Autor Wątek: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać  (Przeczytany 5606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Od chwili już zastanawia mnie pewna sprawa. Jadąc Radiową w kierunku północno-zachodnim, minąwszy rondo przy skrzyżowaniu z Kaliskiego, po chwili napotykam wydeptaną, szeroką ale "leśną" ścieżkę oznaczoną jako DDR.

Pytanie jest takie: czy DDR nie powinna spełniać jakichś warunków dotyczących nawierzchni, czyli coś jak asfalt, kostka, płyta, a nie wydeptana, choć może i utwardzona, goła ziemia?

Nie zawracam sobie nią zwykle głowy i jadę asfaltem, ale wolałbym wiedzieć, jak (i czy) się bronić na wypadek, gdyby ktoś mnie chciał nagrodzić za nieposłuszeństwo możliwością dofinansowania lokalnego budżetu z mojej pensji.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Cze 2013, 13:54:44 »
Wow, jakie cudo. W street view wygląda jak kawałek wyjeżdżonego trawnika. Przy Kaliskiego stoi oznaczenie tej.. tego czegoś jako ciąg pieszo rowerowy (C-13/16), ale dalej przy wyjeźdźcie z podwórka jest już C-13, ale ustawiony tylko z jednej strony i widoczny dla jadących w stronę południowo-wschodnią, bez p-11. Na podobnej zasadzie można by ustawić znaki na Wołoskiej i Żwirki i Wigury i liczba "ddr" w wwie podskoczyłaby znacznie. Na pewno nie czułbym się zobowiązany do jeżdżenia tym czymś i podejrzewam, że ewentualny mandat można by wybronić przed sądem

W ogóle, czy nakaz korzystania z ddr prowadzącej w kierunku jazdy dotyczy też ciągów pieszo-rowerowych (C-13/16), ktoś wie?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Cze 2013, 14:45:36 »
W ogóle, czy nakaz korzystania z ddr prowadzącej w kierunku jazdy dotyczy też ciągów pieszo-rowerowych (C-13/16), ktoś wie?
To silnie zależy od interpretującego przepisy.
A jeżeli chodzi o ten... no, to coś to jak dla mnie to się kończy razem z utwardzoną nawierzchnią (właściwie to skręca w prawo) a to wydeptane... to jest trawnik, tylko bez trawy. Oczywiście po nim, jak to po większości trawników nie ma obowiązku, co więcej, nie wolno jeździć.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Cze 2013, 16:43:27 »
I jak zimą, w przypadku takiej offroadowej ścieżki, domagać się odśnieżania... ???

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Cze 2013, 21:41:04 »
Pytanie jest takie: czy DDR nie powinna spełniać jakichś warunków dotyczących nawierzchni, czyli coś jak asfalt, kostka, płyta, a nie wydeptana, choć może i utwardzona, goła ziemia?

Zastrzeżenie: nie jestem prawnikiem  :P

Zalecane są kostka albo asfalt. Wymogów ogólnokrajowych nie ma...  ::)

Można jednak gmerać w okolicach art. 231.1 kk w zw. z art 86 par. 1 kw w zw. z art. Art. 45.1.1,6,10 PoRD w zw. z rozporządzeniem ministra transportu i gospodarki morskiej z dnia 2 marca 1999 r. (Dz. U. Nr 43, poz. 430).
Po ludzku: urzędnik (a jeśli nie on, to znak jest tym bardziej nieważny) umieszczając znak dopuścił się przestępstwa poprzez zaniedbanie swych obowiązków działając na szkodę interesu publicznego poprzez spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym poprzez umieszczenie znaku bezprawne, gdyż niezgodnie z (edit:)czerwoną książeczką. rozporządzeniem. Eat this!  ;D
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2013, 21:42:47 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Cze 2013, 22:07:51 »
W street view wygląda jak kawałek wyjeżdżonego trawnika.

A jeżeli chodzi o ten... no, to coś to jak dla mnie to się kończy razem z utwardzoną nawierzchnią (właściwie to skręca w prawo) a to wydeptane... to jest trawnik, tylko bez trawy. Oczywiście po nim, jak to po większości trawników nie ma obowiązku, co więcej, nie wolno jeździć.

Zalecane są kostka albo asfalt. Wymogów ogólnokrajowych nie ma...  ::)
Czyli niestety, jest to, czego się obawiałem: wystarczy, że na utwardzonym kawałku byle czego ktoś ustawi znaki i zadba, żeby to byle co było odpowiednio szerokie, a już wywinięcie się z obowiązku jazdy takim czymś będzie utrudnione. Bo przecież i policjant, i ja będziemy wiedzieli, że robię z niego idiotę tłumacząc, że to trawnik, a po nim jeździć nie wolno...

Do tego wychodzi na to, że chyba niepotrzebnie odkrzyknąłem kierowcy "Dupa rowerowa!" na jego "Ścieżka rowerowa!" i wskazywanie mi palcem, gdzie "powinienem" jechać. Do białej gorączki mnie doprowadza takie machanie paluchami.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Cze 2013, 22:58:48 »
Na moje oko w tej DDR występują uskoki o wysokości przekraczającej 10mm, dziury, elementy zagrażające bezpieczeństwu, przerosty, gałęzie w skrajni, nieprawidłowo ulokowane w drodze słupki, nieprawidłowe oznakowanie i mam wrażenie, że szerokość jest zbyt mała. A zatem należy zgłosić to, żeby naprawili :>

"Dupa rowerowa!"
Muszę to sobie zapamiętać!
« Ostatnia zmiana: 26 Cze 2013, 23:04:34 wysłana przez biały »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Cze 2013, 23:48:05 »
o hahaahha wyobraziłem sobie odpowiedni wniosek który wytykał by wszystkie niezgodności z przepisami  :D

Offline Szprycha

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sie 2013, 20:37:25 »
Bo to jest Bemowo i tu żyję się lepiej a rządzi tu znakami drogowymi Pan Adam Sokołowski(Wydział Inwestycji)
Na bogato jest z ilością znaków C13/C16 na Obrońców Tobruku.
DDRiP wzdłuż Osmańczyka zastawiony samochodami-gdyż Urząd Dzielnicy Bemowo kazał zdemontować słupki U-12 w 2006 roku i od czasu jest tam miejsce do pracy "STOPHAM" http://stopham.su/
« Ostatnia zmiana: 11 Sie 2013, 20:47:24 wysłana przez Szprycha »