Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521094 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Gru 2010, 10:30:05 »
Rzadko kiedy nad takimi sprawami się zastanawiam, ale w tej coś mi "zaświeciło".
Skoro dziewczyna od dawna dojeżdża do szkoły rowerem, zimą nawet w tak złej pogodzie, znaczy że jest doświadczoną rowerzystką. Przy złej pogodzie, na takich drogach jeździ się środkiem, kierowcy robią tak samo.  Samochód który ją potrącił - lekko - nie mógł jechać wiele szybciej od niej. Zapewne był to nieduży samochód osobowy do którego bez większych operacji nie schowa się roweru.

Jakoś mi się tak skojarzyło że mógł to być ktoś przejazdem, kto po potrąceniu postanowił "zaopiekować się" dziewczyną. Tylko dlaczego ją ukrywa i nie daje znać?

PS. Inna sprawa. Na czas zimy, a szczególnie takich złych warunków, nie ma tam autobusów szkolnych?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Gru 2010, 12:51:22 »
Rzadko kiedy nad takimi sprawami się zastanawiam, ale w tej coś mi "zaświeciło".
Skoro dziewczyna od dawna dojeżdża do szkoły rowerem, zimą nawet w tak złej pogodzie, znaczy że jest doświadczoną rowerzystką. Przy złej pogodzie, na takich drogach jeździ się środkiem, kierowcy robią tak samo.  Samochód który ją potrącił - lekko - nie mógł jechać wiele szybciej od niej. Zapewne był to nieduży samochód osobowy do którego bez większych operacji nie schowa się roweru.

Jakoś mi się tak skojarzyło że mógł to być ktoś przejazdem, kto po potrąceniu postanowił "zaopiekować się" dziewczyną. Tylko dlaczego ją ukrywa i nie daje znać?

Gdybamy? Spoko, podam inna wersję, tak samo prawdopodobna jak Twoja:

Dziewczyna była młoda, może ładna, codziennie jeździła rowerem tą samą trasą przez dość odludne miejsca. Łatwy cel dla zboczeńca lub seryjnego mordercy. Rower takiemu nie potrzebny, to zostawił, zabrał tylko dziewczynę. A rower uszkodzony, bo zbok wcześniej "zatrzymał" rowerzystkę z użyciem zderzaka.

Oczywiście mam nadzieję, że Twoja wersja będzie prawdziwa. Bo to by oznaczało, że dziewczyna żyje, ma się dobrze i jest pod jakąś opieką.

PS. Inna sprawa. Na czas zimy, a szczególnie takich złych warunków, nie ma tam autobusów szkolnych?

Bo jest zima (czytaj: stare Autosany H9-21 nie chcą odpalić. Poza tym są zaspy i autobus nie przejedzie).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Gru 2010, 14:00:34 »
Wersja Wildziego nie jest taka optymistyczna. Jeśli przy potrąceniu ją zabił [bo uderzyła głową o jezdnię czy coś takiego] i chciał uniknąć odpowiedzialności, to mógł ciało zabrać i wrzucić do niezamarzniętej rzeki czy schować w jakiejś zaspie - znajdą po roztopach.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Mar 2011, 22:36:26 »
Niestety znowu się zaczyna...

http://www.zw.com.pl/artykul/284828,581570.html

Rowerzysta lekko ranny po wypadku na Górczewskiej
mk 24-03-2011, ostatnia aktualizacja 24-03-2011 20:15

Rowerzysta uderzył w samochód, który nie zatrzymał się na warunkowej zielonej strzałce. Mężczyzna doznał lekkich obrażeń ciała.
Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Mężczyzna jadący osobową mazdą nie zauważył rowerzysty i nie zatrzymał się przed warunkową zieloną strzałką do skrętu w prawo. Jednoślad uderzył w auto. Rannego rowerzystę pogotowie opatrzyło na miejscu - powiedział nam reporter TVP Warszawa, Marcin Włodarski.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Mar 2011, 20:35:27 »
    Zdjęcia z dzisiejszego wypadku na Reymonta, Maczka i Powstańców Śląskich.
Zielonkawy opel potrącił rowerzystę który prawdopodobnie przejeżdżał przez przejazd rowerowy.
Na miejscu wypadku znalazłem się jednocześnie z policją.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że stan rowerzysty jest stabilny.
 

