Autor Wątek: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej  (Przeczytany 5312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Wczoraj urwałem się z Masy przed czasem i pojechałem do Środmieścia.
Jak wiadomo, na wyremontowanej Emilce doczekaliśmy się zachodniego standardu: wydzielonego na jezdni pasa dla rowerów. Wczoraj miałem okazję się przekonać, że samochodziarze traktują go jako miejsce parkingowe - oto widok z godziny 20.10:

Samochodów na ścieżce było 8.
O godzinie 20.12 zadzwoniłem pod 986 - numer alarmowy Straży Miejskiej. Była to już moja któraś z kolei interwencja (wcześniej dzwoniłem, gdy widziałem, że samochód stoi na ścieżce w Alejach Ujazdowskich - nigdy nie przyjechali, choć mają może ze 200 m od swojej siedziby na Mokotowskiej).
Opisałem sytuację i powiedziałem, że z zegarkiem na ręku czekam na pojawienie się patrolu. Pani upewniła się, że będę czekał na miejscu zdarzenia.
Po 20 minutach (!!!) pod Intercontinentalem pojawił się patrol, ale żadnej akcji nie było.Samochód postał ok. 10 minut pod hotelem (ok. 200 metrów od miejsca wykroczenia), potem przejechał obok samochodów blokujących ścieżkę i odjechał.
O 20.50 (40 minut po pierwszym telefonie) zadzwoniłem pod 986 jeszcze raz, ale pomimo, że wisiałem na linii kilka minut, nikt nie odebrał.

Nie miejcie złudzeń - Straż Miejska ma rowerzystów gdzieś. Spróbowałem zainteresować sprawą TVN Warszawa i Wyborczą - zobaczymy, czy to olewanctwo da się wyplenić.

mplonski

  • Gość
Odp: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Paź 2010, 11:23:19 »
dlatego ja na emilce zgłaszam, że stoją w strefie b-36+t-24. wtedy strażnicy są bardziej uważni i chętni do interwencji.

Drex

  • Gość
Odp: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Paź 2010, 19:46:29 »
A ja "składam" lusterka. Na SM już nie liczę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Paź 2010, 21:14:00 »
dlatego ja na emilce zgłaszam, że stoją w strefie b-36+t-24. wtedy strażnicy są bardziej uważni i chętni do interwencji.

Ja na Emilii Plater jeszcze aut na pasie nie spotkałem. Poza cofającym radiowozem SM, który właśnie ruszał z zatoki autobusowej po wlepieniu tam kilku mandatów kierowcom.

Generalnie widać, że choć Emilii Plater jest po przebudowie, to sytuacja wygląda jak kiedys na Bonifraterskiej. Kierowcy muszą się przyzwyczaić do tego, że SM pilnuje, SM musi przywyknąć by pilnować. Czyli na razie pasa trzeba mocniej bronić i często dzwonić na SM. Z czasem wszyscy przywykną (jak na Bonifraterskiej) i będzie lepiej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Paź 2010, 09:23:11 »
Zastanawiam się, ile razy powinienem dzwonić do STRAŻAKÓW, żeby raczyli zareagować. Ogólnie mam z nimi jak najgorsze doświadczenia. Zdumiewa mnie, że instytucja nie dająca większego pożytku publicznego może być utrzymywana przez miasto i mieć się zupełnie dobrze, a wymuszenie na Straży Miejskiej, żeby robiła coś pożytecznego, wydaje się niemożliwe.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Paź 2010, 10:14:39 »
Zastanawiam się, ile razy powinienem dzwonić do STRAŻAKÓW, żeby raczyli zareagować.

Dzwoniąc pierwszy raz poproś o numer zgłoszenia. A później zamiast dzwonić i zgłaszać ponownie wkurzając się, po prostu pytaj co ze zgłoszeniem nr XXXXXX. Dowiesz się powodu dlaczego nie przyjechali, albo dowiesz się, że przyjechali i nie znaleźli (znaczy źle podałeś miejsce), albo inny powód.

Czasem bywa, że źle miejsce zrozumieją (jego DOKŁADNE podanie jest cholernie ważne) i pojadą gdzie indziej. Na Emilii Plater to o tyle prawdopodobne, że są dwie jezdnie i jak się im poda, że na np wysokości złotych tarasów, to jeszcze warto dodać na której jezdni.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)


Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Blokada ścieżek przez samochody - olewka Straży Miejskiej
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lis 2010, 22:05:21 »
Blokowanie ścieżek w Warszawie jest normą - najczęściej samochodami,  (ostatnio się okazało, że z zaparkowanymi na ścieżce wzdłuż tirami włącznie), rzadziej kontenerami na śmieci i znakami. To ostatnie jednak dzieje się za sprawą bezmyślności do której przyczynia się brak nadzoru nad wprowadzaniem tymczasowej organizacji ruchu - tak wyglądała ścieżka na skrzyżowaniu ul. Reymonta z ul. Wólczyńską w dniu 1 listopada: