Autor Wątek: Remont Nowowiejskiej.  (Przeczytany 21132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Wrz 2011, 18:53:37 »
Na Noakowskiego zrobiony został wąski (na szerokość połowy DDR) podjazd z polbruku niefazowanego.

Tak, powstało bliżej nieokreślone "coś" mające imitować wjazd na ścieżkę rowerową. Jaka szkoda, że zmarnowano publiczne pieniądze przy okazji łamiąc prawo.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Wrz 2011, 22:31:52 »
Yyy? Na czym polega to złamanie prawa?
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Wrz 2011, 23:20:43 »
Dla unaocznienia problemu wkleje zdjęcie. Obraz mówi sam za siebie :P

Mnie też taka prowizorka bardzo niemiło zaskoczyłą >:(
I jestem tatą po raz drugi!

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Wrz 2011, 23:26:22 »
Yyy? Na czym polega to złamanie prawa?

Zła szerokość, materiał i być może również nachylenie. Brak oznakowania.

No dobra, a co Wy o tym sądzicie? Może nie warto kruszyć kopii o drobiazgi i od razu uderzyć mocno - o kontrapas?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Wrz 2011, 23:43:50 »
Ja tam na to nie narzekam, chociaż gdyby to było asfaltowe tak jak ścieżka, to by było ładniejsze ;)
Bardzo fajny zjazd ze ścieżki na jezdnię jest gdziesik na Puławskiej, jedziesz, jedziesz, a tu nagle ze ścieżki robi się pas ruchu na jezdni. Czyli ścieżka w naturalny sposób "wnika" w jezdnię. Sprytne.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Wrz 2011, 23:47:57 »
Gotowy projekt kontrapasu na Noakowskiego leży i kwiczy w jakiejś przepastnej szafie od ładnych 5 lat...
Uchwycone niedawno kałuże  ::) . To przy Waryńskiego przy torowisku.


A tu przy przystanku.

Chwilę wcześniej w kałuży bawiło się dwoje dzieci, w gumiaczkach sprawdzały głębokość.... a mamusia obok nie widziała nic niestosownego ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2011, 23:49:29 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Wrz 2011, 07:57:28 »
No dobra, a co Wy o tym sądzicie? Może nie warto kruszyć kopii o drobiazgi i od razu uderzyć mocno - o kontrapas?

Warto kruszyć kopię o drobiazgi, bo inaczej będą buble robić. Porządny DDR to właśnie takie drobiazgi jak wjazd. A ten tu jest niezgodny absolutnie z niczym.

Co nie zmienia faktu, że o kontrapas też warto uderzyć. Tylko to już do ZTP, bo to ich ulica.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Wrz 2011, 14:14:43 »
Warto kruszyć kopię o drobiazgi, bo inaczej będą buble robić. Porządny DDR to właśnie takie drobiazgi jak wjazd. A ten tu jest niezgodny absolutnie z niczym.
 
Consider it done  ;) Jeszcze tylko zrobię dziś pomiary i wysyłam pisemko. Do ZDM? ZTP? Tramwaje?

Co nie zmienia faktu, że o kontrapas też warto uderzyć. Tylko to już do ZTP, bo to ich ulica.

A jak ten kontrapas teraz można pociągnąć? Znowu przerzucając ruch na prawą? No to wyjdzie ładna karuzela wokół ronda  :(
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Wrz 2011, 15:18:43 »
Warto kruszyć kopię o drobiazgi, bo inaczej będą buble robić. Porządny DDR to właśnie takie drobiazgi jak wjazd. A ten tu jest niezgodny absolutnie z niczym.
 
Consider it done  ;) Jeszcze tylko zrobię dziś pomiary i wysyłam pisemko. Do ZDM? ZTP? Tramwaje?

Inwestorem były Tramwaje Warszawskie, ulica jest w zarządzie ZDM. Ja bym słał do obu instytucji.


Co nie zmienia faktu, że o kontrapas też warto uderzyć. Tylko to już do ZTP, bo to ich ulica.