 

 

 



 

 

 

 
    Nic więcej mi oczywiście w tej sprawie nie wiadomo, ale moim zdaniem winę ponosi osoba która programowała sygnalizację na tym skrzyżowaniu. Zielone światło na przejściu i przejeździe zapala się odzienie dla każdej z jezdni i torowiska, a pomiędzy zielonymi cyklami dla jezdni i torowiska są duże czerwone przerwy.
Zachęca to pieszych i rowerzystów do pokonania to jezdni, to torowiska na czerwonym.
Sam jak wracałem stamtąd, zostałem wraz z innym rowerzystom przepuszczony na czerwonym. Pani zatrzymała się i pokazała, że można przejechać, widocznie powyższa sytuacja dezorientuje również kierowców.
Czy Zielone Mazowsze mogło by spróbować coś z tym zrobić ?
« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2011, 22:22:38 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Mar 2011, 21:10:54 »
Czy Zielone Mazowsze mogło by spróbować coś z tym zrobić ?

Myślę, że Ty też możesz coś z tym zrobić. Konkretnie to napisać pismo do inżyniera ruchu m. st. wa-wy z wnioskiem o przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej. Jeśli na miejscu są wypadki to dużo chętniej wprowadzają jakieś zmiany.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Mar 2011, 00:27:44 »
Sory, ja się w tym miejscu trochę przypadkowo znalazłem, nawet nie wiem czy to Bemowo czy Bielany.

Żeby fachowo sprawdzić sekwencję  sygnalizacji, w różnych dniach tygodnia, potrzeba kogoś bardziej zapoznanego z sytuacją lokalną.


Poza tym, to ja się średnio znam na organizacji ruchu, nie posiadam w tym kierunku niesyty wykształcenia. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Mar 2011, 00:29:34 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Mar 2011, 00:47:36 »
A jakie tu wykształcenie potrzebne? Piszesz normalne pismo i zawierasz w nim wniosek o zmianę długości wyświetlania się światła czerwonego dla pieszych/rowerzystów. Możesz zobaczyć przykładowe pisma od Gromanika. Nie ma sensu dalej tutaj śmiecić, jak masz jakieś pytania co do treści pisma to daj znać na priv ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Mar 2011, 21:10:56 »
Mówisz i masz  :) 
Poszło dziś priorytetem, załączyłem CD ze zdjęciami z wypadku i filmik o tym jak się tam jeździ i chodzi. Poszło też na KSP, więc w najbliższym czasie nie radze tam na czerwonym przechodzić, ani przejeżdżać  :D 
 
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=952.msg12418#new
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Mar 2011, 13:00:06 »
tak wyjszło że mi teraz tam droga wypada i faktycznie jesy małpi gaj.
Tam np włącza się zielone na przejeździe tramwajowym podczas gdy reszta świateł jest czerwona. A to deczko myli.
Podobny małpi gaj jest z resztą na skrzyżowaniu reymonta z broniewskiego.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Mar 2011, 14:33:38 »
tak wyjszło że mi teraz tam droga wypada i faktycznie jesy małpi gaj.

Zwany potocznie przez tak zwanych fachowców od bezpieczeństwa "inteligentną sygnalizacją". Oni to mają poczucie humoru, nie? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Mar 2011, 14:48:03 »
inteligentną inaczej chyba. A poczucie humoru Monty Pythona raczej.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Mar 2011, 19:11:56 »
tak wyjszło że mi teraz tam droga wypada i faktycznie jesy małpi gaj.
Tam np włącza się zielone na przejeździe tramwajowym podczas gdy reszta świateł jest czerwona. A to deczko myli.
Podobny małpi gaj jest z resztą na skrzyżowaniu reymonta z broniewskiego.


Na takich skrzyżowaniach to najlepiej wjechać na asfalt - przeważnie sygnalizacja dla aut nie jest tak pokręcona jak dla pieszych / rowerzystów. Podobnie na Rondzie Radosław.
AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Mar 2011, 19:22:07 »
Na takich skrzyżowaniach to najlepiej wjechać na asfalt - przeważnie sygnalizacja dla aut nie jest tak pokręcona jak dla pieszych / rowerzystów. Podobnie na Rondzie Radosław.
Potwierdzam. Przejechałem po DDR w drodze do pracy na Rondzie Bab... yyy.. Radosława raz. RAZ. I od prawie roku jeżdżę tam asfaltem.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #74 dnia: 29 Mar 2011, 23:02:08 »
Czy na Radosława skręcacie czasem w lewo (zjeżdżacie na nie pierwszym zjeździe)? Jak?

Z tym rondem kojarzy mi się zółty słupek ostrzegawczy (przy zjeździe w Słomińskiego) na którym raz po raz jakaś para kierowców zatrzymuje się na chwilę dłuższej rozmowy... Obawiam się, że z rowerzystą by nie gadali, bo ten mógłby zaniemówić...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky