Autor Wątek: Grupa Śródmieście  (Przeczytany 4905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Grupa Śródmieście
« dnia: 27 Kwi 2013, 21:50:18 »
Tak się od jakiegoś czasu zastanawiam, czy funkcjonuje jakaś oficjalna lub nie grupa aktywistów zrzeszających się pod bannerkiem w stylu "śródmiejska grupa rowerowa", zgodnie z zasadami Grup Lokalnych WMK. I nie koniecznie chodzi mi o grupę wspierającą wyjazd z ZM.

Tak sobie myślę co będę robić jak ex KL Targówek i ex KL Ożarów Mazowiecki jak znajde troszkę czasu po obronieniu mgr.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwi 2013, 22:35:08 »
Co to to KL? Mam nadzieję, że nie Konzentrationslager? ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwi 2013, 10:27:57 »
Co to to KL?

Koordynator Lokalny. Czyli osoba, która dba by w swojej okolicy coś się rowerowo działo. Dba o reklamę Masy (np za pomocą plakatów w serwisach rowerowych i innych miejscach), gada lokalnie z politykami z Rady Dzielnicy, zgłasza problemy z infrastrukturą w swojej okolicy. Nie koniecznie wyłącznie sama - idea jest taka, by KL koordynował grupę ludzi, którzy działają wspólnie.


Tak się od jakiegoś czasu zastanawiam, czy funkcjonuje jakaś oficjalna lub nie grupa aktywistów zrzeszających się pod bannerkiem w stylu "śródmiejska grupa rowerowa", zgodnie z zasadami Grup Lokalnych WMK. I nie koniecznie chodzi mi o grupę wspierającą wyjazd z ZM.

Tak sobie myślę co będę robić jak ex KL Targówek i ex KL Ożarów Mazowiecki jak znajde troszkę czasu po obronieniu mgr.

Śródmieście to czarna dziura. Nikt tam nie działa, nie organizuje rowerzystów. A przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo. Możesz być pierwszy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwi 2013, 13:18:26 »
Śródmieście to czarna dziura. Nikt tam nie działa, nie organizuje rowerzystów. A przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo. Możesz być pierwszy.

Nie pierwszy raz byłbym pierwszy... Z drugiej strony Śródmieście jest także najbardziej zatwardziałym betonem i jest tu najtrudniej cokolwiek wywalczyć, także ze względu na rodzaj zabudowy (w tym zabytkowej). Aczkolwiek będzie się to teraz powoli na lepsze zmieniać, jeśli miasto będzie (nadal) dążyć do zmniejszenia ilości osobówek w centrum. Jednocześnie Śródmieście jest na tyle duże, że można by tu wcisnąć dwie grupy rowerowe (północna i południowa)...

Orientujesz się Raffi jak to jest z przestrzenią www dla grup lokalnych? Ożarowska mimo zawieszenia nadal ma postawione www (ozarow.masa.waw.pl). Dzisiaj też zastanawiałem się krótką chwilkę, czy by takiej "grupy" (oficjalnej lub nie) nie podpiąć pod swoje www prywatne (jako podstrona) i tylko sobie zarezerwować jakieś fajne aliasy z prv.pl czy innych takich serwisów kierujące na zestaw podstron nie wyróżniających się bardzo z tła prywatnej strony... Ogólnie jestem otwarty na propozycje i informacje.
Jeśli się nic nie zmieni u mnie w sprawie samozatrudnienia z Renatą a pogoda dopisze, to mam masę wolnego czasu do dyspozycji (od powiedzmy 8 rano do 12-13 godzinki) na jazdę z maluchą w przyczepce i "inwentaryzację" DDR w kontekście przejezdności dla rowerów do 90cm szerokości... Właściwie to mnie teraz najbardziej to będzie bateria w telefonie ograniczać a tam wsio jest, gps, notatnik, aparat...

OT: jeśli ktoś czyta - widziałem ładowarki solarne rowerowe do telefonów (bateria słoneczna + kabelek jako ładowarka) do kupienia za jakieś 60 zeta, pytanie jak toto działa i czy opłaca się zainwestować w patent?

