Autor Wątek: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?  (Przeczytany 34791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Mar 2010, 20:43:14 »
A gdzie tu analogia do mojej argumentacji? Bo nie widzę.

tak wywnioskowałem z Twoich wypowiedzi - np. z "Dlaczego ja mam płacić za słupki skoro to kierowca może zapłacić i załatwiać zwolnienie swojego samochodu z aresztu"

Cytuj
Cytuj
... widziałem w wa-wie kilka przykładów oddzielenia ścieżki od ulicy przy pomocy słupków i było to ciekawe i skuteczne rozwiązanie, aczkolwiek słupki powinny stać tam lekko odsunięte.
Gdzie widziełeś?
Ja nie widziałem i jestem ciekaw jak to w praktyce wygląda.

nie pamiętam dokładnie gdzie to jest, ale jak wracałem kiedyś z Piaseczna to była ścieżka na chodniku, a na niej, tuż przy krawężniku były słupki. gdyby ścieżka była kilkanaście centymetrów od słupków, byłoby dużo lepiej - była ona bardzo wąska - przy szerokich ścieżkach słupki obok nie powinny przeszkadzać.

kiedyś widziałem fajną ścieżkę w polsce (chyba w krakowie), która była wygrodzona właśnie słupkami, które nie przeszkadzały rowerzystom, a skutecznie blokowały wjazd aut. ścieżka miała chyba koło 2m szerokości, a słupki były ustawione między nią a krawężnikiem.

Cytuj
Czy wygradzanie pasów rowerowych powszechnie jest stosowane w innych krajach?

często jest to osobna sieć dróg dzielona z autobusami, co jest bardzo fajnym rozwiązaniem ;-) można to w sumie uznać jako wygradzanie chodnikiem, jeśli akurat znajdzie się on między tymi dwoma ciągami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Mar 2010, 09:44:06 »
Gromanik
Co sądzisz o wydzieleniu przez słupki, pasa rowerowego na Międzyparkowej.

Słupki niestety nie mogą być. Przepisy zabraniają stawiania ich na jezdni + w odległości do 50cm od nich. Dlatego pozostaje separator i SM.

Albo likwidacja pasa, zwężenie jezdni o jego szerokość i wygospodarowanie w ten sposób miejsca na wydzieloną DDR, którą już można słupkami obstawić. Ale to akurat będzie możliwe dopiero podczas większego remontu ulicy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Mar 2010, 20:31:20 »
Gromanik
Co sądzisz o wydzieleniu przez słupki, pasa rowerowego na Międzyparkowej.
Policja by tam wtedy nie parkowała.

Pozdrawiam

Ja bym raczej był za separatorem ze słupkiem ewentualnie ma początku i końcu, żeby tamtędy nie dało się wjechać. Wysokość separatora to sprawa konfliktowa, bo z jednej strony wysoki separator trudniej przejechać, ale z drugiej strony o wysoki separator łatwiej zahaczyć pedałem.

Myślę, że to sprawa raczej szerokości pasów ruchu przy pasach dla rowerów - gdyby były węższe, to kierowcy by sami oduczyli parkujących na pasach dla rowerów parkowania tam, bo sami by mieli trudność z przejechaniem i pewnie porysowanie, czy utrata lusterka byłyby normą w takich sytuacjach. Na Międzyparkowej moim zdaniem najlepiej by się sprawdził separator w osi jezdni, na Bonifraterskiej za to powinna być wysepka rozdzielająca kierunki ruchu - problem by się sam rozwiązał.


mplonski

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Mar 2010, 19:22:29 »
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1649866,0,,straznicy_na_rowerach_ruszaja_na_wojne_o_sciezki,wiadomosc.html

ciekawe?

bardzo ciekawe. równie ciekawe jest to, jak to będzie z tego realizacją. trzeba będzie znaleźć jakiś taki patrol i pojechać kawałek za nim ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Mar 2010, 20:46:23 »
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1649866,0,,straznicy_na_rowerach_ruszaja_na_wojne_o_sciezki,wiadomosc.html

ciekawe?

