator pozwoli rynny zamontować.

Jak się nikt nie będzie domagał, to jasne, że palcem nie kiwną. Nic nie robienie i branie za to kasy jest wygodne.

Ale generalnie niedługo będą mieli kłopot. Przy okazji przebudowy chodników w tym roku powstanie tam nawierzchnia pod drogę rowerową. Na pewno będzie to dobrym punktem wyjścia pod to, by zacząć domagać się przebudowy sygnalizacji i skrzyżowań.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwi 2011, 22:49:07 »
A ja bym tam wsadził jedną z jezdni pod ziemię, drugą wiaduktem puścił a nawierzchnia w poziomie - dla pieszych i rowerów. Nie, nie wiem czy tak się da, ale może się ktoś wypowie? (chodzi mi o X przy rotundzie oczywiście)


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Kwi 2011, 00:06:45 »
Storm - albo szedłbyś tym samym w wiele poziomów, które fizycznie się tam nie zmieszczą [a jeszcze metro tam sobie siedzi], albo skręt w lewo odbywałby się ulubioną metodą* niektórych urbanistów.

*teleportacją.

Rowerzyści jak rozumiem zjeżdżaliby z Jerozolimskich z jezdni, wjeżdżali na kawałek przejazdu w poziomie, po czym dojeżdżali do połączenia z powrotem wiaduktu/podziemia z Jerozolimskimi i włączali się do ruchu na szybkiej trzypasmówce? Dziękuję, postoję.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Kwi 2011, 09:49:26 »
A ja bym tam wsadził jedną z jezdni pod ziemię, drugą wiaduktem puścił a nawierzchnia w poziomie - dla pieszych i rowerów. Nie, nie wiem czy tak się da, ale może się ktoś wypowie? (chodzi mi o X przy rotundzie oczywiście)

Genialny sposób na spieprzenie całej kompozycji urbanistycznej w centrum. Na wypatroszenie tej dzielnicy z resztki tkanki miejskiej i funkcjonalności.

Popatrz sobie jak "zachęcająco" wygląda skrzyżowanie Jerozoli z JP2. Jak to działa "miastotwórczo" na okolicę. Niby samo centrum, tam powinny być najbardziej atrakcyjne grunty, a wokoło masz same rudery, parking dla aut i długo, długo nic. Żadnych usług, żadnych kawiarenek, żadnych spacerowiczów. Tam po prostu jest martwa tkanka miasta. Taką martwicę miejską to się wycinać powinno, a nie eskalować na kolejne rejony i skrzyżowania.

Pominę już fakt, że przy Metro centrum w ziemi masz już metro, tunel średnicowy, rury, kable, kanały ściekowe... więcej się po prostu nie zmieści.

Ale nawet gdyby się zmieściło, to centra miast powinny służyć ludziom, a nie samochodom. Nie ma co tam na siłę robić węzłów jak na autostradach, bo to nie jest autostrada i nie powinna być. A węzły w mieście zabijają funkcje miasta. Przy takich koszmarkach nikt nie chce ani mieszkać, ani pracować, ani chodzić, ani przebywać. Zabija do usługi, morduje okoliczny handel. A korków one i tak nie rozładują, bo zbyt gęsto są skrzyżowania by na każdym takie węzły budować. Nawet zbyt gęsto by na Jerozole/Marszałkowska wstawić tunel/estakadę, bo zaraz są przecież kolejne skrzyżowania
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2011, 09:50:54 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Kwi 2011, 10:33:16 »
Polecam wątek: [Projekt FRW] Aleja Marszałkowska
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=570626&page=51
Jest dokładnie wszystko opisane, narysowane a dyskusja trwa.
Niezależnie od tego kiedy pomysł zostanie zrealizowany, rynny na schodach powinny juz dawno być.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Kwi 2011, 12:43:39 »
Przejazdy rowerowe przydają się wszędzie tam, gdzie są ścieżki/DDRy. Czyli nie przy Rotundzie, bo tam ścieżka jest jedna a i to w pobliżu, bo kończy się hen przed rondem. Raczej forsowałabym swoją teorię - piesi dołem, owszem, ale takim dołem, że aż chce się tam iść. Miejsce jest na [oprócz wind] zjazdy dla wózków czy innych ciężkich walizek na kółkach [płaskie zjazdy, nie rynienki na dwa rzędy kół], tak przynajmniej wydaje się mojemu niefachowemu oku. Prawdziwa przestrzeń miejska pod ziemią, połączona z placem przy metrze Centrum. Nie smrodliwe przejście, gdzie kawa i smakowite kanapki mieszają się w powietrzu z przypalonym serem; tylko przestronne, jasne! miejsce przejścia się, wstąpienia na kawę czy zatrzymania się przy duuużej i dokładnej mapie miasta. Jacyś artyści mogliby coś na ścianie powiesić. I tak dalej.

Rano1

  • Gość
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Kwi 2011, 19:47:21 »
Ja docelowo byłbym jednak za przejazdem dla rowerów, z sygnalizacją świetlną. Jak zaczną stawiać tylko rynny, to z rowerami będziemy chodzić po rynnach i przepychać się przez tłum pieszych a nie na rowerach jeździć.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Kwi 2011, 20:59:28 »
Savil, takie coś, o czym piszesz to ja pamiętam z dziecinnych lat w Krakowie, było i chyba jest nadal takie szerokie i wysokie przejście podziemne od dworca do Barbakanu.
Duże szerokie i wysokie, i niebyło innych pejoratywnych  doznań niż fałszujący na harmonii młody chłopiec narodowości romskiej.
Niebyło schodów tylko zniżający się chodnik łączący ulice z siecią butików i stoisk z obwarzankami.
Ale to było na czymś w rodzaju placu a nie rondzie gdzie metro mija się z linią średnicową.
   
