Autor Wątek: Centrum Nauki Kopernik a rowery  (Przeczytany 21871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Gość
Centrum Nauki Kopernik a rowery
« dnia: 19 Sie 2010, 18:03:32 »
 Centrum Nauki Kopernik jest już na wykończeniu. pojawiła się już ścieżka dla rowerów-z kostki bukowej, ehh. Ale ja i tak będę jeździć ulicą, przynajmniej asfaltową.



Wiecie może jak będzie wyglądać wał przy tym centrum, bo podobno też ma być remontowany, a mówiąc nawiasem to podczas tej budowy był bubel ze ścieżką. Prowadzili rowerzystów w stronę ulicy a dalej nic, ale nareszcie już niedługo koniec i prosta będzie.

« Ostatnia zmiana: 19 Sie 2010, 18:07:38 wysłana przez Szakal »

mplonski

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sie 2010, 23:05:42 »
to tam ktoś w ogóle ddr-ką jeździ? ja zawsze na jezdnię zjeżdżam...

ale kostka to faktycznie bubel - kiedy była projektowana ta ddr-ka?

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sie 2010, 06:51:43 »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sie 2010, 07:04:40 »
Mnie to jeszcze zastanawia, po co są takie wcięcia w krawężniku tej jezdni asfaltowej obok ścieżki - przy ruchu rowerowym jaki tam występuje, to ludzie będą wjeżdżać w te dziury i glebić, bo nie będą mieli jak ominąć ze względu na jadącego obok rowerzystę, albo nie zauważą - nawet ja jadąc jezdnią bym się nie spodziewał (do dzisiaj), że ktoś będzie miał fantazję tak ułożyć krawężniki...

Centrum Nauki Kopernik jest już na wykończeniu. pojawiła się już ścieżka dla rowerów-z kostki bukowej, ehh. Ale ja i tak będę jeździć ulicą, przynajmniej asfaltową.



« Ostatnia zmiana: 21 Sie 2010, 08:48:05 wysłana przez gromanik »

Szakal

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sie 2010, 08:03:50 »
 Skończą prace będziemy podliczać. Na dzień dzisiejszy wiem że ta ścieżka jest nie potrzebna i mogłaby być gdzie indziej wybudowana-np dołożyć fundusze na ścieżkę przy marymonckiej.

PS. Byłem dziś i widziałem naprawili dziury w asfalcie więc będzie można śmigać.
« Ostatnia zmiana: 21 Sie 2010, 13:35:53 wysłana przez Szakal »

Szakal

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Paź 2010, 21:08:44 »
A jednak asfalt.


storm

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Paź 2010, 21:58:23 »
Czyli co? Położyli kostkę za nasze podatki, potem ktoś ich [...] i ją zerwali (za nasze podatki) a następnie połozyli asfalt (za nasze podatki). Oczywiście nie można było od razu polozyć asfaltu?

mplonski

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Paź 2010, 22:04:24 »
wie ktoś może czy będą na terenie CH Kopernik stojaki rowerowe?

Szakal

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Paź 2010, 09:08:51 »
 Osobiście uważam tą ścieżkę za niepotrzebną i przy tej opinii pozostanę (wydano bardzo duże pieniądze, a efekt jest nijaki. Przecież tyle miejsc czeka na nową DDR...chociażby ulica marymoncka od AWF do Dewajtis).

 Stojaki prawdopodobnie powinny powstać.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Paź 2010, 00:35:16 »
O kant kuli można potłuc droge rowerową przy Centrum Nauki Kopernik. Co z tego że asfaltowa, nawierzchnia to nie wszystko. Spaprali geometrię! ???
Na zdjęciach i na żywo widać, że w momencie gdy droga się zbliża do budynku (tam gdzie widać schody) wykonano dwa "zakręty" od ekierki. Następnie wciśnięto drogę między ścianę a krawężnik jezdni serwisowej bez żadnej skrajni. Przez schody i ścianę jest tam ograniczona widoczność...

Ja będę jeździł po jezdni serwisowej.

Chciałbym zobaczyć miny organizatorów podczas oficjalnego otwarcia Centrum Nauki Kopernik dla zwykłych śmiertelników, gdy na otwarcie przyjedzie z 20-30 osób rowerami? Oczywiście większość po jezdni serwisowej, a stojaków nie starczy dla chętnych - jeśli takowe postawią :P
I jestem tatą po raz drugi!

mplonski

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Paź 2010, 00:55:09 »
Mi się wydaje, że tam każdy po serwisówce jeździ ;-)

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Paź 2010, 11:24:18 »
Droga rowerowa tam jest w tak opłakanym stanie, że nikt normalny i tak nią nie jeździ ;)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Paź 2010, 12:40:50 »
Powodzie ją skonsumowały :P
Komu w drogę temu rower.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Paź 2010, 23:23:12 »
Tak, już miałem nadzieję, że po ostatniej powodzi nie zdejmą mułu z tej asfaltowej śmieżki i może jeszcze trawę posieją. Nikt normalny nie jeździ tą drogą dla rowerów, tylko drogą serwisową obok.

Właściwie latem to nie jest droga serwisowa, tylko deptak dla pieszych rolkarzy i rowerzystów  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Szakal

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Paź 2010, 14:46:33 »
 Otóż to, a teraz w telewizji pokazują jak po tej nowej ścieżce przy CNK chodzą grupy zwiedzające (w kronika.waw.pl było jak jakieś dzieciaki se po niej szły. Może po prostu to nie będzie ścieżka?