Autor Wątek: Nowe pasy rowerowe na Tamce  (Przeczytany 18738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Nowe pasy rowerowe na Tamce
« dnia: 24 Maj 2013, 17:30:38 »
Z profilu pełnomocnika: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=479564345445702&set=a.405942952807842.89648.400889316646539&type=1



Strona z rozporządzenia w sprawie znaków:



Wiec skoro znak ma 1,1m to ile tam jest asfaltu? Rynsztok wliczono do szerokości pasa? Ręce opadają...

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2013, 18:10:33 »
zaskoczony byłem dziś niewąsko nowymi pasami. aż normalnie się wzruszyłem i krople łez zmieszane z deszczem spływały rzęsiście po moim zarośniętym jak u bieszczadzkiego drwala licu ;) dla mnie są ok - szerokość wystarczająca - to jest pas rowerowy a nie kontrapas.

mi w każdym razie nic nie opadło w związku z nowym udogodnieniem. wydaje mi się tylko, że przez takie opinie rowerzyści wychodzą na marudną grupę kolesi z roszczeniową postawą - nic im, kurka nie pasuje. ja tam się cieszę bo z tamki korzystam całkiem często i gęsto i życie pas ułatwi zdecydowanie.   
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2013, 18:39:16 »
W standardach...
właściwa przestrzeń do poruszanie się na pasie rowerowym wynosi 1m. Natomiast cały pas 1,5m

"Opaska bezpieczeństwa
może być zawarta, lub też uwzględniać szerokości ścieku prowadzonego przy krawężniku."

Więc obawiam się, że wszystko jest niestety zgodnie z przepisami.
Niestety, bo tak wąski pas, może być kłopotliwy dla osób jeżdżących z przyczepkami.


   
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2013, 18:48:45 »
Lepszy rydz niż nic ;)

A już na poważnie - Komu to może przeszkadzać? Trajkom i dwuśladowym przyczepkowcom? Ten rynsztok nie wydaje się jakiś szczególnie głęboki czy wyboisty, więc chyba nie będzie aż takim problemem. (tu prośba o opinię do kogoś z doświadczeniem)

Oczywiście, to jest średnio eleganckie rozwiązanie. Ten pas nie powinien tak wyglądać. Ale czy nie byłbyś bardziej wkurzony, gdybyś dowiedział się o całkowitym odwołaniu jego namalowania, "bo nie ma miejsca"?

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2013, 20:09:30 »
Szok! A jednak można! Czekamy na następne.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2013, 20:51:05 »
1 metr pewnie tam jest (o ile znak odpowiada rozporządzeniu - bo nie zawsze tak jest jak pokazał przykład Mostu Curie Skłodowskiej) ale nie wygląda to na wzorowy przykład niestety.
Ostateczną opinię sobie wyrobię jak przejadę, może wrażenie namacalne będzie lepsze niż ze zdjęcia.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2013, 21:30:27 »
Piękny myślę że i z przyczepką byś tam pojechał.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2013, 22:09:35 »
Ale jak widzę wcale nie jest różowo. To jest idiotyczne, że zamiast śluzy rowerowej zafundowano rowerzystom włączenie się do ruchu tuż przed skrzyżowaniem. Jakoś nie bardzo widzę aby kierowcy chętnie wpuszczali przed siebie dziesiątki rowerzystów.
http://tiny.pl/h83cd

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Maj 2013, 10:39:23 »
http://tiny.pl/h83cd

Oż kurna, jaki bezsens... wcześniej można było sobie spokojnie dojechać aż do sygnalizatora świetlnego, a teraz na kilka metrów przed nim trzeba zjechać na lewo prosto w sznur samochodów (bo po tym zapaskowanym obszarze chyba nie wolno jeździć)? O matko ludowa i ojcze imperializmu!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Maj 2013, 11:19:45 »
O mat
http://tiny.pl/h83cd

Oż kurna, jaki bezsens... wcześniej można było sobie spokojnie dojechać aż do sygnalizatora świetlnego, a teraz na kilka metrów przed nim trzeba zjechać na lewo prosto w sznur samochodów (bo po tym zapaskowanym obszarze chyba nie wolno jeździć)? O matko ludowa i ojcze imperializmu!

