Autor Wątek: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki  (Przeczytany 5072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« dnia: 23 Wrz 2010, 21:55:15 »
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100923/BIALYSTOK/825985317
Cytuj
26-latek celowo uderzył autem w rowerzystkę. Wlókł ją po asfalcie i uciekł.

26-letni Łukasz N. przyspieszył i celowo uderzył w rowerzystkę fiatem 126p. Potem wlókł ją ponad 300 metrów po asfalcie, a następnie ciężko ranną i krwawiącą zostawił na leśnej drodze.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w czwartek karę 12 lat więzienia dla 26-letniego Łukasza N. za potrącenie samochodem nastoletniej rowerzystki. Sąd zgodził się z kwalifikacją, że było to usiłowanie zabójstwa, a nie wypadek drogowy.

Patrząc na to co sam przezyłem kilka dni temu, (moją landrynę i mnie na niej wyprzedził o centymetry sk...syn w garniaku) - BARDZO DOBRZE. Więcej takich wyroków. Niech się kierowcy i kierofffcy nauczą jeździć, niech pijani nie wsiadają za kółka. Niech na lekcjach nauki jazdy mówi się ile jest za potrącenie rowerzysty, że może to być potraktowane przez Sąd jak usiłowanie zabójstwa.

[jeśli źle wybrałem dział, lub gdzies o tym już bylo to proszę o przeniesienie/doklejnie i przepraszam]

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrz 2010, 22:00:59 »
 :) Rzadko kiedy jestem zadowolony z wyroku. I nie ma, że złagodzenie. I nie ma, że zawiasy. Ma iść siedzieć i łoś. A w przedszkolu czekają już na takiego ładnego Łukasza...
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrz 2010, 22:30:01 »
Brak racjonalnego motywu i brak działania pod wpływem alkoholu albo środków psychotropowych.

Motyw wydaje się być oczywisty i niezwykle niebezpieczny, bo osobnik nie będzie leczony psychiatrycznie podczas pobytu w ZK.
 
Możliwe, że popełni tam kolejne przestępstwa, za które zostanie tam dłużej.
Nie życzyć tego jego ofiarom.

Prawdopodobnie będzie niebezpieczny do końca swojego życia, pobyt z ZK w połączeniu z brakiem terapii  może tylko pogorszyć jego stan.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrz 2010, 22:58:04 »
Ale nie oznacza to chyba, że należy go wypuścić... :D
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

storm

  • Gość
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrz 2010, 00:02:35 »
@qwerJa - brawo. Terapie - to jest właśnie to. Samo zamykanie w celach nic nie daje, powoduje tylko koszty (zdaje się, że miesięczne utrzymanie więźnia kosztuje 2k PLN?). Tych więźniów trzeba koniecznie do czegoś wykorzystać. Prawo do pracy - powinno być nie prawem, ale obowiązkiem. I do tego koniecznie - przymusowe prawo do terapii nad sobą. Aby na wolność za ileś tam lat wychodził człowiek zdolny do życia w społeczeństwie a nie przestępca.

@Oli - dobrze, że decyzję podejmują inni ludzie, bo gdybyśmy obaj wrzucili tego gościa do celi grypasiarskiej to pewnie po miesiącu bo zabrali gdzieś na SOR... tylko na dobrą sprawę to nic nie da, poza odszkodowaniem dla niego, dla jego rodziny jakby mu się coś stało. Poza tym dręcznie i wyżywanie się na współwięźniu przez innych też im samym nie pomoże, wręcz przeciwnie - rośnie poziom agresji i zezwierzęcenia - czyli na wolność wychodzi zwierzę... A nie człowiek...
Ale to w sumie normalne w ludzkiej naturze, że jak się czyta o zwierzęcych odruchach niektórych "osobników" to ma się ochotę na zemstę. W końcu stąd pewnie w Starym testamencie mowa o "oko za oko, ząb za ząb" :]

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrz 2010, 00:08:41 »
 :) Zgadzam się z przedpiszcą!

Wiesz, nie wiem jak Ty, ja znam pare osób co siedziały i wiem jaka jest metoda wychowywania, przez klawiszy i przez współlokatorów. Akurat za to co on zrobił szanse na rozwiercenie ma nieduże. Raczej będzie kolorowy.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

mplonski

  • Gość
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrz 2010, 01:41:19 »
W sprawie kosztów więziennictwa - każdy wiezień powinien po prostu odpracowywać koszty swojego utrzymania.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrz 2010, 15:37:10 »
:) Rzadko kiedy jestem zadowolony z wyroku. I nie ma, że złagodzenie. I nie ma, że

W artykule napisali, że mógł dostać dożywocie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrz 2010, 00:20:51 »
:) Rzadko kiedy jestem zadowolony z wyroku. I nie ma, że złagodzenie. I nie ma, że zawiasy. Ma iść siedzieć i łoś. A w przedszkolu czekają już na takiego ładnego Łukasza...

O co chodzi z tym Łukaszem, bo nie rozumiem?

storm

  • Gość
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrz 2010, 00:54:29 »
Dożywocie to za zabójstwo. On jej [jeszcze - i na szczęście] nie zabił. Chociaż tutaj tzreba naprawdę tę sprawę nagłośnić, ten Sąd powinien zrobić wszystko co możliwe, aby uświadomić kierowców, że za takie i inne postępowanie kierowców, zagrażające życiu rowerzystów, będą nakładane takie same kary jak za normalną napaść, rozbój, usiłowanie zabójstwa, etc. Bez litości. Może to w końcu pohamuje tą agresję kierowaną przeciwko nam na drogach.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 12 lat za próbę zabójstwa rowerzystki
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrz 2010, 14:16:15 »
Zakwalifikowali to jako usiłowanie zabójstwa, a to jest karane analogicznie do zabójstwa. Mógł dostać dożywocie.