A jak ten kontrapas teraz można pociągnąć? Znowu przerzucając ruch na prawą? No to wyjdzie ładna karuzela wokół ronda  :(

Kontrapas na Noakowskiego, bo o nim była mowa, byłby kontynuacją tego chorego zjazdu z kostki co się w połowie kończy na jezdni, a w połowie na chodniku i nie ma przepisowej szerokości. Noakowskiego jest w zarządzie ZTP.


Co do ronda - tu obawiam się, że tu już nie ma ratunku i bez likwidacji tego co zrobiono się nie obejdzie. Zostało to spierdolone koncertowo mimo że wszyscy się dopytywali jak tu rowerzysta ma wjechać na drogę rowerową jadąc z ulicy np Polnej w Lwowską, albo ze Śniadeckich w Nowowiejską na Zachód.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Wrz 2011, 16:33:39 »
Yyy? Na czym polega to złamanie prawa?

Zła szerokość, materiał i być może również nachylenie. Brak oznakowania.

No dobra, a co Wy o tym sądzicie? Może nie warto kruszyć kopii o drobiazgi i od razu uderzyć mocno - o kontrapas?

Po pierwsze to bym zmienił oznakowanie tej DDR na placu Politechniki na drogę dla pieszych z dopuszczonym ruchem rowerów. Wówczas można by było spokojnie i legalnie jeździć po jezdni, tym bardziej że jadąc np. od strony Śniadeckich w Polną lub z Nowowiejskiej (od strony al. Niepodległości) w Lwowską sytuacja dla rowerzysty robi się dwuznaczna.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Wrz 2011, 20:17:17 »
No dobra, a co Wy o tym sądzicie? Może nie warto kruszyć kopii o drobiazgi i od razu uderzyć mocno - o kontrapas?

Warto kruszyć kopię o drobiazgi, bo inaczej będą buble robić. Porządny DDR to właśnie takie drobiazgi jak wjazd. A ten tu jest niezgodny absolutnie z niczym.

Co nie zmienia faktu, że o kontrapas też warto uderzyć. Tylko to już do ZTP, bo to ich ulica.

To proszę mi do jadsnej ciasnej powiedzieć jak mam na to coś wjechać jadąc z przyczepką z dzieckiem, żeby nią nie przedachować?!

Ja tam na to nie narzekam, chociaż gdyby to było asfaltowe tak jak ścieżka, to by było ładniejsze ;)
Bardzo   fajny zjazd ze ścieżki na jezdnię jest gdziesik na Puławskiej,   jedziesz, jedziesz, a tu nagle ze ścieżki robi się pas ruchu na jezdni.   Czyli ścieżka w naturalny sposób "wnika" w jezdnię. Sprytne.

To jest na Pulawskiej/Dolnej a na projekcie wygląda tak:
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz 2011, 20:26:31 wysłana przez gromanik »

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Wrz 2011, 20:54:09 »
To proszę mi do jadsnej ciasnej powiedzieć jak mam na to coś wjechać jadąc z przyczepką z dzieckiem, żeby nią nie przedachować?!

Jeden z tysiąca powodów, dla których nie warto mieć dzieci ;)
Ale poważnie: No tak, holowanie dziecka w przyczepce jest legalne dopiero od niedawna i jeszcze nie zapadło projektującym ścieżki w świadomość na tyle, by uwzględnili w swoich koncepcjach ewentualność, że ktoś będzie akurat jechał z przyczepką...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Wrz 2011, 10:39:27 »
To proszę mi do jadsnej ciasnej powiedzieć jak mam na to coś wjechać jadąc z przyczepką z dzieckiem, żeby nią nie przedachować?!

Jeden z tysiąca powodów, dla których nie warto mieć dzieci ;)

Towarową przyczepką, albo trajkiem poziomym czekają Cię dokładnie te same problemy. Tylko płaczu będzie mniej ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Kwi 2012, 18:03:46 »
Pamiętacie ten cały krzyk jak to będzie śmiertelnie niebezpiecznie jeździć z tramwajami? Właśnie byłem w Wiedniu i pomyślałem, że docenię warszawskich teoretyków-bajkopisarzy filmem poświęconym ich urojonym teoriom dotyczącym jazdy rowerem po torowisku tramwajowym:

http://youtu.be/Td69zl1ijks
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi 2012, 19:17:01 »
Ja tam jeżdżę tą ścieżką na torowisku i żyję...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"