Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 185009 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #165 dnia: 14 Paź 2014, 09:41:02 »
Ciekawi też mnie jak będzie wyglądać odśnieżanie w zimie ścieżek,przecież wycieczki były do Puchalskiego i jaki efekt . Jeżeli będzie jakiś efekt , to kto przypnie sobie medal za to? że paru rowerzystów przesra grubą kasę .

Nie wiadomo, czy będzie efekt. Chyba, że masz jakiś cynk prosto od HGW, wtedy się pochwal :D

Co do orderów - co, boisz się, że ktoś się ogrzeje "bonusowo" w płomieniu zajebistości tych, co problem załatwili? Ja się nie boję. Wolę by politycy, a nawet kilku darmozjadów i celebrytów pokazywało  się przy rowerach niż przy parkingach i poszerzanych ulicach donikąd. Bo to mimo wszystko gra na naszą korzyść.

I nie wiem skąd wiesz o "grubej kasie". Masz jakieś wyliczenia ile kosztuje mechaniczne odśnieżenie kilometra DDR w Warszawie? Pytam, bo sam jestem ciekaw skąd wiesz ile kasy na to pójdzie, skoro ZOM nie wie, Pełnomocnik nie wie, nikt nie wie. Nawet szacunki są bardzo rózne, bo jedni liczą odśnieżanie ręczne, inni mechaniczne, a to ostatnie nie było w WAW stosowane i nie wiadomo do końća jak drogie będzie.
Nie wiadomo też chociażby dlatego, że nie wiadomo ile razy tej zimy spadnie śnieg, a od tego to zależy ile razy trzeba będzie odśnieżać :P

Ale Ty już jakims cudem wiesz ile to będzie kosztować, że to będzie kasa "przesrana". Można wiedzieć skąd to wiesz? ;)


Ja byłem w zimę szczęśliwy mogąc śmiało po ulicach pomykać

Tak, Ochota to faktycznie jest lajcik - tam przez większość doby i tak wszystko stoi w korku. Towarowa, plac Zawiszy, Raszyńska, Grójecka, Jerozole... Pojeźdź sobie zimą rowerkiem po Siekierkowskiej, Grota, Prymasa Tysiąclecia, czy na Wisłostradzie na odcinku bezkolizyjnym - najlepiej codziennie rano i wieczorem. Potem pogadamy o tym na ile jesteś szczęśliwy jeżdżąc tam jezdnią.

Nikt nie mówi by odśnieżać wszystko, ani nawet połowę. Ale są odcinki, gdzie rowerzystów jest sporo, a ulice są bardzo nieprzyjazne. I tam powinno się odśnieżać, niezależnie od liczby cyklistów, po prostu dla bezpieczeństwa. Zresztą zbiegiem okoliczności lista najmniej fajnych jezdni w znacznej części pokrywa się z najbardziej popularnymi DDRami w mieście.


p.s. Roztrząsanie jakiś wewnetrznych tematów maratonowych na PUBLICZNYM forum jest po prostu SŁABE. Zastanów się jak to wygląda z zewnątrz :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #166 dnia: 14 Paź 2014, 14:31:13 »
Kaczor1: włączasz się do dyskusji w wątku dotyczącym GDR więc nie oczekuj, że będą w nim chwaleni ci którzy nie biorą udziału w GDR tylko robią coś innego. Nie wiem skąd wyciągnąłeś wniosek, że to im wisi sprawa rowerowa. Zarówno słowa Jerzego jak i moje odnoszą się do tego tzw. ogółu rowerzystów, a nie kilku wyjątków. Bo to tak właśnie wygląda: jest Masa, można się przejechać dla spokoju własnego sumienia (no przecież byłem, pojechałem znaczy walczę o słuszną sprawę). Coś więcej? Niech inni to zrobią za mnie.  Wymieniasz wiele innych "inicjatyw" w których ktoś tam wziął udział. Tylko ciekawe co z nich wynikło? Takie np. konsultacje społeczne. Musza się odbywać to się odbywają, a urzędnicy i tak robią swoje. Tak jak ty nie rozumiesz idei GDR tak ja nie widzę sensu brania udziału w tych pseudo konsultacjach. Sama idea konsultacji jest słuszna tylko w naszych realiach nikt się nimi nie przejmuje.
Tak więc każdy ma prawo do własnych poglądów i tu je wyraził. Każdy zostanie przy swoim stanowisku bo ani ciebie nikt nie przekona do GDR, ani ty  nie przekonasz ani mnie ani Jerzego do swoich racji. Robisz coś innego dla kwestii rowerowych to rób to dalej (dyskretnie albo też ogłaszaj to publicznie twój wybór) tylko nie oczekuj, że w wątku odnośnie GDR będziesz za to chwalony (dotyczy to wszystkich nie tylko personalnie ciebie).
życie nie znosi próżni...

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #167 dnia: 14 Paź 2014, 15:24:57 »
Z gory przepraszam ze sie wtracam w nie swoj watek, w nie swojej inicjatywie rowerowej...
ale tak trzeba wnioskujac z powyzszego...

Nikt chyba nie oczekuje bycia chwalonym w tym watku za to co zrobil gdzie indziej... chodzi bardziej, o to ze nikt nie lubi byc nazywany 'losowo wybierajac z powyzszych' trolem forow rowerowych, tylko dlatego ze w GDR nie uczestniczy...

Zreszta gdybys przeczytal pare innych watkow w tym forum to Kaczor jest jedna z ostatnich osob, ktore mozna podejrzewac o nie robienie nic konstruktywnego poza bywaniem na WMK... ale to na marginesie.

