Autor Wątek: OC dla rowerzystów  (Przeczytany 13493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OC dla rowerzystów
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Cze 2012, 09:20:56 »
Mam więc to w D...., póki nie dadzą oferty wiązanej, z AC, gdzie mogę mieć rower ubezpieczony od kradzieży.

Może i kiedyś takie ubezpieczenie powstanie. Wówczas zapewne będziesz miął obowiązek używać atestowanego zapięcia w kwocie nie mniejszej niż 10-20% wartości roweru i ... ABUS czy Kryptonite będzie królował na ulicach.



Tylko gorzej jak ubezpieczyciel narzuci jedyne słuszne zabezpieczenie w cenie powyżej 400 pln..., które niejednokrotnie będzie przewyższać cenę roweru...


...wówczas będzie podobnie jak z kamizelkami czy kaskami rowerowymi...martwy przepis.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OC dla rowerzystów
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Cze 2012, 16:25:16 »
Kojarze taką ofertę ubezpieczenia z przed paru lat, chyba w PZU.

Dawali mocny rabat na konkretne modele zapięcia, bodajże Kryptonita albo Abusa.

W sumie, to się nie dziwię, jeśli byłeś na Święcie Cyklicznym, to widziałeś co się stało z większością zabezpieczeń, tylko Kryptonit EVO 4 prztrwał test.

P.S.

Raffi, nie zdziw się proszę jeżeli już nie otworzysz swojego Kryptonita, pewien osobnik z zabezpieczenia wraz z dziećmi sprawdzał blokadę zamka, tak to jest jak się pozwoli ludziom bawić sprzętem za 400 zeta  ;)
Ale ogniwo w łancuchu Abusa za 80 zeta, sam przeciołem tępym narzędziem  :D
« Ostatnia zmiana: 03 Cze 2012, 16:57:01 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OC dla rowerzystów
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Cze 2012, 09:29:28 »
Raffi, nie zdziw się proszę jeżeli już nie otworzysz swojego Kryptonita, pewien osobnik z zabezpieczenia wraz z dziećmi sprawdzał blokadę zamka

To nie był mój Kryptonite. Był kupiony specjalnie na test. Założenie było takie, ze jak przetrwa, będzie nim przypinany rower należący do Zielonego Mazowsza, który służy pracownikowi biura do wożenia pism (nierzadko także naszych masowych lub moich pism) do urzędów i tym podobnej roboty. Krótko mówiąc - rower służbowy go dostanie. Mówię "dostanie" a nie "dostał" bo najpierw był pomysł, by jeszcze wziąć zabezpieczenie na twardościomierz. Dopiero po tym badaniu go oddam do ZM.

A do meritum: Zamek otwiera się ok. Po powrocie do ZM przypinałem nim rowery pod siedzibą, nie było najmniejszych problemów ani z zamykaniem, ani z otwarciem tego zamka ;) Nie wiem co robił "osobnik", ale chyba nie ma to znaczenia. Tego ulocka generalnie ludzie piłowali, cięli, walili nim o ziemię, rozkręcali zamek, piłowali korpus, podważali, próbowali rozginać. Estetyki to te zabezpieczenie już nie ma, ale poza tym działa jakby nigdy nic.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: OC dla rowerzystów
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Cze 2012, 22:29:45 »
Twardościomierz? Gdzie jest coś takiego? Chętnie bym zrobił test ze swoim u-lockiem.
Pamiętajmy bowiem, szczególnie po Cyklicznej Krypto(nite)reklamie, że dobre u-locki nie kończą się tylko na wyżej wymienionych.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OC dla rowerzystów
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Cze 2012, 08:00:06 »

Twardościomierz? Gdzie jest coś takiego? Chętnie bym zrobił test ze swoim u-lockiem.

To przyrząd laboratoryjny. Kawałek ostro zakończonego trzpienia z hartowanego metalu o określonej wadze, które z określona siłą uderza w badany materiał umocowany w statywie.