Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 184774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
E tam, jest tylko jedna keksówka (i to o ile nikt mi z szafy nie wykradł). A wiatr dziś nietypowy, północno-wschodni, więc na Poniatowskim to by nawet pod górę trochę popchał (co wcale nie znaczy, że jestem za jazdą tym mostem!).

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Klara  ??? pilnuj ciasta , anie siedzisz na komputerze :P

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Jak zwykle dziękuję tym co mieli trochę czasu , aby pokręcić się dostojnie po obszarze uważanym potocznie za nieprzyjaznym dla rowerzystów . Pomimo zimna, atmosfera ociepliła się dzięki wyrobom dwóch naszych wiernych uczestniczek i każdy wypiek był godny naszych wybrednych podniebień.  Coraz to bardziej zaczyna się coś rozwijać  więc podrzucam pomysł aby na następnych  Godzinach ...... -(już cieplej ), urządzać pikniki i integrować się .  Dołączam słabe zdjęcia z dzisiejszego dnia-https://plus.google.com/photos/114503927523143924861/albums/6125829335342985489?hl=pl

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
znajomy/rodzinny widział nas jak jechaliśmy koło Smyka ku Pałacowi
podobno w kupie byliśmy super oświetleni i bardzo widoczni/zauważalni


ps
zdjęcia Jerzego w postaci linki https://plus.google.com/photos/114503927523143924861/albums/6125829335342985489?hl=pl
« Ostatnia zmiana: 13 Mar 2015, 22:33:23 wysłana przez jolajola1 »

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
To i ja wrzucam. Jazda w deszczu jest OK, ale powrót pod dach jeszcze bardziej:



To znaczy tak... Rowery zabezpieczone:



Zygmuś czuwa:



A w środku impreza:



Bezglutenowe, ale jakoś to ciasto kolarskie zjedli.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Osoby z pustymi talerzami wpatrzone jak sroka w gnat w ciasto, które pochłania Jerzy  :D

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
 :P Było nie wybredzać , kto pierwszy ten lepszy  :P

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Wiem że dokonuję świętokradztwa wymuszając na Was  w święta  zainteresowanie tym wątkiem (ale wybaczycie mi tak jak wszystko  ;))
W tym tygodniu w piątek 10 kwietnia-(już nie jak zwykle 13-stego)wypada nam kolejna Godzina Dla Rowerów.
Myślę że po lenistwie świątecznym stawicie się w większej ilości ,zwłaszcza że mam dobrą nowinę dla Was -(mnie nie będzie -wyjazd daaaaleko w kieleckie) .
Tylko jeszcze z "zaświatów " mianuję do prowadzenia i odpowiedzialności za ten przejazd (jak macie ochotę to możecie go i zlinczować ) Marka pseudo "mk1111" i on będzie w razie czego jak będzie Was więcej niż 14 osób martwił się jak podzielić na dwie grupki.
 Dla przypomnienia dodaję zasady GDR-


    -Nasz przejazd nie ma charakteru imprezy zorganizowanej w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo o Zgromadzeniach i Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym;
-Wszyscy uczestnicy jadą na własna odpowiedzialność;
-Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać rowery wyposażone zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ( szczególnie dotyczy to prawidłowego oświetlenia rowerów) ;
-Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów PoRD - nie jedziemy lewym pasem, o ile nie skręcamy w lewo, sygnalizujemy kierunek jazdy, stosujemy się do znaków, sygnalizacji i poleceń policjantów. Jeśli mamy z prawej strony drogę lub pas dla rowerów korzystamy z nich, a nie z jezdni, itd.;
-Poruszamy się w granicach ścisłego Centrum;
-Nikt z uczestników nie wyprzedza prowadzącego ani nie zostaje za zamykającym przejazd;
-Prowadzący ustala tempo przejazdu dostosowując je możliwości wszystkich uczestników;
-Prowadzący i zamykający przejazd pozostają ze sobą w stałej łączności więc w przypadku rozdzielenia grupy przez sygnalizację świetlną nie jedziemy na czerwonym świetle. Ci co przejechali poczekają na pozostałych w bezpiecznym miejscu;
-Nasz przejazd to normalny ruch uliczny, a nie przejazd bandy rowerzystów;
-Jesteśmy kulturalni - przepuszczamy pieszych na przejściach bez sygnalizacji, przepuszczamy kierowców (a na pewno milej będą wspominać dużą liczbę rowerzystów na ulicy i pomoże budować pozytywny wizerunek) szczególnie komunikacji miejskiej. W sytuacjach konfliktowych nie wdajemy się w awantury, przepychanki słowne. Staramy się nie używać wulgaryzmów ? choć w wielu wypadkach może to się wydawać trudne;
-Na zakorkowanych odcinkach ulic staramy się przejeżdżać do przodu między samochodami oczywiście zachowując szczególna ostrożność. Dziękujemy kierowcom którzy robią nam miejsce;

Dziękuję za cierpliwość i przepraszam że nawaliłem .

