Autor Wątek: Łukowska  (Przeczytany 9996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sty 2016, 05:29:26 »
No cóż -wolny kraj i muszą tacy jeszcze żyć- eutanazji nikt nie chce wprowadzić.Wiadomo dlaczego?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sty 2016, 10:14:28 »
Tak to jest jak się robi ddr w przestrzeni zastanej i nic się tam nie chce ruszać, ani zmieniać.

Gdyby projekt obejmował korektę przebiegu chodników, możnaby to zrobić dużo lepiej. Ale wtedy to nie ta kasa i nie budżet partycypacyjny niestety :P

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sty 2016, 21:41:11 »
Oryginalny projekt został przez ludzi od Pełnomocnika oceniony na 3+.
Wykonanie różni się od oryginalnego projektu BP oraz od projektu wykonawczego. Ba! Nie zgadzają się nawet tyczenia geodetów z punktami projektu.
Jeszcze nie wiadomo czy dzielnica już odebrała i czy zapłaciła. Ale jeżeli tak, to będzie awanturka. Pal sześć te zbyt liczne przejścia dla pieszych,  ale przystanek szerokości 90 cm przy zatoce z koleinami i kałużami..... Jak podjeżdża bus i chlapie wodą, to ludzie wskazują na ławki,  żeby ich nie ochlapało.
« Ostatnia zmiana: 06 Sty 2016, 12:55:18 wysłana przez jolajola1 »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sty 2016, 10:05:22 »
Oryginalny projekt został przez ludzi od Pełnomocnika oceniony na 3+.
Wykonanie różni się od oryginalnego projektu BP oraz od projektu wykonawczego. Ba! Nie zgadzają się nawet tyczenia geodetów z punktami projektu.
Jeszcze nie wiadomo czy dzielnica już odebrała i czy ludzie aciła. Ale jeżeli tak, to będzie awanturka. Pal sześć te zbyt liczne przejścia dla pieszych,  ale przystanek szerokości 90 cm przy zatoce z koleinami i kałużami..... Jak podjeżdża bus i chlapie wodą, to ludzie wskazują na ławki,  żeby ich nie ochlapało.

Oryginalny na 3+ a po wykonaniu na ile oficjalnie-? Nieoficjalnie poza językiem urzędniczym na ile-?
Wykonanie różni się od .... - a gdzie pomysłodawca i jego środowisko lobbujące takie twory -?
Nie wystarczy napisać i wygrać w internecie i jedynie martwić się by ludzie nie przekręcali nazwiska pomysłodawcy . Niestety budżet nie polega na filantropii -obywatele najlepiej jakby sami napisali oszacowali i wykonali -pieniądze sprawiedliwie(nie zapominając o władzy)podzielili.
"Jeszcze nie wiadomo czy dzielnica już odebrała i czy ludzie aciła."-Stary jestem i już coraz mniej rozumiem.
"Pal sześć te zbyt liczne przejścia..........." Tutaj też nic nie rozumiem, jak to mam się cieszyć że coś powstało ? , a to że mi utrudnia życie to już mało istotne?
Mam za każdym razem tłumaczyć tak jak na Podczaszyńskiego idiotom trąbiącym na mnie że "obok coś mam"? Muszę po czymś takim jeździć jak obok bezpieczniejsza jezdnia?
Po co takie rzeczy się robi ? ułatwić czy utrudnić poruszanie się po Warszawie ?
Kiedyś musiałem planując jakąś trasę po Warszawie unikać ekspresówek , teraz doszło jeszcze sporo takich wynalazków .
Kiedyś miałem jednego wroga-kierowcę , teraz doszedł jeszcze pieszy, pies jego i sporo jeszcze czynników. I to jest ten mądry postęp?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sty 2016, 13:19:01 »

