Autor Wątek: Zgłaszanie awarii - warszawa19115  (Przeczytany 13143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« dnia: 04 Lis 2013, 13:28:23 »
Takie oto cudo do zgłaszania awarii właśnie się pojawiło.

https://warszawa19115.pl/web/portal/zgloszenie-awarii-lub-interwencji

Puki co, aplikacja na telefon nie chce się ściągnąć, ale wersje www właśnie testuje  ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lis 2013, 14:51:24 »
Ja też już testuję. Zobaczymy jak szybko usuną zgłoszony uskok z DDR na Wybrzeżu Szczecińskim. Jak ktoś chce monitorować szybkość usuwania uskoku to numer zgłoszenia to 102763/13.

Swoją drogą numer zgłoszenia wskazuje, że sporo już osób to testowało. Albo, że zaczęli numerować zgłoszenia od 100000, by wywołać "efekt wow" ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lis 2013, 21:21:22 »
Ja też już testuję. Zobaczymy jak szybko usuną zgłoszony uskok z DDR na Wybrzeżu Szczecińskim. Jak ktoś chce monitorować szybkość usuwania uskoku to numer zgłoszenia to 102763/13.


Numer sprawy    102763/13
Twoje zgłoszenie/sprawa aktualnie znajduje się w statusie    Zamknięte

Odpowiedzieli Ci coś?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lis 2013, 07:12:39 »
Ja też już testuję. Zobaczymy jak szybko usuną zgłoszony uskok z DDR na Wybrzeżu Szczecińskim. Jak ktoś chce monitorować szybkość usuwania uskoku to numer zgłoszenia to 102763/13.


Numer sprawy    102763/13
Twoje zgłoszenie/sprawa aktualnie znajduje się w statusie    Zamknięte

Odpowiedzieli Ci coś?

Nie, tylko dostałem maila, że zamknęli. Sprawdzę jutro lub pojutrze w terenie (po weekendzie jestem tak obolały, że dziś na rower nie wsiadam), czy coś się zmieniło i jak nie - zacznę robić raban że ta cała infolinia to pic :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lis 2013, 18:14:53 »
04.11.2013 Przyjęte zgłoszenie
09.11.2013 Zgłoszenie uzyskuje status zamknięte, ale w terenie nic nie zrobiono
09-11-2013 Wysyłam ponowne zgłoszenie ze wszystkimi danymi i informacją, że poprzednie nie zostało zrealizowane.
15-11-2013 realizacja w terenie, choć nie jestem przekonany czy na skutek tego zgłoszenia - zgłoszenie ma nadal status w trakcie realizacji.
Moje zgłoszenie nie dotyczyło żadnych napraw, czy przebudów. Dotyczyło uprzątnięcia drogi w trybie interwencyjnym, więc jeśli tak ma wyglądać ta nowoczesna komunikacje z obywatelami i czas reakcji, to ja na razie powrócę do poprzedniej formy, czyli wysyłania wniosków.
Przynajmniej jeśli się komuś coś stanie lub ktoś nie dopełni obowiązków, będę mógł złożyć skargę.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lut 2014, 17:21:03 »
Cytuj
"Zgłoszenie zamknięto". Ale co to znaczy?

Nic z tego. Niedawno ktoś zostawił samochód na środku uliczki prowadzącej do mojego ulubionego skweru. Zrobiłem zdjęcie i zgłosiłem to na 19115. I szybko dostałem potwierdzenie, że zgłoszenie zamknięto. Ale samochód wciąż tam stał, a ja mogłem mu się jedynie bezsilnie przyglądać. Zdenerwowałem się na serio następnego dnia, gdy porzucone auto wciąż tarasowało dojazd, tyle że wokół niego był już rozjeżdżony trawnik - bo wszyscy omijali je łukiem. Zadzwoniłem na 19115 (na szczęście nie musiałem długo czekać) i tam pracownica infolinii tylko westchnęła: - Od razu wysyłaliśmy to zgłoszenie do straży miejskiej. Dla nas oznacza to jego zamknięcie. Na to, co robi z nim straż miejska, nie mamy już wpływu.

Zatem zamknięcie zgłoszenia oznacza przekazanie go gdzieś dalej, a nie rozwiązanie sprawy. Ratusz pochwalił się wczoraj, że dzięki systemowi udało się rozwiązać 6,3 tys. spraw. Ciekawe ile z nich polegało na przerzuceniu problemu na inną stertę?

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15476716,Interweniowac_na_19115___Szkoda_czasu_i_nerwow___KOMENTARZ_.html

No to już wiem dlaczego ten system jest do d...
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lut 2014, 13:10:38 »
System jest totalnie do bani - kiedy wyślę kilka zgłoszeń, i dostaję powiadomienia o zrealizowaniu, to nie jestem w stanie sprawdzić treści tego zgłoszenia, i zweryfikowania tego 'zrealizowania'.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lut 2014, 13:35:23 »
System jest totalnie do bani - kiedy wyślę kilka zgłoszeń, i dostaję powiadomienia o zrealizowaniu, to nie jestem w stanie sprawdzić treści tego zgłoszenia, i zweryfikowania tego 'zrealizowania'.

