Autor Wątek: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)  (Przeczytany 4689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blat23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
[trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« dnia: 25 Lis 2013, 17:15:19 »
Hej,

opracowuję właśnie zimową trasę z Bielan na Służewiec, założenie jest takie, żeby trasa przechodziła w stu procentach po jezdniach, bo w zeszłym roku miałem nieprzyjemność jazdy nieodśnieżonym DDRem wzdłuż Prymasa Tysiąclecia i w tym roku chciałbym tego uniknąć. Z doświadczenia wiem, że śnieg na tym DDRze potrafi bardzo długo zalegać (właściwie, to jak raz spadnie to leży do mocnych roztopów, a i tak zostają duże połacie śniegu).

start: pętla Chomiczówka http://goo.gl/daFepB
koniec: mordor, róg Konstruktorskiej i Racjonalizacji http://goo.gl/fXknnP

wstępnie planowałem jechać:
Conrada
Rudnickiego
stara Powązkowska
odrobinę chodnikiem na wiadukt
Powązkowska
i tu zaczynają się schody - bo, albo Okopową, albo Jana Pawła, albo Dziką->Karmelicką ale generalnie do Smoczej
Żelazna
tu kolejny zonk - albo do Żwirki i Wigury, albo do Niepodległości, obie ulice beznadziejne :/
w zależności od wariantu wcześniej - albo do Batorego -> Wołoską -> Woronicza, albo Racławicka -> Miłobędzka -> Woronicza
Racjonalizacji
koniec.

Trasa moim zdaniem słaba - zawiera dwie niebezpieczne ulice - albo Jana Pawła/Okopową albo Żwirki/Niepodległości. Może znacie jakieś inne sensowne trasy?

Trasę będę pokonywać w godzinach 9:00-10:00, 18:00-19:00

Odległość najlepiej w okolicach 15-18km, czyli możliwe jest nadłożenie drogi, ale najlepiej jeśli byłoby mało kręcenia.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Offline kula

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lis 2013, 17:49:09 »
A może tak :
Z wiaduktu w prawo-Tatarska,potem na pierszeństwie w lewo (nie pamiętam nazwy ulicy).Dalej Płocka cały czas prosto aż do Kolejowej,dalej pl.Zawiszy i Żwirki i Wigurki chodnikiem aż do Marynarskiej.(tym chodnikiem jeździ dużo ludzi i jest OK.).

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lis 2013, 17:52:15 »
Cześć,

albo wybrałbym wariant krótki przez Okpową, Towarową i Żwirki (http://goo.gl/maps/U0Knu) albo dłuższy a mniej kręcenia przez Powstańców, Dźwigową i Łopuszańską (http://goo.gl/maps/3t3Oz).


Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lis 2013, 18:40:26 »
Podobny problem -Prymasa jest zawsze zaśnieżona ,ale tylko na odcinku Górczewska - Lasek na kole aż do nowych przejazdów na tyłach Powązek. Ja przez to nie jeździłem w zeszłym roku ponad 1,5 miesiąca -a jeżdżę od Dickensa do Marymonckiej i w tym roku zawezmę się i spróbuję trasę  Towarowa ,Okopowa, Broniewskiego. Zazdrościłem komuś w zeszłym roku zaparcia- ślady jazdy były.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lis 2013, 10:12:36 »
polecam taką trasę, początek jak ten podany przez Kulę - od wiaduktu: tatarska, ostroroga, kawalątek obozowej (taka nawrotka) i dalej płocka, krzyżanowskiego, brylowska, kolejowa, towarowa, raszyńska i dalej żwirkami.

w godzinach, którymi zamierzasz jeździć są korki/zagęstki więc jest w miarę bezpiecznie. ja od czasu do czasu z pracy (wola, ul. kasprzaka) jadę odwiedzić rodziców na chomiczówce i pokonuje jedną część tej trasy - zawsze w okolicach 16.30-17

czasem jak jadę na mokotów (też z pracy) - zamiast w raszyńską walę koszykową i w al. niepodległości - mimo, ze ruch spory to (odpukać) żadnych nieprzyjemności nigdy tam nie miałem).

a problem nieodśnieżonych ddrów jest mi znany - teraz jeżdżę z wawra na wolę,  trasą siekierkowską, wałem, świętokrzyskim i dalej przez centrum, albo alternatywnie trasą siekierkowską do sobieskiego, belwederską do ujazdowskich i znów przez centrum na wolę.

zimą zasuwam grochowską, waszyngtona, poniatowskim, jerozolimskimi, żelazną i dalej srebrną do kolejowej. na moście zjeżdżam na chodnik (jest odśnieżany) - w styczniu tego roku o mały włos a miałbym bliskie spotkanie z autobusem linii 111 i mam teraz uraz pschiczny ;)

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline blat23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lis 2013, 11:16:10 »
Dzięki wielkie za podpowiedzi - podoba mi się ten odcinek do Placu Zawiszy, ale dalej mam wątpliwości co do Żwirek lub Grójeckiej - widzę tą ulicę codziennie, często nią jeżdżę samochodem i nie czułbym się tam bezpiecznie, chociaż widzę, że jeżdżą tamtędy rowerzyści.

