Autor Wątek: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?  (Przeczytany 34792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Kwi 2010, 00:13:48 »
Cytat: pimpf
ja chyba za mało cierpliwy jestem do tej DDR
Nie tylko do tej... do większości :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Kwi 2010, 00:21:36 »
do większości
to znaczy że do jakiejś nie??:D
ale to fakt... nie jestem zwolennikiem ścieżek.. kiedyś raz jechałem po ścieżce i nie było fajnie...

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Kwi 2010, 01:26:34 »
Cytat: pimpf
ale to fakt... nie jestem zwolennikiem ścieżek.. kiedyś raz jechałem po ścieżce i nie było fajnie...
Ja teraz mam nieprzyjemność korzystać ze ścieżki na Puławskiej. Niby asfalt, ale przejazdy co chwila, niby równo, ale krawężniki wołają o pomstę. Na deser jest za to skrzyżowanie Puławska/Dolna. Od poniedziałku do środy za każdym razem ktoś chciał mnie na nim rozjechać (moje zielone): Pan gadający przez koma w Chryslerze, potem Pan w Tico, a wczoraj Pani w Toyocie kombi...
A potem wielkie halo, że rowerzyści nie korzystają ze "ścieżek".
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Kwi 2010, 10:15:52 »
tam to od dawna masakra... a faktycznie można w ciemno stawiać że zastawione... na szczęście już nie tamtędy do pracy...
ale ręce opadają... ja chyba za mało cierpliwy jestem do tej DDR ;)

Ja jeżdżę. I znalazłem niezły sposób na ten pas. Dzwonie w ciemno, na 10 minut przed wyjazdem z domu. Jak jadę to najczęściej właśnie zdążą posprzątać pas z aut;-)

Generalnie taką taktykę przyjmuje od stopnienia śniegu i się sprawdza. Aut na pasie z dnia na dzień coraz mniej, a bywa, że gdy jadę nie ma ich wcale.

Jak ktoś ma szansę dostać dwa mandaty dziennie (przejeżdżam tam 2x) albo więcej (nie tylko ja tam jeżdżę), to zaczyna dbać o to by nie zbankrutować (by nie parkować na pasie).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Kwi 2010, 10:46:04 »
no ja tamtędy jechałem w zimę sobie i byłem mile zaskoczony :0) samochody stały sobie jak to samochody w korku, a cały pas rowerowy na całej długości był pusty. Nierówny jak cholera, ale pusty. Fakt, że było chyba po 18.

A co do "ślepoty" policjantów, o tyle ona dziwna jest, że na tym skrzyżowaniu przed mostem gdańskim stoją czasem i po 3 radiowozy, a ruchem kieruje 1 policjant. Przecież w wolnej chwili mogliby obskoczyć bonifraterską, powklejać mandaty i z głowy. Widać nie chcą poprostu.

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Kwi 2010, 11:21:49 »
[...]
A co do "ślepoty" policjantów, o tyle ona dziwna jest, że na tym skrzyżowaniu przed mostem gdańskim stoją czasem i po 3 radiowozy, a ruchem kieruje 1 policjant. Przecież w wolnej chwili mogliby obskoczyć bonifraterską, powklejać mandaty i z głowy. Widać nie chcą poprostu.

Trzy radiowozy? Więc nie jest to problem z "nie chce im się" tylko mają egzamin z kierowania ruchem a nie z mandatowania ;).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Kwi 2010, 13:56:41 »
[...]
A co do "ślepoty" policjantów, o tyle ona dziwna jest, że na tym skrzyżowaniu przed mostem gdańskim stoją czasem i po 3 radiowozy, a ruchem kieruje 1 policjant. Przecież w wolnej chwili mogliby obskoczyć bonifraterską, powklejać mandaty i z głowy. Widać nie chcą poprostu.

Trzy radiowozy? Więc nie jest to problem z "nie chce im się" tylko mają egzamin z kierowania ruchem a nie z mandatowania ;).


Takie egzaminy widywałem kiedyś na jagiellońskiej/Ratuszowej. To było ewidentne. Stały przy skrzyzowaniu osoby z kajetami i mazały obserwując dokładnie pracę tego na skrzyżowaniu.

A na Międzyparkowa/Gdański? Aż sie zacznę przyglądać uważniej. Bo wydaje mi się, że tutaj to róznie bywa. Czasem widzę dwa radiowozy, czasem trzy z czego jeden jest Straży miejskiej. Zazwyczaj nie widzę osób obserwujących z kajetami.