Może system jest nie do bani ale jest mocno niedopracowany. Mi najbardziej przeszkadza, że w celu określenia miejsca system przyjmuje tylko nazwę ulicy z nr posesji więc nie sposób zgłosić uszkodzenia komunikacyjnego na skrzyżowaniu dwóch ulic bądż uszkodzenia np na DDR gdzieś pomiędzy odległymi posesjami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lut 2014, 15:22:48 »
Może system jest nie do bani ale jest mocno niedopracowany. Mi najbardziej przeszkadza, że w celu określenia miejsca system przyjmuje tylko nazwę ulicy z nr posesji więc nie sposób zgłosić uszkodzenia komunikacyjnego na skrzyżowaniu dwóch ulic bądż uszkodzenia np na DDR gdzieś pomiędzy odległymi posesjami.

Jest niedopracowany, a miejsce można wskazać na mapie, a oprócz tego dokładniej opisać w treści zgłoszenia. Ja tak robię i zawsze znajdują, choć zwykle zgłaszałem im ciąg wzdłuż Wisły (taka była droga do roboty), gdzie brakuje nie tylko budynków z numerami, ale czasem także punktów orientacyjnych na tyle jasnych, by robotnik po podstawówce znalazł bez szukania.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Mar 2014, 08:47:54 »
Zgłosiłem 18 lutego na ten numer sprawę. Dzisiaj dostałem odpowiedź:
Cytuj
Dzień dobry,
w związku z otrzymanym zgłoszeniem interwencyjnym NR 1- 68981384, na linię zgłoszeniową numer 19115, nazwa procesu interwencyjnego: Inne zdarzenie, lokalizacja: ul.  Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa, następującej treści: ?Wokół ronda znajduje się nowowybudowana droga rowerowa, która kończy się w uliczce dojazdowej do Promenady wysokim krawężnikiem. Łagodny zjazd zrobiony jest wyłącznie dla pieszych, co stanowi duże zagrożenie zarówno dla zjeżdżających z drogi rowerowej na jezdnię, jak i chcących wjechać na drogę z ulicy.?

Uprzejmie informuję, że otrzymałem e-mailem odpowiedź od zarządcy drogi gminnej- Wydziału Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe, że dokonano wizji w terenie w celu oględzin podniesionego krawężnika. Stwierdzono, że zakończenie ścieżki rowerowej tak zamontowanym krawężnikiem jest zgodne z projektem w celu zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów poprzez wymuszenie zatrzymania się, projekt doraźnie zakładał w tym miejscu zakończenie ścieżki rowerowej i aby dostać się na drugą stronę ulicy rowerzysta zmuszony jest i ma obowiązek przez takie usytuowanie krawężnika zsiąść z roweru i przejść z rowerem na piechotę.

Z poważaniem

Czy jest sens to dalej ruszać? Jeśli tak, to jaką drogą - bezpośrednio do człowieka, który odpowiedział, czy znowu przez 19115 czy jeszcze inaczej? I jeśli można coś z tym zrobić, to co?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Mar 2014, 09:45:13 »
Jest sens dalej ruszać, bo napisali debilizm totalny.

Po pierwsze im się wydaje, że droga rowerowa to jest jednokierunkowa i że nikt nie będzie chciał WJECHAĆ na nią w tym miejscu.

Poza tym myślenie, że wysoki krawężnik zmusza do zatrzymania jest debilny - przecież że krawężnik jest wysoki NIE WIDAĆ, więc prędzej rowerzysta się wywali nieświadomie niż zatrzyma.

Po trzecie, po zatrzymaniu się, krawężnik się przecież nie zmniejsza i nadal trzeba z niego spaść na jezdnię. Oczywiście można rower sprowadzić na jezdnię blokując ruch aut, ale to chyba głupie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Mar 2014, 11:13:31 »
Czy jest sens to dalej ruszać? Jeśli tak, to jaką drogą - bezpośrednio do człowieka, który odpowiedział, czy znowu przez 19115 czy jeszcze inaczej? I jeśli można coś z tym zrobić, to co?

Można ale lepiej nie ruszać. Wiem, że do krawędzi jezdni brakuje zaledwie paru metrów ale jakby dociągnęli dalej to by musieli zrobić jakiś sensowny wjazd na jezdnię, przejazd rowerowy, pas do skrętu w lewo czyli na ową śmieszkę a to są inwestycje, które przekraczają typowego polskiego projektanta.

Dzięki takiej organizacji ruchu mogę bez problemu śmigać jezdnią, po której jest szybciej i bezpieczniej.

Ale jeśli się uprzesz i będziesz dalej ciągnąć tę sprawę to będę wiedział komu dziękować....:P

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Mar 2014, 15:33:37 »
W tym miejscu nie ma kontynuacjo śmieszki i nic Ci ewentualne ciągnięcie sprawy nie zrobi, bo droga rowerowa jest po drugiej stronie Nowaka-Jeziorańskiego, więc jadąc OD Promenady możesz śmiało jechać ulicą. DDR kończy się krawężnikiem przy samej jezdni, więc nie wiem, co masz na myśli mówić, że mieliby coś dalej ciągnąć. I w tym jest problem. Nie ma znaku końca DDR, jest wysoki krawężnik a po drugiej stronie jezdni (dojazdowej do Promenady) jest chodnik.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłaszanie awarii - warszawa19115
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Gru 2016, 22:10:03 »
Nie wiem gdzie spytać, to spytam tu:

Czy 19115

Można wykorzystać do zgłaszania nieprawidłowo zaparkowanych samochodów (konkretnie: na ddrach i pasach dla rowerów?