Autor Wątek: Warszawski Rower  (Przeczytany 9174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lip 2010, 12:59:01 »
Spoko, większość ludzi pewnie nie zauważy. Ale pamiętaj, że trafi Ci się jeszcze niejeden taki maruda jak ja ;-)
I dobrze, jest motywacja do poprawy tego co wyszlo zle :)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lip 2010, 13:08:38 »
8 ) "Rower musimy parkować czymś dobrym, np U-lockiem" - jak się parkuje rower U-lockiem? Co to znaczy parkować rower "czymś dobrym"? Ja np lubię cole i parówki i uważam, że są dobre. Powinienem "parkować rower parówkami i colą"?
Przecież powiedział o "super kiełbasie"... :D

Ogólnie z kwestii technicznych- przy nagrywaniu zwracaj uwagę na wiatr. brew pozorom to ważne, bo "dudnienie" wiatru w głośnikach jest nieprzyjemne i zagłusza słowa.

Raffi dobrze wymienił błędy, bo dla osób "nieobeznanych z tematem" to przejdzie i przyjmą to do wiadomości a potem będą nieprecyzyjne lub błędne informacje rozpowszechniać dalej. A jak się dowiedzą, że coś robią źle, to "znielubią" autora podcastu. :P

Poza tym ja się nie znam. :D

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lip 2010, 13:44:16 »
Ogólnie z kwestii technicznych- przy nagrywaniu zwracaj uwagę na wiatr. brew pozorom to ważne, bo "dudnienie" wiatru w głośnikach jest nieprzyjemne i zagłusza słowa.
Bedzie mikrofon ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lip 2010, 18:17:33 »
Ogólnie z kwestii technicznych- przy nagrywaniu zwracaj uwagę na wiatr. brew pozorom to ważne, bo "dudnienie" wiatru w głośnikach jest nieprzyjemne i zagłusza słowa.
Bedzie mikrofon ;)

Nie zapomnij o gąbce na gałę. Pomaga NIECO na wiatr. Bo sam mikrofon wiele nie zmieni - w niego też będzie wiał wiatr ;-)

Najlepsze rady tutaj da Ci DJ, więc z Nim pogadaj przy pierwszej okazji. Zna się na sprzęcie, robił w TV, nagłaśniał imprezy, będzie wiedział jak Ci pomóc.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lip 2010, 17:31:29 »
Początek nie jest zły, może reszta będzie lepsza ;)
Co do uwag, popracuj nad gestykulacją(mimika twarzy, ruchy ciała, dłoni, trzymanych przedmiotów ), no i próbuj zaciekawić osoby oglądające to.

Czekam na następny odcinek ;)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lip 2010, 18:48:00 »
Będzie poprawa, choć jeszcze bez mikrofonu, ponieważ musimy skombinować coś dobrego ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Lip 2010, 09:41:21 »
Odcinek drugi jest już online. Zapraszam na stronę podcastu :)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Lip 2010, 10:42:42 »
MAĆKOFFF, układaj sobie teksty. Było lepiej niż za pierwszym razem, ale znowu mam na co marudzić:

-"nie mamy oporów toczenia koła" - no to żeś Waćpan pojechał. Z fizyki ndst ;-)

-kolokwializmy w stylu "dałem ciała" - można to było ładniej ująć ;-P


Znalazłem też błąd poza tym co mówisz: "ścieżki z kostki" - fajnie, ale czemu pokazujesz nam chodnik? Zmień chociaż kadr w takiej sytuacji by nie było widać, że to ta sama ulica Wilanowska, to samo miejsce i że obok wskazywanego chodnika biegnie droga rowerowa z asfaltu. MOŻE wtedy nikt się nie domyśli :-P

- "kostka bauma, bo tak się właśnie nazywa" - a wcale nie. W Polsce mówiąc "bauma" nikt Cię nie zrozumie. Kostka brukowa - to jest nazwa . U nas mówi się "bauma" tylko dlatego, że robi je w okolicy Warszawy firma Bauma. Tak samo jak w części kraju mówi się "polbruk" - też z powodu tego, że kostkę brukową robi tam firma o tej nazwie. To NIE jest nazwa.

Sprawdź w Google: u mnie "kostka bauma" ma 18tys wyników, "polbruk" 90 tysięcy, a "kostka brukowa" - 752 tys.

I jeszcze jedno: W jaki sposób dojedziesz rowerem z Ursynowa na Podzamcze jadąc cały czas po drogach rowerowych?

A teraz pędzę wysłać zdjęcia do konkursu :-D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Lip 2010, 13:11:27 »
Raffi, a ty nie możesz pisać mu tekstów?

Maćkofff, wpadki na koniec to dobry pomysł, ale powinieneś zmienić kamerzystę, ścięcie głowy na wysokości oczu jest niedopuszczalne. Niech się deczko odsunie. Zrób coś z rękoma, bo przecież nie pierzesz ręcznie tylko jesteś na wizji.

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Lip 2010, 13:45:28 »
 :P
« Ostatnia zmiana: 06 Paź 2010, 23:16:34 wysłana przez tomzoliborz »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Lip 2010, 13:56:21 »
Raffi, a ty nie możesz pisać mu tekstów?

Pewnie, że mogę. Proponowałem też, by mi Maćkofff podsyłał to o czym chce powiedzieć w kolejnym podcaście (tak to się pisze?), a ja Mu sprawdzę poprawność. Ale przecież się nie będę narzucał ;-)

Poza tym po Masie wybywam na 2-3 tygodnie z Wawy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Lip 2010, 15:00:18 »
W jaki sposób dojedziesz rowerem z Ursynowa na Podzamcze jadąc cały czas po drogach rowerowych?
[DDR] KEN - [CPR] Dolinka Służewiecka - Al. Sikorskiego - [DDR] Sobieskiego - Belwederska - Al. Ujazdowskie - Agrykola - Hoene Wrońskiego - (przez park) - Wisłostrada.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Lip 2010, 21:59:14 »
W jaki sposób dojedziesz rowerem z Ursynowa na Podzamcze jadąc cały czas po drogach rowerowych?
[DDR] KEN - [CPR] Dolinka Służewiecka - Al. Sikorskiego - [DDR] Sobieskiego - Belwederska - Al. Ujazdowskie - Agrykola - Hoene Wrońskiego - (przez park) - Wisłostrada.

Czyli nie samymi drogami rowerowymi, a i ciągami pieszo-rowerowymi też. A pomiędzy jeszcze masz miejsca, gdzie teoretycznie powinieneś zejść z roweru - np na Dolince Służewieckiej nie ma przejazdów rowerowych w kilku miejscach :-) Także ja bym tego nie wskazywał jako spójny ciąg ;)

No i z Wisłostrady przy Wiśle to trzeba się jeszcze jakoś przebić na to podzamcze, czyli POD_ZAMEK. Ale jak... najbliższy SPÓJNY przejazd przy Gdańskim. Nieco nie po drodze z południa. Teoretycznie jest jeszcze ścieżka przyskarpowa, ale na wysokości Mariensztatu są SCHODY.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Lip 2010, 22:11:01 »
 :P
« Ostatnia zmiana: 06 Paź 2010, 23:41:09 wysłana przez tomzoliborz »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Lip 2010, 23:50:27 »
ścięcie głowy na wysokości oczu jest niedopuszczalne.
Wada podczas renderingu. Zapamiętać, nigdy nie włączać stabilizacji obrazu jeśli jest stabilny. Program zwyczajnie powiększył obraz, według swojego widzimisie no i wyszedł taki kwiatek.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.