Oryginalny na 3+ a po wykonaniu na ile oficjalnie-? Nieoficjalnie poza językiem urzędniczym na ile-?
Wykonanie różni się od .... - a gdzie pomysłodawca i jego środowisko lobbujące takie twory -?
Nie wystarczy napisać i wygrać w internecie i jedynie martwić się by ludzie nie przekręcali nazwiska pomysłodawcy . Niestety budżet nie polega na filantropii -obywatele najlepiej jakby sami napisali oszacowali i wykonali -pieniądze sprawiedliwie(nie zapominając o władzy)podzielili.
"Jeszcze nie wiadomo czy dzielnica już odebrała i czy ludzie aciła."-Stary jestem i już coraz mniej rozumiem.
"Pal sześć te zbyt liczne przejścia..........." Tutaj też nic nie rozumiem, jak to mam się cieszyć że coś powstało ? , a to że mi utrudnia życie to już mało istotne?
Mam za każdym razem tłumaczyć tak jak na Podczaszyńskiego idiotom trąbiącym na mnie że "obok coś mam"? Muszę po czymś takim jeździć jak obok bezpieczniejsza jezdnia?
Po co takie rzeczy się robi ? ułatwić czy utrudnić poruszanie się po Warszawie ?
Kiedyś musiałem planując jakąś trasę po Warszawie unikać ekspresówek , teraz doszło jeszcze sporo takich wynalazków .
Kiedyś miałem jednego wroga-kierowcę , teraz doszedł jeszcze pieszy, pies jego i sporo jeszcze czynników. I to jest ten mądry postęp?

Nieoficjalnie na ile??? Poza skalą, w dół oczywiście. Z ostatnich rozmów wnioskuję, że inwestycja nie zostanie przez ZDM odebrana od dzielnicy. Za projekt niezgodny ze standardami i za niezgodności wykonania z projektem.

Projektodawca miał lobbować? Na Pradze Południe??? Litości....
Do ubiegłorocznej czerwcowej awantury o BP, do wyrzucenia Lendzion i innych zmian w ZDM - rowerzysta w urzędzie dzielnicowym traktowany był jak śmiec, w najlepszym razie lekceważąco. To urzednicy się znają na prawie i projektowaniu, to oni decydują, a rowerzysta może co najwyżej poprosić. Raz, bo potem przeganiany. To podejście sie zmieniło po zamieszaniu z BP, ale i dzięki staraniom praskiej Nieformalnej Grupy Rowerowej. Obecnie mamy spotkania w Koordynatorem Rowerowym, z jednym z vice. Są prowadzone terenowe konsultacje zwycięskich projektów, dzielnica (przynajmniej Pr.Płd.) współpracuje z projektodawcami.
Sądzę, że wykonania następnych projektów nie będą tak upierdliwe dla otoczenia.

Cytuj
"Jeszcze nie wiadomo czy dzielnica już odebrała i czy ludzie aciła."-Stary jestem i już coraz mniej rozumiem.
wybacz, już poprawiłam, pisałam ze srajfona i mi słownik przestawił... powinno brzmieć "Jeszcze nie wiadomo czy dzielnica już odebrała i czy firmie zapłaciła"

Niestety, nie potrafię Ci wytłumaczyć/nakazać, czy masz się z tego tworu cieszyć czy też złościć, że utrudnia życie. Nie umiem też Ci wyjaśnić, jak masz rozmawiać ze znajomymi i jak się tłumaczyć bądź nie z takich rowerowych kuriozów jak Twoja Podczaszyńskiego czy Łukowska.
To jest Twoja decyzja.

A to nie jest mój projekt.
Ja tylko przekazuję posiadane informacje.  Więc nie do mnie powinny być skierowane te wszystkie pytania
Cytuj
Po co takie rzeczy się robi ? ułatwić czy utrudnić poruszanie się po Warszawie ?
Kiedyś musiałem planując jakąś trasę po Warszawie unikać ekspresówek , teraz doszło jeszcze sporo takich wynalazków .
Kiedyś miałem jednego wroga-kierowcę , teraz doszedł jeszcze pieszy, pies jego i sporo jeszcze czynników. I to jest ten mądry postęp?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sty 2016, 15:36:56 »
Tak się dzieje jak się kolanem upycha coś co nie dość, że niewiele wnosi to jeszcze nie bardzo jest na to  miejsce. Ale cóż taki urok BP. Dzięki temu tych kilku rowerzystów którzy tamtędy jeżdżą ma gorzej, piesi maja przerąbane,a  jedynymi zwycięzcami są jak zwykle kierowcy. Przynajmniej nie będą musieli oglądać   rowerów na ulicy. Może jak powstanie kilka takich "cudaków" to się następni wnioskodawcy zastanowią zanim zgłoszą coś do BP.
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sty 2016, 15:54:29 »
...... Może jak powstanie kilka takich "cudaków" to się następni wnioskodawcy zastanowią zanim zgłoszą coś do BP.