+ jak napisal raffi... nasze forum nie powinno byc chyba miejscem podchodow miedzy roznymi osobami wokol WMK, ktore robia dla ogolu rowerzystow te lub inne rzeczy, ktore te lub inne osoby uwazaja za lepsze/gorsze i mniej/bardziej konstruktywnie przydatne... Robicie GDR to robcie GDR, ale nie starajcie sie wciagac w nia ludzi na zasadzie negatywnej konotacji braku nia zainteresowania... to nigdy sie nie sprawdzi.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #168 dnia: 14 Paź 2014, 17:32:13 »
Strasznie wszyscy nagle stali się wrażliwi. W innych wątkach opisujących urzędników, kierowców i wszystko inne co akurat przeszkadza nie zauważyłem podobnej wrażliwości. Często wręcz przeciwnie. Zresztą czy Jerzy użył takich czy innych sformułowań dla opisania (po raz kolejny podkreślam) ZJAWISKA  a nie konkretnych osób nie ma znaczenia ponieważ chodzi o to samo  zjawisko. Ale to tylko tak na marginesie bo zdaje się, że nie o to chodzi żeby się tu przerzucać argumentami kto ma bardziej rację. Ciekawi mnie skąd wzięło się przekonanie że personalnie zaatakowałem Kaczora że to akurat on nic nie robi. Napisałem chyba wyraźnie: 
Cytuj
Robisz coś innego dla kwestii rowerowych to rób to dalej (dyskretnie albo też ogłaszaj to publicznie twój wybór) tylko nie oczekuj, że w wątku odnośnie GDR będziesz za to chwalony (dotyczy to wszystkich nie tylko personalnie ciebie).
  Subtelna różnica.
życie nie znosi próżni...

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #169 dnia: 14 Paź 2014, 19:46:49 »
"Wymieniasz wiele innych "inicjatyw" w których ktoś tam wziął udział. Tylko ciekawe co z nich wynikło? Takie np. konsultacje społeczne. Musza się odbywać to się odbywają, a urzędnicy i tak robią swoje. Tak jak ty nie rozumiesz idei GDR tak ja nie widzę sensu brania udziału w tych pseudo konsultacjach."

nie jest w zadnym stopniu zmieszaniem z blotem i sprowadzeniem do 'robienia szumu' czyjejs aktywnosci...
EOT jak dla mnie... przynajmniej ja sie z niego wylaczam.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #170 dnia: 14 Paź 2014, 20:01:55 »
Panowie -spokój , może i moi oponenci mają i trochę racji ,ale nie sądziłem że ludzie którzy przychodzą w gości będą pouczać gospodarza ,bo tak to odbieram-ja na Nocną Masę nie jeżdżę i dlatego nigdy tam się nie udzielam .i nigdy nie krytykowałem ich poczynań, ponieważ skoro nigdy nie byłem świadkiem czegoś to nigdy nie wypowiadam się na dany temat . Są widać ludzie którzy mają duży poziom inteligencji i wiedzą lepiej nawet to co ja mam na myśli , niż ja sam .  Raffi nie trzeba kończyć ekonomii u Koźmińskiego aby wiedzieć że u nas wszystko jest najdroższe i najbardziej siermiężne. Nie będę uchylał żadnych tajemnic , nie jestem kelnerem i jeszcze ktoś uzna to za niekonstytucyjne działanie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #171 dnia: 15 Paź 2014, 09:48:19 »
Raffi nie trzeba kończyć ekonomii u Koźmińskiego aby wiedzieć że u nas wszystko jest najdroższe i najbardziej siermiężne.

Jak pięknie napisane "tak naprawdę to nie wiem, zgadywałem" :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #172 dnia: 12 Lis 2014, 08:42:45 »
Uwaga ,uwaga ogłaszam ponownie -nie nowość - zbliża się piątek i to drugi w tym miesiącu więc pogoda jeszcze jest całkiem całkiem to zbieramy się jak zwykle pod Zygmusiem i w drogę . Godzina 18 więc ciemno -sprawdźcie bateryjki.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #173 dnia: 14 Lis 2014, 23:01:17 »
Dziękuję przybyłym pomimo lekkiego załamania pogody myślałem że spadnie nam liczebność ,a tutaj niespodzianka dotarło nas 9 osób. Tak więc tym bardziej dziękuję i przepraszam za małą wiarę. Tym razem zdjęcia będą chyba lepsze (bo ja nie robiłem). :-[

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #174 dnia: 16 Lis 2014, 11:05:06 »
Lepsze nie będą (można winić pożyczony aparat?), ale proszę:



Pusto, siąpi, wieje, rowery się kładą:



I sezonowo, wersja ? la choinka:

« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2014, 23:46:01 wysłana przez Klara »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #175 dnia: 16 Lis 2014, 17:22:27 »
Czyżby cenzura zadziałała ?-nic nie widzę. Albo czas na zapisanie się do okulisty na 2018 rok.  :)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #176 dnia: 16 Lis 2014, 23:47:51 »
Podmieniłam. Chociaż pewnie na za małe i temat okulisty powróci...

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #177 dnia: 17 Lis 2014, 10:53:39 »
ja tam ludzików rozpoznaję i pozdrawiam wszystkich uczestników :)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #178 dnia: 17 Lis 2014, 11:47:24 »
No, teraz już nie polecę w kolejkę do okulisty, jak siebie widzę to od razu wzrok się poprawia  :-[

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Godzina Dla Roweru - 10 maja 18.00 - kolumna Zygmunta
« Odpowiedź #179 dnia: 17 Lis 2014, 12:34:12 »
tak patrze na paręnaście wpisów wstecz to tutaj samo zabezpieczanie prawie się udziela a jedynie jedna Klara nie, w takim razie może koleżanka Klara da się namówić do udzielania się w masowym zabezpieczeniu ??