Autor Wątek: Straż miejska -Starówka Warszawa  (Przeczytany 4593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Straż miejska -Starówka Warszawa
« dnia: 16 Paź 2014, 14:35:50 »
Wczoraj mieli jakąś akcję, łapali po kolei wszystkich rowerzystów jadących chodnikiem w okolicach placu zamkowego i bez litości siekali po 100 zł mandatu. Łazili w tą i z powrotem tuż za kościołem świętej Anny i każdego kto nie zjechał z kostki na jezdnię karali. Łapali po obu stronach. Wpadłem z nimi w zaciekłą dyskusję o bezpieczeństwie na trakcie królewskim i wielu wypadkach na odcinku od ronda palmowego do starówki (osobiście byłem dwa razy- na szczęście niegroźnie potrącony-szturchnięty -raz przez autobus, raz przez taxi).
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2014, 14:44:42 wysłana przez maciekt1000 »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Paź 2014, 18:48:13 »
wow, jacy bohaterzy. całe szczęście, że kierowcy samochodów notorycznie przekraczający limit prędkości na krakowskim przedmieściu nie są groźni, więc strażnicy mogli skoncentrować się na prawdziwym zagrożeniu.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Paź 2014, 22:01:19 »
Co jak co, ale ta ulica jest jednym z lepszych miejsc w Warszawie, aby jeździć po niej rowerem. Jeżeli będą tam jeździć rowerzyści w dużych ilościach to i kierowcy zaczną jeździć bezpieczniej.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Paź 2014, 07:39:26 »
osobiście byłem dwa razy- na szczęście niegroźnie potrącony-szturchnięty -raz przez autobus, raz przez taxi

Warto nie tulić się tam do krawężnika - nie wjadą z lewej, to i nie będą mieli możliwości szturchać.

Co jak co, ale ta ulica jest jednym z lepszych miejsc w Warszawie, aby jeździć po niej rowerem.

Oczywiście, ale agresja taxi&bus jest niestety problemem dostrzegalnym. Nie mówię, że ona jest wielka, ale jak SM chce chodnikowców sprowadzić na jezdnię, to powinni się tym tematem zająć. Zwłaszcza, że nie jest to trudne, gdy już i tak są na miejscu i obserwują ruch na ulicy.

Jeżeli będą tam jeździć rowerzyści w dużych ilościach to i kierowcy zaczną jeździć bezpieczniej.

Dokładnie. Teraz jeździ za mało rowerów, to próbują się przeciskać. Jak będą widzieli rowery co 20-50m przed sobą, to im się odechce wyprzedzania, bo to przestanie mieć jakikolwiek sens - szybciej i tak nie pojadą. A wcale wiele do tego nie brakuje by tak było.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Paź 2014, 11:53:09 »
Potwierdzam słowa Raffiego. Trakt Królewski w obecnej formie jest dość bezpieczną ulicą aby nawet strachliwa panienka bez oporów mogła się po nim poruszać. Najważniejsza jest asertywność czyli pokazanie innym, także większym użytkownikom ruchu, że ja ROWERZYSTA poruszam się tą drogą świadomie a nie tylko przypadkiem.

Akcję SM popieram jeśli tylko jest ona przeprowadzana jako forma uświadamiania a nie ślepego karania.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Paź 2014, 12:08:11 »
Oczywiście, ale agresja taxi&bus jest niestety problemem dostrzegalnym. Nie mówię, że ona jest wielka, ale jak SM chce chodnikowców sprowadzić na jezdnię, to powinni się tym tematem zająć. Zwłaszcza, że nie jest to trudne, gdy już i tak są na miejscu i obserwują ruch na ulicy.
Dostrzegalnym czy nie, SM ma prawo zatrzymywać pojazdy tylko łamiące zakaz ruchu, także tam oni mogą najwyżej popatrzeć na tych autobusiarzy i taksiarzy groźnym wzrokiem ;)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Paź 2014, 13:18:48 »
Łapanie rowerzystów na odcinku przy placu zamkowym to draństwo, sam tam zjeżdżam na chodnik kiedy chcę dostać się na most - po schodach jest znacznie szybciej.

Natomiast to:

"Dostrzegalnym czy nie, SM ma prawo zatrzymywać pojazdy tylko łamiące zakaz ruchu, także tam oni mogą najwyżej popatrzeć na tych autobusiarzy i taksiarzy groźnym wzrokiem "

jest dla mnie nowość, czy to dotyczy także rowerów na jezdni/ddr (chyba powinno, rower też pojazd), i gdzie jest ten zapis?

