Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 361588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline crazysatyr

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bicycle Rider
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Sie 2013, 16:08:12 »
Wieśniactwo nie oznacza pochodzenia ze wsi, to tylko cyniczny sposób myślenia.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Sie 2013, 18:16:55 »
Informacje moim zdaniem są na wyższym poziomie, tylko wyszczególnione dość nieskładnie czy wręcz humorystycznie i z myleniem słownictwa. Nic o kaskach, OC, prawie jazdy czy rowerzystach gnających po wsi bez światła - wszystko na plus :) Wspomniano nawet o metrowym odstępie od rowerzysty. :) Do tego źródło - PNR jest o niebo lepsze niż powiatowa drogówka czy WORDy i MORDy. Brawo, oby dalej w tym kierunku!

Moje serce zdobył tekst: 

Cytuj
Wyprzedzanie samochodów

Choć na pustej drodze taki manewr wydaje się raczej spełnieniem marzeń użytkowników jednośladów, to w godzinach szczytu, staje się to całkiem możliwe.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Sie 2013, 08:53:01 »
Ja też uważam, że całkiem sensownie napisali... czasem się autorowi mylą słowa "musi" z "może" i dlatego chce wymagać od rowerzystów np odblasków na kołach (są dozwolone ale nie wymagane). No i nie do końca napisał o tym "środku pasa" bo to nie tylko na rondzie, ale zawsze gdy dojeżdżamy do skrzyżowania, a z naszego pasa można pojechać w kilku kierunkach.

Dla porównania, tak wyglądał cykl moich artykułów na PnR, na których się zapewne wzorowało WP:
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,14164043,Rowerowy_FAQ___odpowiedzi_na_najczesciej_zadawane.html

http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,14298122,Rowerowy_FAQ___odpowiedzi_na_najczesciej_zadawane.html

i
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,14327758,Kilka_rowerowych_przepisow__ktorych_pewnie_nie_znales.html
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Sie 2013, 10:07:31 »
Też uważam, że bardzo dobry artykuł, szczególnie jak na nie-rowerową stronę. W ogóle Raffi gdybyś mógł zmienić tytuł tematu na "palnęli lub po prostu napisali", bo tak to trochę nastawieniem zbyt negatywnym wieje.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Sie 2013, 15:00:42 »
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,14320595,Nielegalne_ciapki_przy__zebrze_.html



Ciekawostka, przejścio-przejazdy w Poznaniu! Artykuł napisany w tonie negatywnym, ale w niektórych miejscach to imo lepsze rozwiązanie niż zakończenie ścieżki przed przejściem i wznowienie jej po, którego to już kompletnie nikt nie przestrzega, w Warszawie na pewno jest kilka miejsc gdzie to by się sprawdziło (Dolina Służewiecka, na przykład).

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Sie 2013, 16:33:09 »
Patrzę na to zdjęcie parę minut i nadal nie wiem kto ma tam pierwszeństwo i dlaczego.  I w ogóle nie widzę możliwości tam wjazdu roweru, skoro jest zakaz jechania wzdłuż przejścia.

Ktoś dał ciała, krytyka słuszna.

Lepiej już by było zwęzić pasy i zrobić przejazd obok. Nawet jakby szerokość pasów nie odpowiadała przepisom, to byłoby lepiej, bo przynajmniej wiadomo by było co i jak.

Teraz ani nie wiadomo, ani to zgodne z przepisami.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Sie 2013, 16:45:05 »
Patrzę na to zdjęcie parę minut i nadal nie wiem kto ma tam pierwszeństwo i dlaczego.  I w ogóle nie widzę możliwości tam wjazdu roweru, skoro jest zakaz jechania wzdłuż przejścia.
Też mi pytanie. Pierwszeństwo ma, jak zwykle, głupota.

Ja patrzę na zdjęcie i patrzę na jeden z tych tworów na Google Maps (widoczne przy włączonym widoku 45°) i zastanawia mnie tłumaczenie o braku miejsca. Czyżby te donice z kwiatami stały na przeszkodzie?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Sie 2013, 08:48:14 »
Patrzę na to zdjęcie parę minut i nadal nie wiem kto ma tam pierwszeństwo i dlaczego.  I w ogóle nie widzę możliwości tam wjazdu roweru, skoro jest zakaz jechania wzdłuż przejścia.

Ktoś dał ciała, krytyka słuszna.

Facet (Andrzej Billert z tamtejszego ZDM) co to wymyślił, ma ogólnopolską ksywę "Szkodnik" u rowerzystów. Nieprzypadkowo.

Ten jego pomysł jest fajny, póki na takim przejeździe nie dojdzie do wypadku. Wtedy zaczną się jazdy, sądy, a nie zdziwię się, gdy gdzieś na końcu wieloletniego korowodu okaże się, że winny nie był ani kierowca, ani cyklista, tylko właśnie drogowiec, co to zatwierdził. A, że dojdzie, to tylko kwestia czasu, bo ani kierowcy, ani cykliści spoza Poznania nie kumają tych przejazdów i mogą tam popełniać błędy.