To chyba już zaczęło działać, bo widzę, jak przez ZDM prawie codziennie przewijają się wnioskodawcy, nie tylko w ekipie Pełnomocnika, ale i u oświetleniowców, w sygnalizacji, planowaniu. Wnioskodawcy (rowerowi) przed złożeniem projektu przychodzą i konsultują zasadność, potrzebę, ewentualny przebieg. Oczywiście, nie wszyscy.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sty 2016, 14:53:09 »
Na swoim wallu FB Pełnomocnik dał głos w sprawie Łukowskiej
https://www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa/?fref=nf

Jak kto nie ma FB, to copy:
Często z dumą informujemy o nowych trasach rowerowych ? ale tak nie będzie w tym przypadku. Chodzi o drogę rowerową na ul. Łukowskiej.
Tę inwestycję prowadzi urząd dzielnicy Praga Południe w ramach budżetu partycypacyjnego. Choć na etapie weryfikacji projektów w ramach budżetu partycypacyjnego byliśmy sceptycznie nastawieni do tego pomysłu, mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali o budowie drogi dla rowerów. Jej projekt budowlany nie był z nami uzgadniany. Zaakceptowana przez ZDM i Inżyniera Ruchu wersja projektu nie była idealna, ale poprawna - zakładała na całej długości utrzymanie chodnika o szerokości min. 2 m. Efekt końcowy odbiega jednak od założeń projektowych ? i nie chodzi tylko o dużą liczbę przejść dla pieszych. Infrastruktura rowerowa zdecydowanie zbyt agresywnie ingeruje w przestrzeń chodnika, ograniczając bezpieczeństwo i komfort pieszych, szczególnie w rejonie przystanków komunikacji publicznej.
Po komisyjnych oględzinach ZDM nie odebrał inwestycji, wzywając do doprowadzenia jej do stanu wynikającego z projektu. Dzielnica zapewnia, że wykonawca poprawi błędy. Mamy nadzieję że wówczas droga dla rowerów będzie cieszyć, a nie irytować i bulwersować. W tej chwili pozostaje nam przeprosić mieszkańców ? co niniejszym czynimy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sty 2016, 20:14:38 »
Uczciwe postawienie sprawy, właśnie widząc takie rzeczy uważam ekipę Puchalskiego za nową jakość w urzędzie miasta. Nie ma kolesiostwa, krycia kogoś, kto coś zrobił źle - jest przyznanie racji mieszkańcom, wskazanie winnych i przeprosiny - mimo, że to nie ekipa Puchalskiego nawaliła.

A Praga Południe w końcu się nauczy, że nie wystarczy zrobić "cokolwiek". Mają co prawda długą tradycję w bublach, że wspomnę tylko ddrip wzdłuż kanałku na Gocławiu, ale wierzę, że w końcu pójdą po rozum do głowy :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sty 2016, 15:44:06 »
Myślę, że akurat rozjechanie się projektu z wykonawstwem ja taką skalę jeszcze się nie zdarzyło w tak medialny sposób ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sty 2016, 22:00:51 »
Myślę, że akurat rozjechanie się projektu z wykonawstwem ja taką skalę jeszcze się nie zdarzyło w tak medialny sposób ;)

Zdarzyło się i to nieraz. Różnica jest taka, że Puchalski wziął to na klatę i się przyznał. Ale to akurat PLUS dla miasta i Puchalskiego.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Cze 2016, 07:57:54 »
No i nareszcie znalazły się (zapewne) duże pieniądze na zakup worków na śmieci i kilka metrów żółtej taśmy i nie ma tego potworka.  C-13 zaworkowane, P-23 zaklejone.
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Łukowska
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Cze 2016, 09:07:32 »
Raz jechałem tą Łukowską . Jak na DDR to nie jest taka tragiczna. Gorzej zostali potraktowani piesi. Jakby DDR zwezic z 2,5m do 2m to byłoby w miarę.
No i nareszcie znalazły się (zapewne) duże pieniądze na zakup worków na śmieci i kilka metrów żółtej taśmy i nie ma tego potworka.  C-13 zaworkowane, P-23 zaklejone.
I bedziemy mieli powtórkę z JPII gdzie jeżdżący prawidłowo jezdnią będą trąbieni bo "przecież jest DDR"