Autor Wątek: Rower elektrycznie wspomagany - nowelizacja przepisów! - wypowiedz się.  (Przeczytany 5162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

And41x1

  • Gość
 Witam wszystkich zwolenników roweru.
Zapraszam do dyskusji o nowelizacji przepisów dotyczących rowerów elektrycznie wspomaganych [url]http://www.samochodyelektryczne.org/forum/viewtopic.php?p=2329#2329,/url]
Czasu jest niewiele, a każdy głos bezpośrednio zainteresowanych, może wnieść coś istotnego. Szykowana jest petycja - głos obywatelski, w tym temacie.
 Rower to poważna alternatywa komunikacyjna - przynajmniej w sezonie  :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Witam wszystkich zwolenników roweru.
Zapraszam do dyskusji o nowelizacji przepisów dotyczących rowerów elektrycznie wspomaganych

Sorry, nie będę dla jednej dyskusji zakładał loginu. Ale mogę podyskutować tu.

Co do przepisów, to w większości te nasze, wynikać będą z tych unijnych. Mogą się nam podobać lub nie, ale unijne i tak nas obowiązują. Więc to co sobie pokrzyczymy na Polskie nie ma sensu - to wynika wprost z przepisów unijnych.


Ad 1.  - Zabrakło mi konkluzji. Może ważyć 140kg i jechać 30km/h i? Tyle samo może ważyć i jechać nieelektryczny.

Ad 2. Gdyby kierowcy tak ochoczo stosowali się do ograniczeń, to by "kagańce" nie były potrzebne, ani w rowerach ani w TIRach. Ale się nie stosują. A tu kaganiec jest tym bardziej ważny, że silnik ma być WSPOMAGANIEM, a nie zastępstwem dla podstawowego napędu nożnego. Moim zdaniem ma sens.

3 i 4. Ograniczenie OIMW wynika z przepisów UE. Nie wgłębiałem się w to, bo rowery elektryczne nie są dla mnie. Chcesz, poszukaj. Nasi to tylko przepisują i niezbyt mogą inaczej.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)