Autor Wątek: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo  (Przeczytany 7180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
[Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« dnia: 15 Paź 2013, 11:54:00 »
Cytuj
Warszawa dn 14.10.2013
         

Do:
Zarząd Terenów Publicznych
00-261 Warszawa
Ul. Podwale 23
sekretariat@ztp.waw.pl

Od:...
Mój znak 141/RK/10/2013


Dotyczy: Mokotowska 62 - uszkodzenia nawierzchni, kalibracja dekla włazu kanalizacyjnego.
 
Niniejszym wnoszę o podjęcie działań, mających na celu kalibracje włazu wejściowego do kanalizacji (prawdopodobnie CO) do poziomu nawierzchni oraz przeprowadzenia napraw nawierzchni na stuku jezdni i w/w włazu.

Przedmiotowe miejsce uszkodzenia znajduje się na ul. Mokotowskiej na wysokości posesji nr 62.
Z uwagi na fakt, iż obniżony/zapadnięty właz oraz uszkodzenia nawierzchni stanowią zagrożenie dla osób korzystających z jezdni, proszę o załatwienie sprawy w trybie pilnym.
 



   O podjętych działaniach w powyższej sprawie, proszę o odpowiedź drogą elektroniczną zgodnie z art.39§1KPA, lub w wyjątkowym przypadku, listem zwykłym, bez zwrotnego polecenia odbioru.


Z poważaniem


...

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Paź 2013, 10:04:03 »
I dziury już niema  :)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwi 2014, 19:24:17 »
Jest już nowy asfalt z kontrpasem na odcinku między Łazienkowską a pl. Zbawiciela! Dokładnie się nie przyglądałem, więc zauważyłem tylko, że świeża farba jest niesamowicie biała  ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwi 2014, 09:00:38 »
W końcu. Tą Mokotowską to przekładali, bo a to budowa i pojazdu budowy zniszczą nowy asfalt, a to coś. Trochę fajnie wyszło, bo dzięki temu z pierwotnego projektu bez niczego dla rowerów zrobił się projekt z kontrapasem. Ale z drugiej strony - co się tamtędy najeździłem po dziurach to moje ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [Mokotowska] Nowy kontra pas
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwi 2014, 12:18:27 »
W końcu. Tą Mokotowską to przekładali, bo a to budowa i pojazdu budowy zniszczą nowy asfalt, a to coś. Trochę fajnie wyszło, bo dzięki temu z pierwotnego projektu bez niczego dla rowerów zrobił się projekt z kontrapasem. Ale z drugiej strony - co się tamtędy najeździłem po dziurach to moje ;-)

W ostatnim piśmie z ZDM miałem info, że zrobią w 2013...

Niby fajnie, że jest kontra pas - to na pewno krok w dobra stronę.
Niestety, bez połączenia z Placem 3+ w moim przypadku niewiele to daje.  Mam więc tylko nadzieje, że projekt złożony w ramach budżetu partycypacyjnego przejdzie (kontra pas  na Mokotowskiej na odcinku Piękna - Plac 3+)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi 2014, 12:19:32 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwi 2014, 14:44:01 »
Niby fajnie, że jest kontra pas - to na pewno krok w dobra stronę.
Niestety, bez połączenia z Placem 3+ w moim przypadku niewiele to daje.  Mam więc tylko nadzieje, że projekt złożony w ramach budżetu partycypacyjnego przejdzie (kontra pas  na Mokotowskiej na odcinku Piękna - Plac 3+)

Z placem 3+ to połączenia raczej nie będzie. Końcowy odcinek Mokotowskiej, ten przy samym pl 3+ jest raczej za wąski by cokolwiek tam wytyczyć bez likwidacji naprawdę dużej liczby miejsc parkingowych. Miasto nie będzie miało dość jaj by to zrobić, a i ja bym się o ten odcinek nie zabijał - IMO nie jest najpilniejszy.

Ale mimo to uważam, że kontrapas jest użyteczny. Pozwala dojechać do Kruczej z Pól Mokotowskich omijając Waryńskiego i jadąc najkrótszą możliwą trasą. Także w relacjach lokalnych (np. do sklepu rowerowego na placu, czy do klubów i kawiarenek) to dość użyteczny skrót.

Gdybym dziś studiował tam, gdzie kiedyś, pewnie jeździłbym tym pasem codziennie w relacji Mokotów-Białołęka, bo byłoby mi wygodzniej niż przez Batorego, Szucha (z paskudnym DDRem), Ujazdowskie i zatkany autobusami Nowy Świat. Tobie także to połączenie może się przydać podczas jazdy na Masę (o ile jedziesz z kierunku Mokotowa) ;-)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi 2014, 14:45:27 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwi 2014, 16:35:10 »
Na odcinku od Pięknej do placu Trzech Krzyży remont wykonano w ostatnich latach, upychając maksymalnie dużo miejsc parkingowych, wobec tego nie spodziewam się w najbliższych latach zmian na tym odcinku. Kontrpas na Mokotowskiej w pełni użyteczny będzie wówczas, gdy przez Waryńskiego powstanie przejazd dla rowerów.

"Stołek" w swoich niusach z miasta twierdzi, że policja dzisiaj próbowała zatrzymywać korzystających z kontrpasa.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwi 2014, 17:02:29 »
Jechałem dwa razy, raz będąc na środku pasa o mało nie zawadziło mnie lusterko radiowozu straży miejskiej - pas esuje przy wyjazdach i miejscach parkingowych, kierowcy będą musieli się przyzwyczaić. Od strony pl. Zbawiciela pas kończy się przed zebrą po której trzeba przejechać, żeby włączyć się do ruchu, nie mam pojęcia jak z legalnością takiego rozwiązania, chyba na szerokości pasa powinno być p-11 z zebrą "w środku"? Na pl. Zbawiciela powinno być chyba e... "uwaga rower" (czy coś tam, trójkąt z rowerem, zbyt leniwy jestem, żeby zgooglać) widoczne dla kierowców, jest tylko tabliczka "nie dotyczy rowerów" pod strzałką na wjeździe w Mokotowską.

A sam pas rewolucji nie zrobi, ale jest potrzebny, wielokrotnie ciąłem Mokotowską pod prąd na tym odcinku bo inaczej się nie dało, a pieszych wkurzać nie lubię. Przy okazji miejsca parkingowe zostały czytelnie oznaczone jako równoległe, parkowanie prostopadłe skończy się ewidentnym zagradzaniem pasa ruchu, więc kierowcy będą się stosować (obstawiam).
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi 2014, 17:06:37 wysłana przez em c »

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwi 2014, 18:41:03 »
Cytując forum: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=569132&page=100
[Warszawa] Infrastruktura rowerowa

Cytuj
Originally Posted by cane90 
Efekty weekendowego frezowania, wymiany nawierzchni i przy okazji też zmiany organizacji ruchu na ulicy Mokotowskiej.

 Na początek foto poglądowe (niestety przez brudną szybę).









I jestem tatą po raz drugi!

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwi 2014, 09:11:00 »
Wczoraj po południu jak jechałem, kierowcy jadący rządkiem w stronę al. Armii Ludowej wjeżdżali lewym kołem na kontrpas. Na widok roweru szybko wracali na swój pas ruchu.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Kwi 2014, 11:58:44 »
Dlaczego kontrapas nie "przylega" do krawężnika? Tak pytam, bo nie rozumiem ideii.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Kwi 2014, 19:39:18 »
Tam, gdzie nie ma miejsc parkingowych? Wydaje mi się, że nie dałoby bo to absolutnie niczego, a tylko zaostrzyło zakręty na pasie.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Maj 2014, 19:22:19 »
Racja, ale w takim razie dlaczego jest oddalona także od "kopert" (zdjęcie 1 i 3)?

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Sie 2014, 15:39:46 »
Niestety kierowcy nadal nie dorośli do idei kontrpasa, notorycznie zdarza mi się, że muszę ewakuować się z pasa w stronę krawężnika, bo kierowca jadący z naprzeciwka używa go do wyminięcia stojących samochodów i ani myśli zatrzymać się żeby przepuścić jakiegoś tam rowerzystę. Natomiast jeszcze ciekawiej było w czwartek, otóź pan z ratownictwa medycznego (był w karetce) zagadał "no i czemu jedziesz jezdnią, jak masz ścieżkę", na odpowiedź, że to pas do jazdy w drugą stronę odpowiedział, że i tak lepiej, żebym był na nim : ???


Natomiast "my" też nie jesteśmy bez winy, multum rowerzystów jeździ nim w kierunku trasy łazienkowskiej.


edit: I chyba warto, żeby któryś z modów dodał do nazwy tematu "plus kontrpas" czy coś takiego, ułatwi to wyszukiwanie.

JURO

  • Gość
Odp: [Mokotowska] Z cyklu jest dziura, jest pismo
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Sie 2014, 16:49:28 »
Jakiś czas temu jechałem owym pasem zgodnie z jego kierunkiem. Jakie zdziwienie było na twarzy pani ,która wymijała poprawnie stojące (w korku) auta, gdy stanąłem i zablokowałem jej przejazd. Obrazu poszły w moją strone bogate wiązanki słowne i groźba zawiadomienia policji, którą to ochoczo zrealizowałem. Przyjechali ,porozmawialiśmy. Pani dostała bilet i pojechaliśmy.Tzn ja kontara pasem,pani włączyła się do korka.

Od pewnego czasu mam pewną zasadę. Od czasu gdy kierowcy nie ustępują mi miejsca gdy mam pierwszeństwo, czyteż wciskają się "pod łokieć" bo mają zieloną strzałek do skrętu w prawo. Robię dokładnie to co oni zrobiliby mnie. Skoro trakują rowerzystów ogólnikowo (tj. jak jeden tak jeździ to wszyscy tak jeżdżą) traktuje ich jak każdego innego.