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Paź 2014, 14:01:45 »
Kodeks drogowy - art 129b
Strażnicy gminni (miejscy) są uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu dro-gowego wobec:
1) kierującego pojazdem:
a) niestosującego się do zakazu ruchu w obu kierunkach, określonego od-powiednim znakiem drogowym,
b) naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i za-rejestrowania czynu przy użyciu urządzenia rejestrującego;
2) uczestnika ruchu naruszającego przepisy o:
a) zatrzymaniu lub postoju pojazdów,
b) ruchu motorowerów, rowerów, wózków rowerowych, pojazdów za-przęgowych oraz o jeździe wierzchem lub pędzeniu zwierząt,
c) ruchu pieszych.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Paź 2014, 15:43:48 »
Jakby chcieli, to by się dogadali z policja na patrol mieszany i wtedy można wszystko. Nie szukajmy SM wymówek dla działania jednokierunkowego, wybiórczego i nie likwidującego PRZYCZYN problemu - od tego oni mają rzecznika prasowego, niech on szuka wymówek ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

JURO

  • Gość
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Paź 2014, 18:18:38 »
Też miałem "przyjemność" rozmowy z pewną siebie parą z SM,ale zrzedła im mina gdy zapytałem,którędy mam jechać jeżeli boje się jechać ulicą, a nie ma w okolicy ścież rowerowej. Kiedy już wydukali,że chodnikiem... to spytałem dlaczego mnie zatrzymują. No bo ( i zaczęło się szukanie odpowiedzi to w płytach chodnika,to w niebie ).
Tyle w temacie.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Paź 2014, 09:53:59 »
Łapanie rowerzystów na odcinku przy placu zamkowym to draństwo, sam tam zjeżdżam na chodnik kiedy chcę dostać się na most - po schodach jest znacznie szybciej.

Jeżeli nie ma znaku ....zakaz ruchu rowerów to masz prawo do poruszania się w poprzek chodnika po chodniku. Zakaz dotyczy tylko poruszania się po chodniku wzdłuż jezdni na której owego zakazu nie ma. Tak więc jeśli chcesz dojechać do schodów do wal śmiało a SM i Policja mogą ci naskoczyć. Jeśli cię zatrzymają to nie przyjmuj mandatu. Najwyżej czeka cię wycieczka do Sądu. Jednak z Policją, SM i Sądem ciężko wygrać więc należałoby się w tym takich sytuacjach zabezpieczyć. Najlepszą metodą będzie świadek. Dowodem w sprawie może być także nagranie z kamery przy czym należy pamiętać aby filmik był na oryginalnym nośniku. Trochę to kłopotliwe. Być może aplikacje rejestrujące trasę mogłyby być także dowodem w sprawie. Niestety one działają nieprecyzyjnie gdyż nie rejestrują trasy w trybie ciągłym tylko metodą próbkowania więc ów zapis może działać na Twoją niekorzyść.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Paź 2014, 14:12:42 »
Jak na początku postu: karani byli wszyscy jadący wzdłuż jezdni od wysokości kościoła świętej Anny. Kręcący się po zamkowym czy w poprzek do schodów - nie.


Też miałem "przyjemność" rozmowy z pewną siebie parą z SM,ale zrzedła im mina gdy zapytałem,którędy mam jechać jeżeli boje się jechać ulicą, a nie ma w okolicy ścież rowerowej. Kiedy już wydukali,że chodnikiem... to spytałem dlaczego mnie zatrzymują. No bo ( i zaczęło się szukanie odpowiedzi to w płytach chodnika,to w niebie ).
Tyle w temacie.


Jak to? strach przed jazdą ulicą i brak ścieżki rowerowej uprawnia do jazdy po chodniku? to jakieś brednie... albo tumany ze strażników, że łyknęli taki bzdet.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2014, 14:19:13 wysłana przez maciekt1000 »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Paź 2014, 15:44:59 »
Ja na miejscu Strażnika Miejskiego ,gdybym stanął obok Jura i chciał z nim dyskutować  ,to raczej uwierzyłbym we wszystko co Juro powie -(z góry) :-[ . Widać też cenili swoje zdrowie :P

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Straż miejska -Starówka Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Paź 2014, 22:32:00 »
Ja na miejscu Strażnika Miejskiego ,gdybym stanął obok Jura i chciał z nim dyskutować  ,to raczej uwierzyłbym we wszystko co Juro powie -(z góry) :-[ . Widać też cenili swoje zdrowie :P
hehe, szkoda że na forum nie ma lajków z FB, natychmiast bym zalajkowała wypowiedź Jerzego