bardzo ciekawe. równie ciekawe jest to, jak to będzie z tego realizacją. trzeba będzie znaleźć jakiś taki patrol i pojechać kawałek za nim ;-)

To kontynuacja akcji sprzed roku, czyli już wiesz, czego się spodziewać, a przede wszystkim - czego się NIE spodziewać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Mar 2010, 21:08:02 »
To kontynuacja akcji sprzed roku, czyli już wiesz, czego się spodziewać, a przede wszystkim - czego się NIE spodziewać.
i włożą ulotkę za wycieraczkę samochodu stojącego na ścieżce... zamiast WYEGZEKWOWAĆ mandat. bo równica znaczna między wypisaniem a wyegzekwowaniem....

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Mar 2010, 23:48:09 »
Cytat: Raffi
kontynuacja akcji sprzed roku, czyli już wiesz, czego się spodziewać, a przede wszystkim - czego się NIE spodziewać
Znaczy rezultatów :P  :(
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Mar 2010, 08:05:06 »
Znaczy rezultatów :P  :(

Brawo. Widzę, że akcję z zeszłego roku znasz wystarczająco dobrze ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Mar 2010, 08:25:45 »
czyli akcja spełniła swoje zadanie:) została nagłośniona, do wielu osób dotarta... I TO WSZYSTKO....

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Mar 2010, 11:54:03 »
a ja tej akcji będę bronił. Jak mieszkałem na Kabatach i musiałem się bujać ścieżką przy kenie, regularnie mijałem patrol rowerowy SM. Rano i popołudniu. To na prawdę zabawny widok był, jak gość lezący po DDR-ze w połowie kłótni sięskapnął, że to nie zwykli rowerzyści :0) wycinał aż miło ;0), no i zniknęły stragany koło bazarku, a i piesi przestali się szwendać. Jakby więcej takich patroli było, jeździło by się lepiej, bo chamy i prostaki na drogach po kilku spotkaniach z władzą troszkę by spuścili z tonu.
Więc niech jeżdżą, niech się ogłaszają.

Drex

  • Gość
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Mar 2010, 12:08:35 »
Problem w tym, że jak na razie to jeżdżą po śródmieściu, gdzie DDR praktycznie nie ma...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Mar 2010, 13:32:30 »
ależ niech jeżdżą ;0)

pewnie że szkoda że tak mało, ale po śródmieściu tez jeżdżą rowerzyści. Jak przez przypadek taki strażnik zostanie rozjechany, to będzie niezła afera, na skutek której rowerzyści na pewno skorzystaja. Nawet jeżeli skończy sięszumem medialnym.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Mar 2010, 19:37:28 »
a ja tej akcji będę bronił.

Ja tam do akcji nic nie mam. Jest bardzo, BARDZO potrzebna. Problem w tym, że nie widzę (na razie) jej z poziomu siodeł.. fotelika się znaczy. A zwłaszcza, z poziomu fotelika, nie widzę jej efektów.

A mam co widzieć, bo regularnie jeżdżę zastawianym przez auta pasem rowerowym na Bonifraterskiej (przy budynku 17). Tam w zasadzie zgłoszenia do Straży można dawać w ciemno - zawsze od 9 do 18 coś stoi. Nie spotkałem się tam dotąd z autem z wezwaniem za wycieraczką.
Nie widziałem też tam NIGDY patrolu stojącego i pracującego nad oczyszczeniem pasa. Za to widziałem jak przejeżdżali sobie w radiowozie nie zauważając problemu.
Jak na 2-4 przejazdy dziennie, codziennie w dni robocze + czasem w weekendy, w różnych porach dnia i nocy, to bym powiedział, że dziwny zbieg okoliczności, że przy intenywnej akcji Ich NIGDY tam nie widuję. A bardzo bym chciał i często ich tam wzywam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Parkowanie aut na drodze dla rowerów - jak się z nim pożegnać?
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Mar 2010, 20:01:33 »
tam to od dawna masakra... a faktycznie można w ciemno stawiać że zastawione... na szczęście już nie tamtędy do pracy...
ale ręce opadają... ja chyba za mało cierpliwy jestem do tej DDR ;)