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
nie nawaliłeś  ;)
a poza tym bardzo dobrze przedstawiłeś zasady GdR

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Przestańcie się wygłupiać z tym podziałem na <15 rowerów. To dotyczy przejazdu w zorganizowanej kolumnie, a nie jest bezwzględnym ograniczeniem ilości jadących jednym ciągiem pojazdów danego typu.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Ależ to żadne wygłupy, to kuszenie  ;)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Dziękujemy za "cenną" radę. Mamy swoje zasady i ich będziemy się trzymać.  W ciągu dnia więcej niż 15 osób to nawet teoretycznie  nie ma szans  przejechać w jakiś "niezorganizowanie" zorganizowany sposób.  To nie nocna gdzieś na peryferiach tylko jazda w końcówce godzin szczytu w ścisłym centrum.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Myślę, że skoro GDR wpisała się w stały kalendarz imprez okołomasowych można byłoby ją wypisać na stronie masy i nadać jej bardziej zorganizaowany charakter - coś jak nocna masa.
Jerzy wypisał zasady, które można spokojnie tak na stronie masy, jak i na forum zamieścić.

Dla przypomnienia dodaję zasady GDR

-Nasz przejazd nie ma charakteru imprezy zorganizowanej w rozumieniu przepisów Ustawy Prawo o Zgromadzeniach i Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym;
-Wszyscy uczestnicy jadą na własna odpowiedzialność;
-Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać rowery wyposażone zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ( szczególnie dotyczy to prawidłowego oświetlenia rowerów) ;
-Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów PoRD - nie jedziemy lewym pasem, o ile nie skręcamy w lewo, sygnalizujemy kierunek jazdy, stosujemy się do znaków, sygnalizacji i poleceń policjantów. Jeśli mamy z prawej strony drogę lub pas dla rowerów korzystamy z nich, a nie z jezdni, itd.;
-Poruszamy się w granicach ścisłego Centrum;
-Nikt z uczestników nie wyprzedza prowadzącego ani nie zostaje za zamykającym przejazd;
-Prowadzący ustala tempo przejazdu dostosowując je możliwości wszystkich uczestników;
-Prowadzący i zamykający przejazd pozostają ze sobą w stałej łączności więc w przypadku rozdzielenia grupy przez sygnalizację świetlną nie jedziemy na czerwonym świetle. Ci co przejechali poczekają na pozostałych w bezpiecznym miejscu;
-Nasz przejazd to normalny ruch uliczny, a nie przejazd bandy rowerzystów;
-Jesteśmy kulturalni - przepuszczamy pieszych na przejściach bez sygnalizacji, przepuszczamy kierowców (a na pewno milej będą wspominać dużą liczbę rowerzystów na ulicy i pomoże budować pozytywny wizerunek) szczególnie komunikacji miejskiej. W sytuacjach konfliktowych nie wdajemy się w awantury, przepychanki słowne. Staramy się nie używać wulgaryzmów ? choć w wielu wypadkach może to się wydawać trudne;
-Na zakorkowanych odcinkach ulic staramy się przejeżdżać do przodu między samochodami oczywiście zachowując szczególna ostrożność. Dziękujemy kierowcom którzy robią nam miejsce;
Do tych zasad już wypraktykowanych może by dodać i zacząć praktykować:
- Jeździmy w kamizelkach (i tak większość to robi) - kulturalny, grzeczny przejazd w kamizelkach (np masowych) to też jakaś wartość.

Dziękuję za cierpliwość i przepraszam że nawaliłem .
Nie nawaliłeś, ale odwaliłeś kawałek dobrej roboty.

Cytuj
Mąż z żoną jedzą zupę. Nagle żona się ochlapała i mówi:
-Oj, zobacz wyglądam jak świnia.
-No. i jeszcze się zupą zachlapałaś

I jeszcze ... marudzisz jak zwykle :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
GDR ma już w tej chwili na swój niezorganizowany sposób zorganizowany charakter. Po co to teraz zmieniać? Jak się takie rzeczy kończą widać na przykładzie NMK.  Była jedna będą dwie.
Co do kamizelek to niby co? Na siłę zmuszać do jeżdżenia w nich? Na co dzień praktycznie nie widać ludzi jeżdżących w kamizelkach masowych za to tu maja jeździć?
Także niech będzie tak jak jest dotychczas.
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
GDR ma już w tej chwili na swój niezorganizowany sposób zorganizowany charakter.

I własnie d;latego zastanawiam się czy to aby nie jest moment by dodać GDR do imprez Masowych na stronie www. Pytanie przede wszystkim do Jerzego, bo GDR to Jego dziecko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)