Autor Wątek: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo  (Przeczytany 23642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13774092,Mnostwo_skarg_na_rowery_Veturilo__Operator_dostal.html
Cytuj
Mnóstwo skarg na rowery Veturilo. Operator dostał karę

W nowym sezonie rowerowym wielu warszawiaków zraża się do Veturilo. Z systemem wciąż jest mnóstwo problemów. Najwięcej z tzw. elektrozamkami, z których niektórzy proponują teraz zrezygnować.

"Problemów coraz mniej"

 Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy ratusza, który z ramienia ZTM nadzoruje Veturilo, przyznaje, że z systemem są problemy. - Jednak z dnia na dzień jest ich coraz mniej. Z operatorem systemu cały czas staramy się diagnozować wszelkie problemy i szybko je rozwiązywać - zaznacza. Według niego kilka dni temu prawie jedna trzecia wypożyczeń była nieudana. - Teraz ta liczba znacznie spadła. Problemy z elektrozamkami są eliminowane. Nextbike powiększa też baterie słoneczne i akumulatory, bo były problemy z zasilaniem terminali. Stara się dość szybko reagować na reklamacje w sprawie niesłusznie naliczonej zapłaty. Nie mogliśmy za to zrozumieć, skąd problemy z infolinią. W ciągu kilku dni naliczyliśmy za to operatorowi kilkanaście tysięcy złotych kary - dodaje Puchalski.

 Broni jednak nowego sposobu wypożyczania rowerów za pomocą elektrozamków. - Ludzie przekonają się, że to szybka forma wypożyczenia jednośladu. Na pewno nie będziemy rezygnować z elektrozamków. Sądzę, że za dwa-trzy dni z całym systemem nie powinno być większych problemów - przekonuje. Dodaje, że mimo narzekań rośnie liczba wypożyczeń. W bardzo ciepły czwartek było ich aż 10 tysięcy.


A wydawało mi się, że pełnomocnik ds. rowerów nie powinien robić za rzecznika prasowego prywatnej firmy?

A może nie widzi innych problemów do rozwiązania?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwi 2013, 20:04:58 »
Niestety innego kandydata nie było i ZTM dał nam takiego jakiego miał i mamy się z tego cieszyć -dobry taki jak żaden. Skoro my tylko potrafimy tylko się kłócić -kto lepszy rowerzysta , kto mocniejszy samiec"ALFA" , kto na fb więcej wpisów ma ,to inni za nas będą decydować. Rowerzyści są podzieleni na nieformalne grupy  i niestety bez wyraźnie zarysowanych przedstawicielstw i dopóki nie zachce się Naszym" bonzom " to nie ma co narzekać.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwi 2013, 20:44:49 »
Tych błędów trochę się nazbierało... Ale może Pan pełnomocnik i jemu podwładni je będą eliminować    :)   ...

@Jerzy1234
 
Tak wiem wiem. A wszystko zło to przez te wpisy na f.b. umieszczanych tylko przez samców alfa   ;)    !!!
W sumie to dosłownie wszystko można by tak interpretować     :)      .
Pozdro
 

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwi 2013, 07:41:14 »
Fionotron ,pomimo tego że czuje sarkazm w stosunku do mojej wypowiedzi ,to będę za jak Ty będziesz pretendował do stołka pełnomocnika(masz ku temu talent- we wszystkich sprawach znasz się i zabierasz konstruktywny głos)i wtedy będziesz działał ze "swoimi" ludźmi i robił to co teraz mu zarzucasz? Tylko zapamiętaj wszystko to co piszesz tutaj na forum, ponieważ przeważnie każdy jak wejdzie na stołek to amnezji dostaje.

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwi 2013, 09:32:06 »
@Jerzy - przepraszam, ale nie wiem o co biega z tymi fejsbadziewiem. Tak samo za samca Alfę się nie uważam, a na rowerze ostatnimi czasy jestem kiepski do bólu i dopiero sezon zaczynam.