Wydaje mi się, że z racji na skomplikowanie krzyżówki wysyłają tam czasem większe siły tak Policji, jak i Straży Miejskiej (w sposób nieskoordynowany). A funkcjonariusze to wykorzystują odpoczywając sobie na zmianę ;-)

Ale oczywiscie mogę sie mylić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Kwi 2010, 14:45:38 »
Dojeżdżam tamtędy na uczelnię i z reguły właśnie jest to egzamin. :) Egzaminatorzy czasem chowają się w samochodach bo im widocznie sterczeć się nie chce.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2010, 14:47:47 wysłana przez johnkelly »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Kwi 2010, 01:03:34 »

Ja jeżdżę. I znalazłem niezły sposób na ten pas. Dzwonie w ciemno, na 10 minut przed wyjazdem z domu. Jak jadę to najczęściej właśnie zdążą posprzątać pas z aut;-)

Generalnie taką taktykę przyjmuje od stopnienia śniegu i się sprawdza. Aut na pasie z dnia na dzień coraz mniej, a bywa, że gdy jadę nie ma ich wcale.

Jak ktoś ma szansę dostać dwa mandaty dziennie (przejeżdżam tam 2x) albo więcej (nie tylko ja tam jeżdżę), to zaczyna dbać o to by nie zbankrutować (by nie parkować na pasie).

Dzisiaj (8 kwietnia) zaprosiłeś tam może SM około 12:45 czy już w ramach tej akcji biorą się za robotę sami z siebie? Jak jechałem z Żelaznej to właśnie zaczynali zdjęcia robić - co prawda w 10 sekund przepłoszyłem im wszystkie taksówki przy pomocy aparatu, ale i tak ich zdjęcia poszły z odpowiednim komentarzem do poszczególnych firm, więc został im tylko dostawczak firmy kurierskiej bez kierowcy ;-)

Zdjęcia:
http://bzaborow.no-ip.org/galer/pg/show/1347
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2010, 01:07:25 wysłana przez gromanik »

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Kwi 2010, 01:56:49 »
Ja nie wiem, czy to nie jest jakaś dziwna akcja SM - w pewnym miejscu, gdzie zazwyczaj stoi po te kilka, kilkanaście aut w B-36, od pewnego czasu nikt tam nie parkuje, jedynie może 1 auto na kilka dni. Oczywiście odpukać w niełataną dętkę, obym nadal nie musiał codziennie dzwonić :-)

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Kwi 2010, 16:56:50 »
dostałem odpowiedzieć z ZTP'u, że nie zgadzają się na umieszczenie słupków w skrajni drogi. w związku z tym przesłałem prośbę o ustawienie separatora między DDR i ulicą oraz słupków na wysepkach na rozpoczęciu i zakończeniu separatora.

ponadto, dostałem ciekawą informację, że na drogach publicznych, nawet gdy jest na nich zakaz ruchu, nie można fizycznie uniemożliwiać wjazdu. poprosiłem o podstawę prawną, zobaczymy co odpiszą.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Kwi 2010, 01:47:31 »
Cytat: m.p
poprosiłem o podstawę prawną, zobaczymy co odpiszą
Nie, bo... nie...
:P
Pewnie chodzi o przejazd służb specjalnych.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Kwi 2010, 08:16:24 »
ponadto, dostałem ciekawą informację, że na drogach publicznych, nawet gdy jest na nich zakaz ruchu, nie można fizycznie uniemożliwiać wjazdu. poprosiłem o podstawę prawną, zobaczymy co odpiszą.

Zmienią temat z przepisów (IMO takich nie ma), o które prosiłeś i zaczną bajdurzyć w stylu "a jeżeli spadnie meteoryt i służby będą musiały dojechać"...
Tymczasem prawda jest taka, że fizyczne uniemożliwienie wjazdu jest nie tylko dozwolone prawnie, ale często konieczne by w ogóle się udało coś oczyścić z aut. Patrz: Pasaż Wiecha, który jest fizycznie odgrodzony. Z resztą o tyle w miły sposób, że do tych słupków tam świetnie się przypina rower, jak do stojaka prawie..
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Kwi 2010, 09:44:37 »
Jeśli to droga pożarowa to raczej marne szanse by ją zastawili.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Paź 2010, 21:49:45 »
Jeśli to droga pożarowa to raczej marne szanse by ją zastawili.

Jak droga pożarowa nie jest odgrodzona szlabanem lub bramą, to jest przeważnie zastawiona tak jak wszystko inne, a na dodatek za parkowanie na drodze pożarowej jeszcze do niedawna można było ukarać tylko wtedy, gdy była potrzebna do dojazdu jednostek Straży Pożarnej, czyli (prawie) nigdy...

A tymczasem w Legionowie Policja nie mogła nie wykorzystać pierwszej okazji do zaparkowania w poprzek nowej drogi dla rowerów: