Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010  (Przeczytany 56532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« dnia: 11 Kwi 2010, 03:22:27 »
Planowana trasa przejazdu:
Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Chałubińskiego, Al. Niepodległości, Nowowiejska, Filtrowa, Raszyńska, Wawelska, Kopińska, Grzymały-Sokołowskiego, Al. Jerozolimskie, Bitwy Warszawskiej 1920 r., Banacha, Żwirki i Wigury, Sasanki, Marynarska, Al. Wilanowska, Sikorskiego, Sobieskiego, Dolna, Puławska, Pl. Unii Lubelskiej, Marszałkowska, Pl. Zbawiciela, Al. Wyzwolenia, Al. Ujazdowskie, Pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Pl. Zamkowy.

Dzielnice: Śródmieście, Ochota, Mokotów.


Mapka interaktywna: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=110582446354315316149.000483eb91e38ffa4b8dc&z=12

Google Earth: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&vps=1&jsv=223a&msa=0&output=nl&msid=110582446354315316149.000483eb91e38ffa4b8dc

Dystans: 27,5km.

Zapraszamy również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub ponarzekać na nią jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze pomysły i rozwiązania) na spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 22 kwietnia o godzinie 18:00 w siedzibie Zielonego Mazowsza (Nowogrodzka 46/6).

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/128

--
Termin propozycji trasy na maj mija mniej więcej w drugiej połowie kwietnia. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi 2010, 12:34:43 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

michal1o2

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwi 2010, 16:54:59 »
No trasa fajna jedno małe pytanie czy my chodzi mi jako masa robimy cos na temat smierci prezydenta??

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwi 2010, 17:11:36 »
30 kwietnia będzie już po żałobie narodowej, decyzja należy do organizatorów, a ta zostanie podjęta prawdopodobnie na spotkaniu przedmasowym
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

wiacek

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwi 2010, 21:48:14 »
Ciekawa trasa. Zignorujemy zakaz wjazdu rowerem na Wawelskiej :)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwi 2010, 00:00:36 »
No trasa fajna jedno małe pytanie czy my chodzi mi jako masa robimy cos na temat smierci prezydenta??
Symboliczna masa sama się utworzyła wczoraj za konduktem, który wiózł ciało Prezydenta z Okęcia do Pałacu
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwi 2010, 08:12:42 »
30 kwietnia będzie już po żałobie narodowej, decyzja należy do organizatorów, a ta zostanie podjęta prawdopodobnie na spotkaniu przedmasowym

30 kwietnia Masa jedzie normalnie. Prawdę mówiąc to i ta pewnie by pojechała, bo jak wiadomo z FAQ na stronie, Masy jeżdżą bez względu na wszystko. Ale to była Masa dodatkowa, współorganizowana z miastem - i to miasto postanowiło nie jechać, a my - uszanować decyzję współorganizatorów.

Co do specjalnej Masy dla prezydenta - nie będzie takiej zapewne. Nie ma czasu na jej zorganizowanie, a i nie wszyscy chcą by Masa wchodziła w politykę i okazywała poparcie dla ekipy, która (delikatnie mówiąc) tematu rowerów w Warszawie unikała.

Zapewne wymyślicie coś sami, własnym sumptem - od tego jest dział o imprezach rowerzystów ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwi 2010, 09:35:45 »
Wlasciwie to juz zostalo obmyslone. Porannosobotnie zdarzenie sprawilo, ze oficjalna NMK miala charakter po miejscach w jakis sposob zwiazanymi z tym, co sie wlasnie stalo.
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwi 2010, 10:18:19 »
Wlasciwie to juz zostalo obmyslone. Porannosobotnie zdarzenie sprawilo, ze oficjalna NMK miala charakter po miejscach w jakis sposob zwiazanymi z tym, co sie wlasnie stalo.
... w końcu
"Warszawa to nie wieś żeby po niej rowerem jeździć..."

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwi 2010, 14:36:28 »
Wlasciwie to juz zostalo obmyslone. Porannosobotnie zdarzenie sprawilo, ze oficjalna NMK miala charakter po miejscach w jakis sposob zwiazanymi z tym, co sie wlasnie stalo.

Dokładnie. Ja też jestem zdania, że żałoby się nie organizuje, nie urządza jak przyjęcia. Ona po prostu jest. Albo nie. A tym razem chyba jednak każdy powie, że żałoba jest zasadna (pierwsza zasadne w tej kadencji - o ironio). A że bardzo liczna grupa rowerzystów jechała wczoraj za trumną, a później w nocy, to wiem. Ale to tylko potwierdza to, co napisałem. Pewnych rzeczy organizować nie trzeba.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

michal1o2

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwi 2010, 19:49:05 »
widziałem załuje tylko tego bo mozna było sie jakos w sobote ogarnąć i jakos wieksza grupą jechac

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwi 2010, 23:14:10 »
widziałem załuje tylko tego bo mozna było sie jakos w sobote ogarnąć i jakos wieksza grupą jechac

No mogliście. Ja to i tak w Krakowie byłem. I szczerze mówić to nieco się wkurzyłem, bo przez tą żałobę wszystko pozamykane i koniec końców na głodniaka musiałem w niedzielę większość dnia spędzić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwi 2010, 19:24:11 »
na głodniaka musiałem w niedzielę większość dnia spędzić.
no to musiało być straszne... nic do jedzenia a jedyne co można kupić to znicze i tulipany. Ale niewiele smacznych rzeczy można z tego ugotować

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwi 2010, 21:47:49 »
Można by było zrobić minute ciszy przed masą albo jak będziemy jechać koło pałacu prezydenckiego.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwi 2010, 21:53:01 »
Można by było zrobić minute ciszy przed masą albo jak będziemy jechać koło pałacu prezydenckiego.
a na szprychówce dodajmy taki podpis

"Nie przesadzajmy z budową ścieżek rowerowych"
prof. dr hab. Lech Kaczyński, prezydent m.st. Warszawy
(wypowiedź z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu 2003)

za: http://www.masa.waw.pl/index.php/zlote-mysli

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 kwietnia 2010
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwi 2010, 22:03:46 »
tak swoją drogą to ja się z tym cytatem zgadzam - w mieście powinny być raczej drogi dla rowerów niż ścieżki.