Co nie zmienia mojego zdania, że w tej chwili szanowny pan pełnomocnik robiąc za rzecznika prasowego firmy Nextbike nie wykonuje w sposób właściwy swoich obowiązków. No chyba, że pracuje na 2 etaty? Tylko czy starcza mu czasu na właściwe pełnienie swoich obowiązków wobec społeczeństwa, obywateli Warszawy?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwi 2013, 11:59:07 »
Skoro do tej pory w ogóle takiego rzecznika nie było (jest chyba jak się nie mylę od roku ) , i niestety nie wyszedł on ze środowiska WMK ,więc sami sobie" strzeliliśmy w stopę". I teraz za późno rozpaczać, wprowadził rower publiczny ,więc podkręcił tematykę rowerową (przynajmniej zaczął się widoczny problem z chodnikowcami) -co nam w późniejszym terminie pomoże a nie zaszkodzi,liczy się cała bitwa -nie poszczególne potyczki. Tylko czy będziemy potrafili wykorzystać nawet jego błędy?  W niektórych miastach nie mając żadnego wpływu na władze -niektórzy rzecznicy "abdykowali".Pamiętam spotkanie z nim 13 grudnia 2012 r. czy ktoś był  na tym spotkaniu , czy podsunął pomysły co i w jakiej kolejności załatwiać? - Tutaj  teraz wytykamy mu błędy? a w oczy nie było komu? - tylko działacze rowerowi z Ursynowa zajęli prawie całe zebranie i pewnie trochę ugrali . Niestety sprawdza się zasada"nieobecni zawsze nie mają racji"Nie będziemy aktywni, to nie dziwmy się że, nikt nas nie chce nawet wysłuchać. Jak tylko raz w miesiącu " rozpierduchę" zaliczymy i kilka postów w internecie napiszemy to przez to na pewno nie zaistniejemy jako organizacja która, ma jakiś wpływ na rowerzystów. Na początek spróbujmy nauczyć ludzi jeździć po ulicach (nie chodnikach) ,lub włączać lampki wieczorami i w tunelach, nie jeździć po przystankach autobusowych i.t.p . Teraz osobiście -ja też cienki jestem i tym się nie przejmuję (jazda rowerem powinna być przyjemnością a nie tyraniem i biciem rekordów) jestem w takim wieku że nic nie muszę i czasy samca Alfa już minęły , z fb nic nie mam wspólnego (i dobrze przynajmniej czuję że żyję)i wolę nawet jednego kolegę w realu niż 100 typu 'lubię to" . Tak więc panowie mniej pisaniny więcej w realu działań w sprawach rowerowych  i bywania na zebraniach tyczących się nas.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwi 2013, 13:48:16 »
Spokój obaj. To nie wątek na przerzucanie się wątpliwej jakości sarkazmami, tylko dyskusja o pełnomocniku. Zarządzam powrót do tematu.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwi 2013, 16:53:26 »
A wydawało mi się, że pełnomocnik ds. rowerów nie powinien robić za rzecznika prasowego prywatnej firmy?
Ja nie postrzegam tego jako wypowiedź w imieniu prywatnej firmy.
To ZTM jest odpowiedzialny za rower miejski. To wina ZTM-u, że są z nim problemy. To ZTM wymyślił, że mają być elektrozamki (i jest to dobry pomysł ? złe jest wykonanie).
Nie jesteśmy klientami Nextbike'u tylko ZTM-u więc ZTM broni sam siebie.
A jako klient chce być informowany i gdyby o sprawie mnie nikt nie informował, prawdopodobnie był bym co najmniej rozczarowany.

A może nie widzi innych problemów do rozwiązania?

A chciał, byś aby jakimi problemami się zajmą ? Konkretnie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwi 2013, 21:48:12 »
@Kaczor - sądzę, że takie zadanie dla PR były już wymieniane tyyyyyle raaaazy, że można by z tego utworzyć kilka Biblii. I nie zamierzam tutaj tych Biblii przytaczać.
Sądzę natomiast, że tak jak w każdej firmie i na każdym stanowisku pracy - zatrudniany ma spis obowiązków, które wykonuje. Myślę, że pan pełnomocnik dostał taki spis obowiązków i na pewno nie ma w nim czegoś w stylu: "występowanie w roli rzecznika prasowego firmy XYZ".

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwi 2013, 01:28:13 »
Osoby wypożyczające rower wypożyczają go od ZTM-u. Stąd też uwagi dotyczące Veturilo kieruje się do ZTM-u i ta instytucja odpowiada na zgłoszone uwagi. Jest to identyczna sytuacja jak z podróżą autobusem miejskim po Warszawie. Gdzie płaci się za przejazd organizatorowi przewozów czyli ZTM-owi, a nie przewoźnikowi, który jest podwykonawcą ZTM-u i tylko wysyła autobus na ulicę.
Pełnomocnik udziela odpowiedzi na uwagi w imieniu instytucji prowadzącej system wypożyczania rowerów jaką jest ZTM, a nie podwykonawcy dostarczającego rowery i techniczne wyposażenie do obsługi systemu.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwi 2013, 08:21:03 »
A wydawało mi się, że pełnomocnik ds. rowerów nie powinien robić za rzecznika prasowego prywatnej firmy?
Ja nie postrzegam tego jako wypowiedź w imieniu prywatnej firmy.
To ZTM jest odpowiedzialny za rower miejski. To wina ZTM-u, że są z nim problemy. To ZTM wymyślił, że mają być elektrozamki (i jest to dobry pomysł ? złe jest wykonanie).
Nie jesteśmy klientami Nextbike'u tylko ZTM-u więc ZTM broni sam siebie.
A jako klient chce być informowany i gdyby o sprawie mnie nikt nie informował, prawdopodobnie był bym co najmniej rozczarowany.

