Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 184434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
"Vit " ma trochę racji , ale niestety w wykonaniu naszych działaczy to nie przejdzie .
Większość przybywających na Godzinę Dla Rowerów jest  z zasady przeciwna robienia z tego wielkiego show z "wielokrotnie przełożonymi" działaczami mieszającymi z oddali (tylne siedzenia) .
Masa dla nich nie robiła nic  więc nie będą zagorzałymi fanami i nie zakupią kamizelek po 60 zł . Większość nawet zasłużonych działaczy masowych brzydzi się ich i boi jeździć na co dzień ponieważ czasami kamizelki te wzbudzają agresje kierowców którzy niekoniecznie nas mogą miło wspominać .
Wystarczy że ja jeżdżę i jaką mam opinię w środowisku????Nawet u Nas jaką opinię niektórzy za plecami mi wydają????? Może zbyt bystry nie jestem ,ale nawet nierozgarnięty czasami miewa przebłyski.
Więc sam sobie odpowiedz dlaczego nie uda się wbić ludzi w kamizelki . Wystarczy że ja , Pafka , mk1111 założy i już może być reklama masy ,ale nie żądajmy żeby inni musieli zakładać jak nie czują więzi z naszą organizacją .
Co do wpisywania jako stałą imprezę, to i owszem przydało by się ,ale ja jakoś mam opory żeby składać "Hołdy Pruskie" ,żeby ktoś z moderatorów to zrobił . Widać jestem niepokorny więc dlatego olewany . Całe szczęście że ludzie przyjeżdżający na GDR nie są małostkowi i nie zależy im na wielkim rozgłosie -cenią spokój i brak czapy w postaci "sztabu" i specjalistów od wizerunku. Oni mają własny wizerunek i nie muszą się przefarbować .   

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Ja bym dodał jeszcze pytanie: Czy CHCEMY promować kamizelki odblaskowe? Od pewnego czasu na Masie się ich nie promuje (choć kupić wciąż można). I nie jest to przypadek, że się nie promuje, lecz przemyslana strategia nie zmuszania i nie zachęcania ludzi do chodzenia "na odblaskowo" i dawania argumentu tym, co chcieliby stworzyć z kamizelek nowy obowiązek dla rowerzystów.

Poza tym dziś kamizelki się opatrzyły i nie dają już tyle co 10 lat temu. Wtedy kierowcy się tego bali, mety się chowały po bramach na widok kamizelek. Pamiętam jak mnie Pan przepraszał, że już odjezdża, bym nie wypisywał mandatu. Albo jak mnie na PKP potraktowano jak "swojego" bo byłem w kamizelce podobnej do tej PKPowskiej. Mam tych historii trochę...
A dziś? Chodzi w tym tyle osób (drogowcy, robotnicy, budowlańcy, policja, strażnicy wszelacy, MPO, wodociągowcy, geodeci, dzieci z przedszkol... długoby wymieniać), że nikt z okazji kamizelki nogi z gazu już nie zdejmuje. A przynajmniej ja nie zauważam by to jeszcze cokolwiek dawało.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2015, 11:28:26 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Tak ,ale Masowa kiedyś do czegoś zobowiązywała i trochę też wzbudzała szacunek ,a teraz jak sam to ująłeś jest kojarzona z firmą "Sita" czy "Byś" czy jeszcze innymi czyścicielami ulic.
 Warto było by reaktywować wizerunek ,ale do tego niestety trzeba chęci i dyscypliny -ale tego ostatniego większość nie chce i woli być "elastycznymi" jak guma od gaci czy kondoma .
Raz w miesiącu założy -albo i nie (są tacy-lepiej urodzeni co nie muszą ) a później zdejmując ją zapominają się i odwrotnie myślą .
To tak jak ja założę garnitur to i udaje mi się troszeczkę kultury zachować ,a gdy zdejmę ? - sami wiecie- :-[

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Trochę z tymi kamizelkami przesadzacie. Należy do nich podchodzić jak do reklamy, a nie  odzieży BHP. W takim wypadku to maja rację bytu. Czy sprawdzają się w tej drugiej funkcji to inna sprawa.
Co do umieszczenia w kalendarzu imprez to do tej pory GDR z WMK miała jedynie związek personalny. Nawet umiejscowienie jej na forum w dziale " Inicjatywy rowerzystów i inne imprezy rowerowe" to potwierdza.  Czy przeniesienie informacji o GDR do kalendarza imprez coś zmieni? Wątpię. Czy zaszkodzi GDR? Nie. Także jest to raczej kwestia techniczna która sama w sobie nic nie zmieni. Ale to czy umieszczać czy nie chyba powinniśmy omówić w innym miejscu tego forum. 
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Tak ,ale Masowa kiedyś do czegoś zobowiązywała i trochę też wzbudzała szacunek ,a teraz jak sam to ująłeś jest kojarzona z firmą "Sita" czy "Byś" czy jeszcze innymi czyścicielami ulic.
 Warto było by reaktywować wizerunek ,ale do tego niestety trzeba chęci i dyscypliny

Obawiam się, że żadna chęć i dyscyplina tu nie pomoże. To próba zawracania rzeki kijem... można się nieźle zmachać, a efekt i tak albo będzie pomijalny, albo w najlepszym wypadku mizerny. Plus pozostaje moje pytanie z wcześniej.