@Makenzen
''O matko ludowa i ojcze imperializmu''  (super tekścik - aby zachować powagę powinnaś wszystko napisać z wielkiej litery   ;)   )
Ale moim skromnym zdaniem - jeżeli chodzi o szerokość jezdną - to tam troszkę za wąsko jest (tym razem mogę się mylić     :)     )

Jak ''zrobię'' ten pas rowerowy to dam znać
Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2013, 11:21:20 wysłana przez fionotron »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2013, 12:28:24 »


Oż kurna, jaki bezsens... wcześniej można było sobie spokojnie dojechać aż do sygnalizatora świetlnego, a teraz na kilka metrów przed nim trzeba zjechać na lewo prosto w sznur samochodów (bo po tym zapaskowanym obszarze chyba nie wolno jeździć)?

Niestety ale znowu otrzymaliśmy kolejny kadłubek zamiast integralny system. Owszem ten pas ładnie komunikuje ze ścieżynką na Powiślu ale nadal nie ma połączenia z mega ścieżynką nad Wisłą wzdłuż Wisłostrady ani nie ma połączenia ze ścieżynkami na Moście Świętokrzyskim. Wystarczy tylko 2 przecznice i 3 skrzyżowania wymalować aby powstała ładna sieć pasów rowerowych.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maj 2013, 13:24:33 »
(tu prośba o opinię do kogoś z doświadczeniem)

Przed masą przejadę się tam z croozerem jedynką, zobaczę jak jest z tym miejscem. Mój rydwan ma 74 cm.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Maj 2013, 17:41:05 »
zjechałam Tamką dzisiaj
- szerokość uniemożliwiająca wyprzedzenie roweru wolniejszego
- nie wszystkie studzienki mają gładkie wykończenia
- zakończenie paskowaniem na dole jest wielce kretyńskie, gros rowerzystów będzie  nim dojeżdżać do ścieżki biegnącej po pasach

ale i tak cieszę się, że jest

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Maj 2013, 17:47:22 »
Mi się dzisiaj dobrze jechało, pod górkę wyprzedziło mnie veturillo, fakt że trochę przez linię, ale bezpiecznie. Potem elegancko zmieniło pas i ominęło strefę wyłączoną z ruchu.
Sam ani razu nie najechałem na strefę.

Tylko że to było w sobotę po południu i może miałem fuksa że trafiałem na takie cudowne sytuacje drogowe.
W poniedziałek rano mogło by być dużo gorzej. A ten veturillowiec, to chyba też jakiś mistrzu był, jechałem za nim Nowym Światem i należy mu się nagroda za puszczanie pieszych i wszystko pozatym  :D

Równie dobrze mógłbym trafić na dużo gorsze sytuacje, jeden przykład jest bardzo nie reprezentatywny  ;)
   
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2013, 22:50:17 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Maj 2013, 21:43:55 »
Lepszy rydz niż nic ;)

A już na poważnie - Komu to może przeszkadzać? Trajkom i dwuśladowym przyczepkowcom? Ten rynsztok nie wydaje się jakiś szczególnie głęboki czy wyboisty, więc chyba nie będzie aż takim problemem. (tu prośba o opinię do kogoś z doświadczeniem)

No nie zupełnie. Holendrzy robili badania na ten temat i pasy węższe niż 1,5 metra szerokości zwiększają szanse wypadku na rowerze o 50%.  Strona 117 podręcznika CROW w oparciu o dane http://www.swov.nl (na s.118 są przytoczone dane duńskie, z 2-3 wzrostem liczby wypadków na pkm przy pasach 1,2 m i węższych wobec pasów 1,5 m i szerszych).

Poza tym to nie jest problem tylko trajek i przyczepek, ale każdego. Bo wystarczy, że Ci drgnie ręka na kierownicy lub podskoczysz na dziurze (np na studzience kanalizacyjnej, które znajdują się na pasie rowerowym) i nie mając zapasu miejsca na ratowanie się możesz przywalić w samochód. A pas jest na zjeździe, gdzie prędkości większe. Oraz na podjeździe, gdzie rowerzysta często buja się na boki i potrzebuje na to bujanie się miejsca.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2013, 21:46:06 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)