Autor Wątek: ścieżka na ul:gen.Andersa  (Przeczytany 11275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cor7ez

  • Gość
ścieżka na ul:gen.Andersa
« dnia: 16 Lut 2011, 15:00:40 »
witam
Czy ktoś coś wie więcej na temat planowanej w tym roku ścieżki na ul:Andersa
Chodzi mi np odkąd dokąd ma być ten fragment drogi rowerowej i kiedy budowany. itp
Mieszkam tam i prawdę mówiąc to info mnie zaskoczyło pozytywnie, bo miejsca tam pod dostatkiem
i aż się prosi o ładną nowiutką i asfaltową ścieżynkę dla rowerów.
info:
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/568316-Rowerem-nad-rzeka-.html

A najbardziej cieszę się z nowego szlaku rowerowego nad Wisłą. To będzie HIT!

mplonski

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lut 2011, 16:12:32 »
W tym miejscu prosi się o pasy rowerowe w jezdni. Wnioskowałem, ale nie da się, bo trzeba by zlikwidować lewo/prawoskręty... Na Andersa DDR pewnie byłaby po zachodniej stronie (kontynuacja DDR w ul. Nowolipki), ale zobaczymy jak to będzie. ZM podobno nic do zaopiniowania nie dostało.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lut 2011, 20:46:45 »
Na Andersa jest teraz w przebudowie wiadukt przy dw. Gdańskim. Z nasypami ma jakieś 500m. Ściezki będą obustronnie i stąd kilometr nowej ścieżki na Andersa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lut 2011, 23:21:15 »
Z czego są te ścieżki, że ok. 7 km kosztuje ponad 8 mln zł?
Zresztą ja bym wolał porządne drogi a nie ścieżki :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

mplonski

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lut 2011, 23:29:05 »
Asfaltowe DDR-ki ZTCP kosztowały około 1mln zł za 1km (z sygnalizacją świetlną i wszystkimi bajerami). Jeśli nadwiślańska ma być szersza i na pewnym odcinku będzie prowadzona w tunelu to spokojnie 8mln za 7km wyjdzie.

Cor7ez

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lut 2011, 18:23:36 »
Andersa chyba jest jako ulica tylko do wiaduktu. Potem jest już Mickiewicza.
Bardziej liczyłem na ścieżkę od wiaduktu do Anielewicza albo dalej do Nowolipki,
gdzie łączyłaby się z tamtejszą nową ścieżką. Nad tym odcinku jest dużo miejsca a i
rowerzystów często widzę bo to uczęszczany szlak ze Śródmieścia na północ Wawy.

Droga rowerowa jak przy Polonii mogłaby być ale chyba tylko przy poszerzeniu jezdni,
bo teraz tam zwyczajnie nie ma miejsca przy jednopasmowych jezdniach w obie kierunki.
Zresztą rok temu kładli nowy asfalt tam tylko.
Osobiście wolę ścieżki, bo to większe bezpieczeństwo, zdala od jezdni. Jak będzie jakieś
nowe info w tej sprawie to prosiłbym o parę słów w tym wątku. Dzięki i do zobaczenia na
wiosennej Masie :P .

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lut 2011, 20:48:42 »
Droga rowerowa jak przy Polonii mogłaby być ale chyba tylko przy poszerzeniu jezdni,
bo teraz tam zwyczajnie nie ma miejsca

Przejdź się tam z miarką i zmierz szerokość jezdni - zdziwisz się.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lut 2011, 21:46:20 »
Miejsce jest, ale wymaga zwężenia pasów ruchu lub wywalenia skrętopasów -- oba rozwiązania dla miejskich urzędników są nie do pomyślenia. Wiem, bo sam próbowałem zrobić pasy rowerowe na Andersa. Do tego dochodzi parkowanie częściowo na jezdni co dodatkowo otwiera furtkę dla 'nie-da-się'.

