Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 183976 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Trochę też było przygód. Najpierw opona / dętka.



Potem dezintegracja u Pafki (dobrze, że nie Pafki).



Oba problemy zażegnane (w magicznej skrzynce jest jednak w s z y s t k o).
W ogóle - jak widać - trochę tradycyjnego objeżdżania Centrum.



A potem przeturlanie na prawy brzeg.



Kierunek Wileńszczak, Stalowa. Co było jeszcze dalej, nie wiem, bo dałam dyla.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi 2015, 23:21:47 wysłana przez Klara »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiele cię ominęło. Było jeszcze obowiązkowe uczestnictwo w uroczystościach rocznicowych na pl. Zamkowym  ;)  Bezczelnie zajęto nasze tradycyjne miejsce pod kolumną i musieliśmy się przenieść. Co za czasy. Żadnego poszanowania nowych świeckich tradycji.  :P
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Fajne foto. W końcu jest foto z GdR! Super!

Postarajcie się jednak na przyszłość robić je w poziomie, a nie w pionie - jak kiedyś będzie się robić ulotkę czy coś, to poziome foto zwykle lepiej pasuje ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Dobrze że wogóle są,brawo za robotę podczas jazdy(postoju),i widać było trochę bałaganu i już rozgrzeszenie udzielone(mk1111 pouczony). Przykro że opcja południowo-praska przejmuje (nażuca)wolność i swobodę,która się udziela wszystkim i każdemu w inny sposób...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Jurek ochłoń. Było dobrze, wszyscy żyją więc...
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
... jak kulą w płot, niestety
zupełnie niepotrzebnie jest Ci przykro
opcja południowo-praska to ja i Klara - a to nie myśmy prowadziły i żadnej wolności nikomu nie naRZucałyśmy

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
A to jakim cudem znależliście się "w ścisłym centrum" Pragi? 

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
zapis filmowy z przejazdu ostatniej GdR
https://www.youtube.com/watch?v=wgbhUNTvDfo

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
z płytki od Jerzego, z kamerkową rejestracją przejazdu GdR z zeszłego lata powstał taki film
https://www.youtube.com/watch?v=-txkJ9oMC88

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki był to przejazd z opcją kontr-pas Mokotowska dopiero co otwarty . Przypominam że już w ten piątek jedziemy na kolejną przejażdżkę .

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
A dobrą pogodę już zamówiłeś?  :D
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Będzie dobra (bo ja będę :P).
Przypominam to już jutro  i zbieramy się jak zwykle na placu Zamkowym o 18 .

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli co domagasz się zmiany "Drogiego Przywódcy GDR" na " Słońce GDR"?  :P
Ja ze swej strony przypominam o zasadach GDR które obowiązują WSZYSTKICH uczestników:

 -Nasz przejazd nie ma charakteru imprezy zorganizowanej w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo o Zgromadzeniach i Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym;
-Wszyscy uczestnicy jadą na własna odpowiedzialność;
-Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać rowery wyposażone zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ( szczególnie dotyczy to prawidłowego oświetlenia rowerów) ;
-Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów PoRD - nie jedziemy lewym pasem, o ile nie skręcamy w lewo, sygnalizujemy kierunek jazdy, stosujemy się do znaków, sygnalizacji i poleceń policjantów. Jeśli mamy z prawej strony drogę lub pas dla rowerów korzystamy z nich, a nie z jezdni, itd.;
-Poruszamy się w granicach ścisłego Centrum;
-Nikt z uczestników nie wyprzedza prowadzącego ani nie zostaje za zamykającym przejazd;
-Prowadzący ustala tempo przejazdu dostosowując je możliwości wszystkich uczestników;
-Prowadzący i zamykający przejazd pozostają ze sobą w stałej łączności więc w przypadku rozdzielenia grupy przez sygnalizację świetlną nie jedziemy na czerwonym świetle. Ci co przejechali poczekają na pozostałych w bezpiecznym miejscu;
-Nasz przejazd to normalny ruch uliczny, a nie przejazd bandy rowerzystów;
-Jesteśmy kulturalni - przepuszczamy pieszych na przejściach bez sygnalizacji, przepuszczamy kierowców (a na pewno milej będą wspominać dużą liczbę rowerzystów na ulicy i pomoże budować pozytywny wizerunek) szczególnie komunikacji miejskiej. W sytuacjach konfliktowych nie wdajemy się w awantury, przepychanki słowne. Staramy się nie używać wulgaryzmów ? choć w wielu wypadkach może to się wydawać trudne;
-Na zakorkowanych odcinkach ulic staramy się przejeżdżać do przodu między samochodami oczywiście zachowując szczególna ostrożność. Dziękujemy kierowcom którzy robią nam miejsce;

życie nie znosi próżni...

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
-Jesteśmy kulturalni - przepuszczamy pieszych na przejściach bez sygnalizacji, przepuszczamy kierowców (a na pewno milej będą wspominać dużą liczbę rowerzystów na ulicy i pomoże budować pozytywny wizerunek) szczególnie komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy o zatrzymaniu się na środku pasa, bo większość kierowców po prostu ignoruje rowerzystę, który zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych.

W końcu będę mógł się dziś pojawić.