 
Ja docelowo byłbym jednak za przejazdem dla rowerów, z sygnalizacją świetlną. Jak zaczną stawiać tylko rynny, to z rowerami będziemy chodzić po rynnach i przepychać się przez tłum pieszych a nie na rowerach jeździć.

Tylko że ja nie planuje mieć dzieci i dlatego nie obchodzi mnie po czym będą jeździć moje hipotetyczne wnuki.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2011, 01:15:07 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Cze 2011, 10:31:27 »
. . . tak rynny (prowadnice) powstaną  :)
 

 
Czyli na papierze prowadnice powstaną, zobaczymy, co z tego wyjdzie w obiektywnej rzeczywistości.
 
Tak naprawdę to rynny i to obustronne są potrzebne tylko na zejściach łączących przejście z chodnikami, raczej nie na zejściach łączących przejście z przystankami tramwajowymi.
Jak ktoś chce uprawiać ''Park and Ride'', to skorzysta z mało dotąd uczęszczanego parkingu rowerowego na ''Patelni''.
 
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Wrz 2011, 08:44:44 »
A może...powrót do źródeł

I to chyba byłoby najlepsze. Bo teraz tam jest jakaś karykatura centrum z wielką patelnią ronda, która jest zmarnowaną przestrzenią i z pieszymi, którzy nie mogą chodzić w poziomie jezdni jak ludzie, a muszą łazić kanałami.

Tymczasem w Centrum tramwaje winny mieć więcej swobody kosztem płynności ruchu aut. Bo teraz jak się coś stanie pomiędzy pl. Zawiszy, a rondem Waszyngtona (to dobrych kilka km trasy), to stoi wszystko na perłowo i nawet nie ma jak tej kolejki tramwajów gdzieś skierować. Z Marszałkowską analogicznie - od Bankowego do Polibudy nie ma ani jednej możliwości skrętu, więc najmniejsza awaria lub problem i mamy ogonek tramwajów po horyzont. A teraz jeszcze zabrali Nadzorowi Ruchu niebieskie koguty.

Tak samo piesi i rowerzyści powinni móc poruszać się górą, a nie jak szczury kanałami. Przejście podziemne można zostawić - odciąży przejście i przejazd rowerowy w poziomie jezdni, będzie miejscem ze sklepikami i barami, a tego też w centrum brakuje. A ludzie sami wybiorą, którędy chcą iść w danym momencie. Tak jak obecnie na Emilii Plater.

Rynny? Pochylnie? Czy Wy nie widzieliście jak wyglądać powinno centrum cywilizowanego miasta, że godzicie się na taką prowizorę i półśrodki?


Swoją drogą, podziwiam tych, co twierdzą, że pochylnie o nachyleniu przepisowym 5% i wymaganymi prawem spocznikami się tam zmieszczą. To oznacza, że z każdej strony potrzeba będzie znaleźć miejsce na długą na 100m pochylnię. I to miejsce to nie tylko kwestia zabrania nieużywanego kawałka chodnika (którego tam nie ma), ale też przełożenia tego wszystkiego co tam pod ziemią leży. A jako, że to centrum, to leży tam dość sporo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)


Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Sty 2012, 14:51:25 »
Rynny są już od około miesiąca. Pamiętam że pierwszy raz zauważyłem te rynny będąc na spacerze z przyjaciółką. Na moją uradowaną mine zaraz ją zgasiła słowami, że powinna być druga równoległa na wprowadzanie wózków dziecięcych :-[ .
Ja od siebie dodam że rynny są za blisko ściany, a w zasadzie kierownica opiera się o poręcz i rower cały czas jest pochyloiny.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sty 2012, 15:22:39 »
Przy natężeniach ruchu pieszego jakie tam są, to nie dziwię się, że zrobili rynnę tak blisko ściany, jak się tylko dało. Z drugą do wprowadzania wózków dziecięcych był pewnie ten sam problem - w tłumie ludzie by po prostu zjeżdżali po tych rynnach. To miejsce po prostu wymaga całkowitego przeprojektowania pod kątem potrzeb ruchu pieszego, ale to wymaga przewalczenia priorytetu samochodów w tym miejscu - każde rozwiązanie inne niż przejścia i przejazdy rowerowe w poziomie terenu będzie półśrodkiem.

Czy na wszystkich schodach założyli te rynny - szczególnie ciekawi mnie czy są na schodach prowadzących na przystanki tramwajowe oraz na schodach w kierunku ścieżki przy Marszałkowskiej?

Rynny są już od około miesiąca. Pamiętam że pierwszy raz zauważyłem te rynny będąc na spacerze z przyjaciółką. Na moją uradowaną mine zaraz ją zgasiła słowami, że powinna być druga równoległa na wprowadzanie wózków dziecięcych :-[ .
Ja od siebie dodam że rynny są za blisko ściany, a w zasadzie kierownica opiera się o poręcz i rower cały czas jest pochyloiny.

Rano1

  • Gość
Odp: Rynny przy Metro Centrum - czy kiedyś powstaną ?!!
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Sty 2012, 17:08:19 »
Póki projektowaniem rozwiązań dla rowerów będą zajmowali się ludzie nie jeżdżący rowerem, tak zawsze będzie jak teraz.