Pomyślałem nad takim wariantem - od Pl. Zawiszy w prawo w Al. Jerozolimskie, potem w lewo w Białobrzeską, a dalej już prosto - Białobrzeska, Dickensa, Pawińskiego, Pruszkowska, Jasielska, Racławicka, Miłobędzka i dalej do pracy - ten odcinek od Dickensa mam wyjeżdżony bardzo dobrze i czuję się tam pewnie.

Nie wiem tylko jaki jest ruch na Alejach Jerozolimskich na tym odcinku do Białobrzeskiej.

Robertrobert1 na innym forum zaproponował wariant od Pl. Zawiszy - Grójecką do Wawelskiej, potem , Pasteura, Banacha, Pawińskiego - wydaje mi się, że przejazd Pasteura, Banacha, Pawińskiego to masakra.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lis 2013, 13:09:06 »
To jak kręcić to na maxa - za placem Zawiszy w lewo w Koszykową, potem Polna, Waryńskiego i Batorego do Wołoskiej (http://goo.gl/maps/D4p33)

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lis 2013, 14:50:13 »
@Stalin: Można by sporo skrócić tę trasę jadąc w poprzek Pól Mokotowskich - sam tamtędy czasem jeżdżę, gdy chcę uniknąć ciągu Chałubińskiego/Niepodległości. Z Koszykowej skręt zaraz za Filtrami w Krzywickiego, potem Filtrowa, Łęczycka do końca aż na chodnik i stamtąd od razu wjazd na kładkę, zjazd na Ondraszka i przez park prosto do DDR na Boboli. Z kolei wcześniej można też zjechać z Okopowej w Żelazną (np. Anielewicza > Smocza > Żytnia) i dojechać aż do Koszykowej spokojniejszym ciągiem.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lis 2013, 15:28:17 »

Nie wiem tylko jaki jest ruch na Alejach Jerozolimskich na tym odcinku do Białobrzeskiej.

Nieprzyjemny - samochodziarze własnie się wyrwali z sekwencji świateł i poniżej 90 nie schodza.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lis 2013, 16:51:44 »
@Stalin: Można by sporo skrócić tę trasę jadąc w poprzek Pól Mokotowskich - sam tamtędy czasem jeżdżę, gdy chcę uniknąć ciągu Chałubińskiego/Niepodległości. Z Koszykowej skręt zaraz za Filtrami w Krzywickiego, potem Filtrowa, Łęczycka do końca aż na chodnik i stamtąd od razu wjazd na kładkę, zjazd na Ondraszka i przez park prosto do DDR na Boboli.

blat23 pytał o trasę omijającą DDR, które nie są zimą odśnieżane. a zarówno w alejki w parku jak i takie małe uliczki jak Łaczycka i Ondraszka też mogą być cieżko przejezdne

Z kolei wcześniej można też zjechać z Okopowej w Żelazną (np. Anielewicza > Smocza > Żytnia) i dojechać aż do Koszykowej spokojniejszym ciągiem.

Można. Nawet z Powązkowskiej prosto w Dzika do Jana Pawła (krótki kawałek) w prawo w Stawki potem Smocza itd.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lis 2013, 17:49:14 »
blat23 pytał o trasę omijającą DDR, które nie są zimą odśnieżane. a zarówno w alejki w parku jak i takie małe uliczki jak Łaczycka i Ondraszka też mogą być cieżko przejezdne

Racja - za szybko przemknąłem do gotowych propozycji tras...  :)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [trasa] z Bielan do Mordoru (Służewiec)
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lis 2013, 18:46:41 »
Panowie , dzisiaj zaskoczyli mnie na trasie Prymasa Tysiąclecia i wyobraźcie sobie że ktoś posypał nad przejazdami czy rozjazdami przy Gen. Maczka  aż do Lasku na Kole trasę rowerową- był lekki szron. W zeszłym roku ten odcinek bywał odśnieżany ,ale tylko do dolinki przy lasku gdzie jest tabliczka WOLA i koniec -dalej zabijajcie się  :P.  Pozytywne też jest to ze, na tej trasie dzisiaj spotkałem 5 rowerzystów w tym 2 ciu.. i   .bez oświetlenia(może kiedyś nauczą się ) ale bardziej teraz widać jest uczęszczana ta droga przez biegaczy i może na nich warto stawiać że udepczą trasę?