Inne jego pomysły to np tabliczki "rowerzysto prowadź rower 150m" tam gdzie udało się wcisnąć milion pasów dla aut, a na DDR zabrakło miejsca. Albo droga rowerowa, gdzie na światłach traci się tyle czasu, że DDR na JP2 w Warszawie to przy tym autostrada :)

Całe szczęście miasta know-how nikt w sprawach rowerowych nie bierze za wzór. Więc problem mają tylko miejscowi :P


Lepiej już by było zwęzić pasy i zrobić przejazd obok. Nawet jakby szerokość pasów nie odpowiadała przepisom, to byłoby lepiej, bo przynajmniej wiadomo by było co i jak.

Tez tak uważam. I znowu dochodzimy do wniosku, że problem nazywa się "Czerwona Książeczka". Chodnik - minimum 110cm (zwykle buduje się 200cm), pasy do chodnika - minimum 400cm... no po prostu tylko kretyn nie zauważy, że to nie licuje i nie ma sensu ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Sie 2013, 09:38:59 »
Fakt, nie jest to mądre rozwiązanie takie przejazdo-przejścia. Mam tylko jedno pytanie. Czy nikomu z Was nie zdażyło się nigdy przejechać rowerem po przejściu dla pieszych? Takie rozwiązanie to coś w rodzaju zalegalizowaniu przejazdu rowerem po pasach. I tak 90% rowerzystów nigdy nie schodzi z roweru na przejściu. Mało tego, przejeżdząją na czerwonym świetle po pasach. Przynajmniej mandatu nie zapłacą.
« Ostatnia zmiana: 21 Sie 2013, 09:41:44 wysłana przez tomus1973 »

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Sie 2013, 10:11:55 »
Owszem zapłacą. Policja i Straż Miejska działają w oparciu o prawo, a nie widzi mi się drogowca. Zgodnie z prawem to nie jest żaden przejazd rowerowy.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Sie 2013, 10:15:23 »
Owszem zapłacą. Policja i Straż Miejska działają w oparciu o prawo, a nie widzi mi się drogowca. Zgodnie z prawem to nie jest żaden przejazd rowerowy.

To jest logiczne rozwinięcie DDRiP czyli znaku C-13/16.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Sie 2013, 10:19:56 »
Owszem zapłacą. Policja i Straż Miejska działają w oparciu o prawo, a nie widzi mi się drogowca.


Policja i Straż Miejska też działają w oparciu o własne widzimisię, w szczególności jeśli chodzi o rowery.

Ja nie postrzegam takiego rozwiązania jako alternatywy dla osobnego przejazdu ale dla miejsc gdzie z różnych (najczęściej bzdurnych) przyczyn takiego nie ma i zdaniem władnych nie może być albo przez lata nie będzie, więc DDR kończy się na jezdni/wyjeździe i zaczyna za nią, jak w Dolince Służewieckiej. Natomiast oczywiście należałoby to ugruntować w przepisach.
« Ostatnia zmiana: 21 Sie 2013, 10:21:00 wysłana przez em c »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Sie 2013, 11:32:04 »
Fakt, nie jest to mądre rozwiązanie takie przejazdo-przejścia. Mam tylko jedno pytanie. Czy nikomu z Was nie zdażyło się nigdy przejechać rowerem po przejściu dla pieszych? Takie rozwiązanie to coś w rodzaju zalegalizowaniu przejazdu rowerem po pasach. I tak 90% rowerzystów nigdy nie schodzi z roweru na przejściu. Mało tego, przejeżdząją na czerwonym świetle po pasach. Przynajmniej mandatu nie zapłacą.

Setki razy mi się zdarzyło. Zwykle przejeżdżam 10cm obok, tak by nie było mnie za co ukarać, gdybym jakiegoś policjanta nie dostrzegł, ale nie będę udawał, że tego nie robię.

Różnica jest taka, że wjeżdżając na przejście wiem, że łamię prawo, a więc nie wymagam np by kierowca się mnie spodziewał i ustąpił mi pierwszeństwa. Natomiast na takie coś jak w Poznaniu rowerzysta może wjechać 'na pewniaka' bo przecież to przejazd. Problem może być, gdy kierowca też pojedzie na pewniaka i nie rozglądając się za rowerami, bo stwierdzi, że to tylko pasy dla pieszych (bo np jest z Suwałk i nie zna tego patentu poznańskiego).


Oczywiście mówię czysto teoretycznie, bo czy do takich zdarzeń dochodzi to nie wiem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Sie 2013, 12:04:11 »
W Warszawie nawet na zwykłych pasach widziałam rowerzystę, który domagał się pierwszeństwa (na Banacha).
Właściwie nie wiem, jak ocenić to rozwiązanie - w sumie znak wskazuje rodzaj przejazdu, a znak poziomy też nie jest tragiczny, acz może mógłby być wyraźniejszy. Główny problem, że nie ma takiego w wykazie.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Sie 2013, 12:10:15 »
ja zakładam, że poza tym zmutowanym p-11 stoją też 'normalne' znaki pionowe, jeśli tak nie jest to faktycznie proszenie się o wypadek. W Warszawie jest mnóstwo nieprawidłowo namalowanych przejazdów-nie-przejazdów i apokalipsy nie ma (co nie znaczy, że nie należałoby ich poprawić).