Nie jest także możliwe zakończenie i rozpoczęcie pasów kawałek od skrzyżowania, bo... "infrastruktura rowerowa nie byłaby spójna"!
« Ostatnia zmiana: 17 Lut 2011, 21:47:24 wysłana przez m.p »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lut 2011, 22:50:14 »
Miejsce jest, ale wymaga zwężenia pasów ruchu lub wywalenia skrętopasów -- oba rozwiązania dla miejskich urzędników są nie do pomyślenia.

Nie zaprzeczę, że nasi urzędnicy potrafią znaleźć milion powodów, by nic nie zrobić. Stwierdziłem tylko, że brak miejsca nie jest problemem.

Cieszę się, że obaj potrafimy zlokalizować prawdziwe źródło problemu - Chmielna 120 i Solec 48.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lut 2011, 08:20:21 »
Miejsce jest, ale wymaga zwężenia pasów ruchu lub wywalenia skrętopasów -- oba rozwiązania dla miejskich urzędników są nie do pomyślenia. Wiem, bo sam próbowałem zrobić pasy rowerowe na Andersa. Do tego dochodzi parkowanie częściowo na jezdni co dodatkowo otwiera furtkę dla 'nie-da-się'.

Nie jest także możliwe zakończenie i rozpoczęcie pasów kawałek od skrzyżowania, bo... "infrastruktura rowerowa nie byłaby spójna"!

Czyżby wyciągnęli wniosek z przebudowy Emilii Plater...  ???

Cor7ez

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2011, 13:30:54 »
Jeszcze odnośnie ścieżek na Andersa, byłoby miło
gdyby ścieżka powstała na Andersa bo aż się prosi o to
a miejsca dużo pod dostatkiem. Później zrobię więcej fotek

http://zapodaj.net/7982bf1282a6.jpg.html

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2011, 13:33:52 »
Za wąsko narysowałeś  ;) :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2011, 13:36:24 »
Inna sprawa że ten odcinek jest masakrycznie krótki. Tak naprawdę jest tylko tyle co narysowałeś. Jakbyśmy poszli do tyłu patrząc na zdjęcie to trafimy zaraz na bloki i ulicę gdzie nie ma już miejsca na nią. Natomiast za przystankiem Muranów jest park gdzie można by dać ścieżkę do samego Pl. Bankowego.
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2011, 14:58:58 »
Pomysł na ściezkę w tym miejscu jest średni. Zaraz przy bloku, więc za moment będziesz miał tam spacerowiczy z dziećmi a przede wszystkim pieski łażące po trawniku z ich właścicielami gdzie? No właśnie - na ścieżce. Jesli już - to przy samej ulicy.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2011, 18:17:16 »
To będziesz miał parkujących ... Chyba że oddzielą krawężnikiem pokaźnych rozmiarów :)
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Maj 2011, 20:03:46 »
E tam, starczy kawałek powierzchni wyłączonej z ruchu, a na niej słupki. Ewentualnie po prostu pasy rowerowe przy miejscach parkingowych, których nasze kochane prawo nie dopuszcza (pasów, nie miejsc parkingowych).

Rano1

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Cze 2011, 12:21:29 »
Między Anielewicza a (idąc dalej) Królewską są do wykorzystania 2 parki, gdzie ścieżkę można byłoby przeciągnąć. Statystyczny rowerzysta woli przejazd odseparowany od ruchu samochodowego i czuje się tam bezpieczniej.