Co do umieszczenia w kalendarzu imprez to do tej pory GDR z WMK miała jedynie związek personalny. Nawet umiejscowienie jej na forum w dziale " Inicjatywy rowerzystów i inne imprezy rowerowe" to potwierdza.  Czy przeniesienie informacji o GDR do kalendarza imprez coś zmieni? Wątpię. Czy zaszkodzi GDR? Nie. Także jest to raczej kwestia techniczna która sama w sobie nic nie zmieni.

Oczywiście, że od umieszczenia imprezy na www nagle nie zacznie na nią przyjeżdżać po tysiąc ludzi. Ale umieszczenie imprezy to pewne wyzwanie dla osoby, która się tą imprezą zajmuje - bo nie ma możliwości, by zapowiedzieć imprezę, a potem powiedzieć, że nie jedziemy. Dlatego to jest pytanie do tych co jeżdżą: Czy zamierzają jeździć zawsze? (powiedzmy w najbliższych miesiącach) Bo jak nie ma takiej pewności, to zostaje po staremu. I, oczywiście, czy chcą by impreza była kojarzona jako masowa, choć to Oni ją de facto sami robią.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Do tej pory nie było tak żeby GDR się nie odbyła. Związków personalnych z WMK tez nikt nie ukrywa. Ostatecznie Jerzy czy też Pafka za każdym razem są w kamizelkach masowych.  Osoby które regularnie biorą udział też wywodzą się z kręgów WMK. Także skojarzenia z WMK są pewne nawet bez umieszczenia na stronie.
Po skonsultowaniu z Jerzym możemy zagwarantować na dzień dzisiejszy, że GDR będzie się odbywać  na dotychczasowych zasadach. Dodatkowa reklama w kalendarzu imprez na stronie WMK może nam pomóc także możesz nas umieścić. 
 
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Ja gwarantuję , do tej pory tylko szpital i poharatana łapa przeszkodziły w molestowaniu ludzi swoją osobą  ;D
 Nawet jak nie mogłem to i tak "nawiedzałem " towarzystwo i zawsze trzy grosze swoje dożuciłem :-[

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Choć mam odnotowane nieusprawiedliwione nieobecności na 3 ostatnich GDRach, a w dodatku na najbliższym także mnie nie będzie, pozwolę sobie wtrącić trzy grosze do dyskusji.

Info na stronie - jak najbardziej jestem za, zawsze to dodatkowe miejsce reklamy.

Kamizelki "masowe" dla wszystkich - przeciw. Ideą GdR jest przyzwyczajanie kierowców do rowerzystów na ulicy, dlatego ma to wyglądać jak normalny ruch rowerowy, a nie być przez postronnych postrzegane jako Masa Krytyczna (tym bardziej, że to też piątek).  2-3 osoby w grupie w kamizelkach - ok, ale cała grupa tak ubrana od razu sugeruje zorganizowany przejazd/manifestację  itp. GdR nie wypiera się WKM ale nie powinna postrzegana jako WMKmini.

Niestety nie jest to na razie naszym bólem głowy, ale z tego samego powodu, popieram trzymanie się zasady 15 osobowego peletonu i w razie większej ilości uczestników podział na 2 (może kiedyś 3 i więcej) grup i to na różnych trasach. Poza tym, jak już pisał mk1111, większa grupa będzie miała kłopot ze sprawnym przejechaniem w normalnym ruchu, bez rozdzielania się np. na światłach.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Stalin wstydź się. Znów Cie nie będzie? Zima się skończyła i czas zacząć się pojawiać. :P
Przygotujcie się mentalnie na zmianę trasy - tym razem nie piątek trzynastego ale dziesiątego i to kwietnia . Jak pech to pech. Trzeba się liczyć  z manifestacja obrońców jedynej słusznej teorii.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba się liczyć  z manifestacja obrońców jedynej słusznej teorii.
No co Ty?
Przecież Jerzego nie będzie.
A jedyna słuszna teoria to - jest impreza macie być, nawet jak wam nie pasuje :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
ha,ha.  :P
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
 >:( No ,no  jak mnie nie ma to jeszcze gorzej, ja nawet z z zaświatów mam oko na Was :o
Kota nie ma -myszy harcują?
Skoro tak tęsknicie i ładnie poprosicie to może skrócę urlop  :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Nie strasz. Hektary już obrobiłeś?
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Krakowskie Przedmieście jest dziś wyłączone z ruchu prawie cały dzień - szczególnie od 17 nie ma co nawet próbować tamtędy przejeżdżać ( wykład Prezesa pod Pałacem Prezydenckim). W związku z tym będzie dzisiaj trasa inna niż zwykle.
życie nie znosi próżni...

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Trasa była ciekawa a miejsca nowe dla Godziny.
Nigdy nie byliśmy na tak starej Pradze...i wróciliśmy :).
Za Jerzym tęsknię :).