Autor Wątek: Policja poluje na rowerzystów - art na GW  (Przeczytany 14992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maj 2013, 11:50:45 »
Dziś widziałam na Pradze dwoje Strażników Miejskich z rowerami... infiltracja środowiska? ;)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maj 2013, 12:21:07 »
Dziś widziałam na Pradze dwoje Strażników Miejskich z rowerami... infiltracja środowiska? ;)

Z rowerami a co oni robili z tymi rowerami...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj 2013, 12:39:57 »
Z rowerami a co oni robili z tymi rowerami...
Wnosili po schodach przy Kanale Wystawowym...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj 2013, 13:10:03 »
Co racja to racja, większość z nich przyjechała samochodami... i nie mówię o tych pozawarszawskich, samochodów na warszawskich blachach z rowerami na dachu było pełno :)

@MarioG

Czyli że musieli być z Warszawy - szkoda  że żadniej fotki  im nie  zrobiłeś. Doszło by się po ich numerach startowych - kto z zawodników tak jeździ? I było by już dużo wiadomo...
A może zapamiętałeś te numery startowe????
Pozdro.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj 2013, 13:16:20 »
Tylko po co... co za różnica jak kto dojeżdża, byle nie po chodniku :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...


Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maj 2013, 13:57:39 »
http://polskanarowery.sport.pl/blogi/tylkodlarowerow/2013/05/policyjne_lapanki_czy_dbanie_o_bezpieczenstwo/1 (...) Jeżeli policjant stanie na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Banacha (...)

Policjant na Banacha, szczególnie przy Żwirki i Wigury mógłby spełnić pożyteczną rolę przypominając kierowcom o konieczności ustąpienia pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.
Ale jak wiemy z ulotki dla Lidla taka działalność ich nie interesuje.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Maj 2013, 14:30:58 »
No tak, ale rowerzystami to się tak (aby było ciekawiej!) wszyscy zainteresowali... No i staliśmy się zwierzyną - i już polują na nas     ;)    ! Ale i tak się nią nie czuję...

Druga sprawa że niektórzy rowerzyści - popełniają kardynalne błędy miejskie np. jazda ile ''fabryka dała'' chodnikami, czy tarasowanie całej szerokości drogi dla rowerów (a co nam tam przecież my tak możemy - bo ten DDR jest tylko dla nas i już!!!)  a najgorsze jest to że do większości rowerzystów,  nie trafiają żadne argumenty, grzeczne zwrócenia uwagi - bo uważają oni że po prostu nieomylni na chodnikach czy drogach dla rowerów...
Praktycznie to z rowerowymi ignorantami spotykam się codziennie...
Wiem że nie ma ludzi nieomylnych i że nawet jak komuś się przydarzy jakaś rowerowa wpadka - to nie powinno się tego traktować - jakby się nic nie stało, a przeanalizować sytuację i jeździć tak - aby nie być zagrożeniem dla siebie (ale również też i dla innych!)
Pozdro - fionotron
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2013, 14:32:46 wysłana przez fionotron »

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maj 2013, 19:10:05 »
Jak widać, słychać i czuć policja dostała polecenie zdecydowanego ograniczenia ekspansji środowiska rowerowego. Myślę, że chodzi o poprawienie statystyk, nabicie kasy samorządom ale też o osłabienie rowerzystów w ich dążeniu do zapewnienia warunków do bezpiecznej jazdy po mieście. Przekonamy się jutro, czy zostaną rzucone kolejne przeszkody organizatorom majowej masy krytycznej?
Jeżeli miasto zgadza się z tezą, że należy centra miast przeznaczyć głównie dla pieszych i rowerzystów, wprowadzać strefy "30" dla samochodów, budować spójne sieci dróg dla rowerów, malować kontrapasy, śluzy itp. to nie może równocześnie prowadzić pacyfikacji użytkowników rowerów. Znowu władze Warszawy popełniły kolejny błąd, wprowadzając system Veturilo na nieprzygotowany teren. Sami spowodowali, że niedoświadczeni użytkownicy rowerów wskoczyli na pojazdy miejskie i niby mieliby wyjechać na ulice pełne samochodów?! Nie ma sensownej, wystarczającej sieci ścieżek, więc to oczywiste, że jeżdżą chodnikami. Robią to w trosce o własne bezpieczeństwo i życie, z czystego rozsądku i NA WYRAŹNE ŻYCZENIE WŁADZ WARSZAWY. Czekam, kiedy pierwsza ofiara wypadku na rowerze Veturilo pozwie Miasto do sądu za niezapewnienie bezpiecznych warunków do jazdy rowerem miejskim. Wtedy Pani Prezydent sama złapie łopatę i w podskokach dokończy ścieżkę na Solidarności.
Jeżeli zgadzamy się co do tego, że rower należy promować, wprowadzać do komunikacyjnego krwioobiegu miasta, to trzeba w tym pomagać a nie rzucać kolejne kłody pod nogi cyklistów. Jak to zwykle w naszym kraju bywa, najchętniej stosowane są półśrodki. Zamiast wyznaczyć na chodniku pas dla rowerzystów, stosuje się pas "dla rowerzystów/pieszych". Brak odwagi podejmowania decyzji, asekuranctwo? Może zamiast wytyczać na ulicach pasy dla rowerów postawimy znak "samochód/rower"?
To samo z pasami na przejściach dla pieszych. Jeżeli przed i po przejściu oznaczona i wytyczona jest droga dla rowerów, to jest dla mnie oczywistą oczywistością, że rowerem powinienem móc tam PRZEJECHAĆ a nie zsiadać co chwila i go przeprowadzać. Zresztą uważam, że również na pasach rowerzysta powinien mieć prawo PRZEJECHANIA rowerem bez zsiadania pod warunkiem spełnienia kilku elementarnych zasad: 1. Musi poruszać się z prędkością nie wyższą od idącego pieszego, 2. Przejeżdżać przy prawej krawędzi pasów lub 1 m od prawej krawędzi pasów, 3. Piesi na pasach mają pierwszeństwo.
To miasto nie ma żadnej polityki rowerowej, nie widać do czego tak naprawdę zmierza, nie ma planu sieci przewidywanych ścieżek rowerowych, urzędnicy sami wprowadzają chaos i bałagan. Teraz, kiedy zaczynają dostrzegać, że otworzyli puszkę Pandory wpuszczając tysiące nie znających przepisów AMATORÓW jazdy na rowerze Veturilo na chodniki, jedyną ich reakcją są represje, mandaty i straszenie głównie pozostałych rowerzystów.
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

