Autor Wątek: Policja poluje na rowerzystów - art na GW  (Przeczytany 14982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Maj 2013, 12:38:49 »
Jednak, niektórzy "rowerzyści" są gorszymi piratami drogowymi od kierowców samochodów.

Gorszy ale nie bardziej niebezpieczny. Nie porównuj rozpędzonej 100 hg kupy mięsa do rozpędzonej 2 tonowej kupy stali.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Maj 2013, 18:05:03 »
Tutaj bym polemizował kto bardziej niebezpieczny 100 kg żywej wagi- czy ze 2 tony . W naszym kraju(bez polityki  :) )chyba lepiej dla siebie i rodziny jak zginiesz (za skórę weźmie chociaż rodzina ) a być do końca życia niepełnosprawny i żebrzący o eutanazję ,albo na łasce fundacji prężnie działających- ale dla siebie -(nie dla Ciebie) .To jest dylemat co lepsze ? :-\

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Maj 2013, 21:42:38 »
Dopóki kierowcy nie będą szanować rowerzystów na ulicy, dopóty ja będę jeździł po chodnikach w niektórych miejscach Warszawy (...)
A nie będą Nas szanować, dopóki będą przekonani, że "droga jest dla nich", a rowerzyści powinni jeździć chodnikami. I kółko się zamyka. :(

Nie porównuj rozpędzonej 100 hg kupy mięsa do rozpędzonej 2 tonowej kupy stali.
Czy ja wiem :-\... Zasada zachowania pędu to nie wszystko. W przeciwieństwie do samochodów, chyba żaden rower nie jest projektowany z myślą o bezpieczeństwie pieszych w przypadku kolizji. Pierwszy lepszy przykład - rogi montowane na kierownicy. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby rowerzysta... tfu, "rowerzysta" w nie wyposażony i rozpędzony do 25 km/h mógł wyrządzić większą krzywdę niż 2-tonowy blachozłom o prędkości 50km/h, ale pozbawiony takich "kanciastości".

GFM

  • Gość
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Maj 2013, 22:48:44 »
W razie zderzenia rower (10 - 20 kg) zatrzymuje się dość szybko,
natomiast rowerzysta znacznie później.
Zatem te rogi na kierownicy nie mają aż takiej bezwładności.
Uszkodzenia ciała na skutek zderzenia (patrząc ze strony
pieszego) to w zasadzie 3 grupy:
- stłuczenia części miękkich,
- złamania kości/kręgosłupa,
- stłuczenia/pęknięcia czaszki/mózgu.
Tylko pierwsza grupa ma jakieś szanse ucierpieć bardziej od
roweru niż od samochodu, ale jest najmniej istotna.

Ale uwaga jak najbardziej słuszna:
Rogi są be.
Nie montujmy rogów do jazdy innej niż wyczynowa.
Szczególnie jeśli jeździmy po chodnikach.

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Maj 2013, 23:24:29 »
Ja w takich sytuacjach walę z otwartej dłoni po masce, dachu, oknach. Szyby nie wybije, blachy nie wgniotę...

Wgnieciesz wgnieciesz, adrenalina sprawia że nie czuje się siły w lekkim "klepnięciu" :)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Maj 2013, 17:47:32 »

Ale uwaga jak najbardziej słuszna:
Rogi są be.
Nie montujmy rogów do jazdy innej niż wyczynowa.
Szczególnie jeśli jeździmy po chodnikach.

Nie da rady. Na rogach mam lusterko z jednej strony a z drugiej trąbkę... więc są to atrybuty nieodzowne do bezpiecznej jazdy po mieście. Ponadto wygiete rogi pieknie chronią ręce i ułatwiają jazdę ...po lusterkach.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Maj 2013, 17:48:57 »
Ja w takich sytuacjach walę z otwartej dłoni po masce, dachu, oknach. Szyby nie wybije, blachy nie wgniotę...