Park Krasińskich i szlak dawnej ul. Nalewki (obecnie Powstańców Getta) - idealnie nadaje się do przeprowadzenia ddr, z dojazdem do Długiej, z możliwością przeciągnięcia do Bielańskiej (przy Pałacu Przebendowskich/Lenina/ Muzeum Niepodległości są i tak światła na trasie WZ).
Powyższe nie wyklucza przeprowadzenia ddr obok Pałacu Mostowskich (wreszcie KGP będzie miała profesjonalny dojazd dla swoich rowerzystów) , dalej rowery mogłyby się przemieszczać tam, gdzie spotkaliśmy się w maju na WMK.
Ból głowy dla projektanta, jak przeprowadzić z Pl. Bankowego ścieżkę wzdłuż Marszałkowskiej przez Park Saski.
Dalej to już pikuś - wzdłuż Marszałkowskiej można do Ronda Dmowskiego ddr poprowadzić, O ILE SIĘ CHCE.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Cze 2011, 16:15:53 »
Statystyczny rowerzysta woli przejazd odseparowany od ruchu samochodowego i czuje się tam bezpieczniej.

Bezpieczeństwo drogowe to jedno, a bezpieczeństwo społeczne to drugie. W parku - owszem - trudniej o wypadek, ale łatwiej np wieczorem dostać w mordę i stracić rower.

Nie jestem przeciwny drogom przez parki, ale byłbym ostrożny z takimi tezami, że w parkach jest zawsze wyższe poczucie bezpieczeństwa.

Ból głowy dla projektanta, jak przeprowadzić z Pl. Bankowego ścieżkę wzdłuż Marszałkowskiej przez Park Saski.
Dalej to już pikuś - wzdłuż Marszałkowskiej można do Ronda Dmowskiego ddr poprowadzić, O ILE SIĘ CHCE.

Na Bankowym IMO lepiej by się sprawdziły pasy rowerowe niż wydzielona ścieżka - po prostu za dużo tam pieszych. Zresztą na bankowym to ogólnie przydałoby się nieco reorganizować przestrzeń - zabrać nieco samochodom, a oddać nie mieszczącym się na chodnikach pieszym.

A dalej to faktycznie jest super z miejscem - zarówno poza jezdnią (na wydzieloną drogę rowerową), jak i na jezdni (na pasy rowerowe lub autobusowo-rowerowe). Brakuje tylko woli politycznej ratusza.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Paź 2011, 11:20:15 »
Jeśli ścieżka, a nie pasy rowerowe na jezdni, to koniecznie oddzielona pasem zieleni zarówno od chodnika, jak i miejsc parkingowych przy/na jezdni, żeby wyeliminować z niej możliwie dużą część ruchu pieszego - miejsca nie brakuje:

Jeszcze odnośnie ścieżek na Andersa, byłoby miło
gdyby ścieżka powstała na Andersa bo aż się prosi o to
a miejsca dużo pod dostatkiem. Później zrobię więcej fotek


« Ostatnia zmiana: 03 Paź 2011, 11:21:19 wysłana przez gromanik »

Cor7ez

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Sie 2012, 13:21:19 »
Czy wiadomo coś nowego na temat odcinka ścieżki rowerowej jaka miała być oddana do użytku już rok temu w tym rejonie ulicy Andersa? Osobiście wolałbym ścieżkę rowerową obok chodnika niż drogę rowerową wytyczoną pasami, ale cieszyć się będę z obu rozwiązań.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Sie 2012, 16:32:17 »
Czy wiadomo coś nowego na temat odcinka ścieżki rowerowej jaka miała być oddana do użytku już rok temu w tym rejonie ulicy Andersa?

Nie i nawet nic mi nie wiadomo by coś miało być robione dla rowerów poza wiaduktami nad dw. Gdańskim. Skąd masz takie info?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Cor7ez

  • Gość
Odp: ścieżka na ul:gen.Andersa
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Sie 2012, 14:30:07 »
Zapytałem się tylko na podstawie doniesień prasowych sprzed roku, które informowały, że miało być coś robione wzdłuż tej ulicy. Dziś jest to jeszcze bardziej potrzebne ze względu na powstałe stacje Veturillo. Tak jak pisałem rok temu: miejsca jest dużo wzdłuż Andersa na ścieżkę rowerową (którą bym wolał) albo na kawałek drogi wydzielony na jezdni obok.