tomus1973

  • Gość
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Maj 2013, 08:24:50 »
Ciekawa lektura, daje do myślenia tym, którzy jeżdżą po chodnikach. Ja osobiście jeżdżę zarówno po ulicy jak i po chodnikach. Niektórzy mają może jakąś traumę po wydarzeniach na ulicy. Mnie np kiedyś pan kierowca skutecznie spychał na Rondzie w Centrum, na inne samochody. Za cholxxx nie wiedziałem co zrobić, wpieprzyć się pod samochód jadący z tyłu, czy czekać aż tamten na mnie wjedzie, gdyż mnie nie widział. Stanąłem na ulicy i stwierdziłem, że wolę po schodach znieść rower przejściem podziemnym, niż wydawać kasę na wózek inwalidzki. W pełni rozumiem ludzi jadących po chodnikach, szanujących pieszych. A z resztą, też wychodzę z założenie, że lepiej zapłacić mandat, niż znaleźć się w szpitalu lub na cmentarzu. Dopóki kierowcy nie będą szanować rowerzystów na ulicy, dopóty ja będę jeździł po chodnikach w niektórych miejscach Warszawy, oczywiście z szacunkiem dla pieszych, gdyż to Oni są u siebie, a ja jestem gościem.

GFM

  • Gość
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Maj 2013, 09:40:51 »
Też tak mam i też tak robię.
Ale uwaga - prawo się zmieniło.
Rowerzysta może korzystać z chodnika w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Do niedawna można było również w innych uzasadnionych przypadkach.
A to dawało się zinterpretować jako nie egzekwowanie przez służby ograniczenia
prędkości do 50 km/godz lub zachowania 1 metrowego odstępu przez wyprzedzających
rowerzystę.
Tak, czy inaczej wolę być 17 razy ukarany niż 1 raz zabity.
A kalectwo uważam za rzecz gorszą niż śmierć.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Maj 2013, 11:09:03 »
@ Trawers

Ciekawy tekst napisałeś     :)    .     
 
Czy tylko ''niedoświadczonych'' albo ''amatorów'' - Veturilo..? Moim zdaniem w większości przypadków - są to mocno nieogarnięci - a czy ''rowerzyści''? To określenie w stosunku do nich - bardzo kontrowersyjne już jest...
To oni swoją karygodnie nieprzewidywalną jazdą robią bardzo źle wszystkim rowerzystom i całemu naszemu środowisku rowerowemu - bo to być może oni byli jedną z przyczyn ''zainteresowania'' się rowerzystami przez policję i straż miejską - a nawet ''polowania'' na Nas...
Pozdrawiam...

tomus1973

  • Gość
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Maj 2013, 11:10:55 »
Za to poprawiła mi nastrój ankieta pod artykułem: "Czy rowerzyści to więksi piraci drogowi od kierowców?"
Na razie:
TAK - 1300 głosów
NIE - 4185 głosów

Jednak, niektórzy "rowerzyści" są gorszymi piratami drogowymi od kierowców samochodów. Natknąłem się na takiego na chodniku, na Wisłostradzie na wysokości Muzeum Kopernika. Jadę ja sobie spokojnie powolutku za ludźmi. Kiedy zrobiła się luka na tyle odpowiednia, że spokojnie mogłem ich wyprzedzić, z naprzeciwka, z prędkością 3x szybszą niż ja, wyłonił się jakby spod ziemi ktoś na rowerze i wali prosto na mnie. Mając już doświadczenia z takimi bezmyślnymi piiiip dałem po hamulcach. Gość otarł się o mnie z ledwością mnie wymijając, walnął debilny uśmiech i pośmigał dalej slalomem między ludźmi po tym chodniku.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Policja poluje na rowerzystów - art na GW
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Maj 2013, 12:35:40 »
Ciekawa lektura, daje do myślenia tym, którzy jeżdżą po chodnikach. Ja osobiście jeżdżę zarówno po ulicy jak i po chodnikach. Niektórzy mają może jakąś traumę po wydarzeniach na ulicy. Mnie np kiedyś pan kierowca skutecznie spychał na Rondzie w Centrum, na inne samochody. Za cholxxx nie wiedziałem co zrobić, wpieprzyć się pod samochód jadący z tyłu, czy czekać aż tamten na mnie wjedzie, gdyż mnie nie widział.

Ja w takich sytuacjach walę z otwartej dłoni po masce, dachu, oknach. Szyby nie wybije, blachy nie wgniotę a huku w pojeżdzie narobię co nie miara a to wystarczy abym był dostrzeżony i aby wyjść cało w kolejnym starciu z blacho-smrodami.