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwi 2013, 15:13:18 »
Śródmieście możesz podzielić nawet na trzy części dokładając jeszcze Powiśle. Z tym, że specyficzną cechą Śródmieścia są mieszkańcy. W grupie stałych mieszkańców przeważają osoby w wieku podeszłym, a pozostali wynajmują mieszkania na dłużej, lub częściej na krótko i nie wczuwają się zbytnio w miejsce gdzie chwilowo mieszkają. I ta druga grupa jest coraz większa. Przynajmniej tak jest w Południowym Śródmieściu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwi 2013, 17:52:19 »
Śródmieście jest także najbardziej zatwardziałym betonem i jest tu najtrudniej cokolwiek wywalczyć, także ze względu na rodzaj zabudowy (w tym zabytkowej).

Sródmieście nie jest najgorsze. Ma kumatego oficera w dzielnicy, ma kilku radnych, co chcą coś dla rowerów zrobić. Pamiętaj, że to dzielnica, która jako pierwsza stawiała stojaki rowerowe typu "U". Trzeba tylko chcieć coś tu zrobić.



Orientujesz się Raffi jak to jest z przestrzenią www dla grup lokalnych? Ożarowska mimo zawieszenia nadal ma postawione www (ozarow.masa.waw.pl).

Tak jak było - jak będziesz potrzebował, to dostaniesz. A Ożarowska stoi, bo nikt nie wołał, by ją zdjąć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwi 2013, 20:33:46 »
Sródmieście nie jest najgorsze. Ma kumatego oficera w dzielnicy, ma kilku radnych, co chcą coś dla rowerów zrobić. Pamiętaj, że to dzielnica, która jako pierwsza stawiała stojaki rowerowe typu "U". Trzeba tylko chcieć coś tu zrobić.

A to przepraszam. Faktycznie nie orientowałem się specjalnie w temacie przynajmniej przez ostatni rok co się działo z punktu widzenia papierologii. Tym łatwiej jednak będzie pracować, jak już coś się ruszy w temacie. :)

Tak jak było - jak będziesz potrzebował, to dostaniesz. A Ożarowska stoi, bo nikt nie wołał, by ją zdjąć.
Zobaczymy co z Ożarowem, może uda się rozruszać jeszcze, ale na razie grupa była zawieszona. Zobaczę też czy mam gdzieś kopie kodu strony, bo mi się haseł zapomniało :)
Śródmieściem zajmę się nieco później, najpierw mgr. Czyli z grubsza czekamy do wakacji, zgłoszę się jak będę wiedział co i jak.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwi 2013, 21:24:35 »
W grupie stałych mieszkańców przeważają osoby w wieku podeszłym, a pozostali wynajmują mieszkania na dłużej, lub częściej na krótko i nie wczuwają się zbytnio w miejsce gdzie chwilowo mieszkają.
To prawda. Ta druga grupa najczęściej jest także zmotoryzowana. Natomiast Śródmieście jest ważne z racji tranzytowości i z racji bycia celem podróży.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Grupa Śródmieście
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwi 2013, 22:34:17 »
Śródmieście nie jest najgorsze. Ma kumatego oficera w dzielnicy, ma kilku radnych, co chcą coś dla rowerów zrobić.
Ciekawe którzy to radni.

To prawda. Ta druga grupa najczęściej jest także zmotoryzowana.
Wynajmujący bywają zmotoryzowani. Choć nie zawsze. Jakąś nowością z ostatniego czasu są mieszkania wykorzystywane jako hostele. Koło siebie naliczyłem przez ostatni rok pojawienie się takich trzech. Tu najczęściej chwilowi mieszkańcy pojawiają się bez samochodu.
Cytuj
Natomiast Śródmieście jest ważne z racji tranzytowości i z racji bycia celem podróży.
Głównie jednak celem. Gorzej, że w dużej mierze dla zmotoryzowanych.

Krzysztof

Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/