Wgnieciesz wgnieciesz, adrenalina sprawia że nie czuje się siły w lekkim "klepnięciu" :)

Nawet jeśli to wolę wnieść blachę niż aby mi jakieś autko czaszkę albo klatkę piersiową zgniotło.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Maj 2013, 21:24:08 »
Ty poważnie z tymi rogami?

Wysyłane z mojego S7 za pomocą Tapatalk 2

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Maj 2013, 21:48:01 »

Ty poważnie z tymi rogami?

A ty na drodze czujesz się komfortowo czy jak na polu bitwy...

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Maj 2013, 00:12:02 »
Ja tam zazwyczaj czuje sie komfortowo, czasami tylko sa wyjatki. Ale rogow nie zamierzam sie pozbywac bo ich uzywam.

Wysyłane z mojego S7 za pomocą Tapatalk 2

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Maj 2013, 13:18:56 »
Tutaj bym polemizował kto bardziej niebezpieczny 100 kg żywej wagi- czy ze 2 tony.

Negujesz prawa fizyki? ;)

Uważaj, bo to co piszesz publicznie miewa swoje konsekwencje. Potem różni "specjaliści" od bezpieczeństwa bredzą jak to rowerzyści "pędzą i niosą zagrożenie jadąc 15km/h", gdy kierowcy "wleką się po mieście pięćdziesiątką" i tym samym uzasadniają różne zakazy dla rowerów.


Zatem te rogi na kierownicy nie mają aż takiej bezwładności.

Zaręczam, że na lusterko w samochodzie róg lub nawet prosta kierownica w zupełności wystarcza. Lusterko idzie w drobny mak, a parabola jaką przy tym czasem wykręca też bywa niezgorsza.

Widziałem to kilkukrotnie, a dwa razy to nawet z całkiem bliska. Raz, gdy kierowca tuż przede mną postanowił zmienić pas nie patrząc w lusterko, czy ma wolną drogę (organ nieużywany, czyli w tym wypadku lusterko, zanika). I drugi raz, gdy kierowca koniecznie chciał mi udowodnić, że na szerokim na 6m pasie nie zmieści się auto i rower obok siebie w korku (i faktycznie zabrakło 10cm miejsca na lusterko).


W temacie rogów ostrzegałbym natomiast przed czymś innym. Mianowicie często spotyka się rowery z rogami ustawionymi niemal pionowo do góry lub nawet w stronę rowerzysty. Takie ustawienie nazywa się "łamacz nadgarstków" bo takie zakrzywione rogi ustawione pionowo w razie OTB idealnie łamią przedramiona, które nie mogą "odrzucić" kierownicy roweru. Ręka jest klinowana między kierownicę a róg - jak róg jest dobrze dokręcony, to ręka jest łamana. Mogą też łamać żebra, choć tu akurat trzeba się mocniej postarać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Paffel92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wiersze
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Sie 2013, 03:45:04 »
Dla mnie ta łapnka co niby była (?) to jeden wielki pic który został zbyt nagłośniony. Przejeździłem spokojnie kilka tysięcy kilometrów i jakoś nie chcieli mnie się uczepić, nawet ani razu nie dostałem pouczenia, za to Straż Miejska mnie PRZEPUŚCIŁA na przejściu dla pieszych, gdzie teoretycznie rower powinienem przeprowadzić, a nie przejeżdżać. Widocznie zależy jak kto jeździ, jeśli ktoś narzeka na to, że dostał mandat, a lubi gnać po każdych chodnikach 30km/h to mogli, by łapać cały czas, bardzo dobrze. :) Za to w tamtym czasie miałem sprawdzany dwa razy rower przez policję, bo podobno w okolicy strasznie kradli. I to mi się pozytywnie spodobało, bo od kiedy jeżdżę praktycznie numerami roweru nikt się nie zainteresował, nawet Panowie sami wiedzieli gdzie są numery! :)