Zgadzam się w pełni z Kaczorem. Trudno by operator systemu miał siedzieć cicho w obliczu problemów i się nie tłumaczyć. Naliczenie kary Nextbikeowi przez ZTM i Puchalskiego też trudno uznać za działanie na rzecz tej firmy :P

Storm jak zwykle przesadza.


Skoro do tej pory w ogóle takiego rzecznika nie było (jest chyba jak się nie mylę od roku ) , i niestety nie wyszedł on ze środowiska WMK ,więc sami sobie" strzeliliśmy w stopę".

Tzn uważasz, że Masa powinna rzecznikować jakiejś prywatnej firmie? Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie w tej kwestii.


I teraz za późno rozpaczać, wprowadził rower publiczny ,więc podkręcił tematykę rowerową (przynajmniej zaczął się widoczny problem z chodnikowcami)

Nie wiem czy ktoś rozpacza. Wydaje mi się, że to co mieliśmy do powiedzenia w temacie roweru publicznego, powiedzieliśmy już dawno. Tzn, że system fajny, ale teraz infrastruktura rowerowa jest potrzebna natychmiast.

Wręcz jak pisałem o chodnikowcach w ubiegłym roku w kontekście uruchamianego systemu, to mnie od pesymistów wyzywano i twierdzono, że marudzę, że wcale nie musi być tak źle, że może nie będą jeździć pieszym po nogach itp.


co nam w późniejszym terminie pomoże a nie zaszkodzi,liczy się cała bitwa -nie poszczególne potyczki. Tylko czy będziemy potrafili wykorzystać nawet jego błędy? 

Dokładnie - Veturilo działa na naszą korzyść. Pokazuje, że Warszawiacy chcą jeździć, tylko nie mają po czym. Tworzy nowy nacisk na władzę. Jeszcze może słaby nacisk, ale poczekajmy aż się sezon 2013 rozkręci i wszystko zadziała. 250 tysięcy użytkowników w tym roku obstawiam, że przekroczymy 2-3-krotnie. A to oznacza 2-3 razy większe problemy z chodnikowcami i 2-3 razy większe parcie na budowanie infrastruktury rowerowej.

Miasto zrobiło nam wielką przyjemność - samo wywołało rewolucję rowerową na gigantyczną skalę. Trochę sami tą rewolucję przesypiają teraz i przegrywają, ale tej kuli śnieżnej i zmian jakie ona niesie w mieście nie da się już zatrzymać :P


W niektórych miastach nie mając żadnego wpływu na władze -niektórzy rzecznicy "abdykowali".

A Ty tam wiesz akurat czemu abdykowali :P W politykę pozawarszawską może lepiej nie wchodźmy, bo po prostu nie znamy tamtych realiów, niuansów i ludzi. Opierając się tylko na tym co mówią media, można naprawdę wyciągnąć nie te wnioski co trzeba.

Gadałem zarówno z Pełnomocnikiem Kopciem, z Prezydentem Stępniem i z lokalnymi środowiskami rowerowymi po tej "abdykacji" (bo tak się składa, że byłem w Łodzi zaraz potem) i wiem jedno - sytuacja jest nieco mniej czarno-biała niż ją tu rysujesz Ty i niż ją opisały media. Ale to ich sprawa, ich kociołek, ich miasto - nie będę tutaj roztrząsał tego tematu.


Pamiętam spotkanie z nim 13 grudnia 2012 r. czy ktoś był  na tym spotkaniu , czy podsunął pomysły co i w jakiej kolejności załatwiać? - Tutaj  teraz wytykamy mu błędy? a w oczy nie było komu? - tylko działacze rowerowi z Ursynowa zajęli prawie całe zebranie i pewnie trochę ugrali.

Nie wiem jak Ty, ale ja ostatnio u Pełnomocnika Puchalskiego byłem w... piątek. A od grudnia to tak gdzieś z 6 razy, w tym 3 razy na oficjalnych, comiesięcznych spotkaniach z organizacjami pozarządowymi (w tym ZM i masą).

Trochę szkoda, że chodzę tam praktycznie sam. Był ten temat poruszany na Przedmasówkach, zachęcał Trupek by się w to włączyć, to do jeżdżenia na te spotkania się OIDP tylko Mhroku zgłosił. A i Jego obecność była raczej szczątkowa, bo zawsze albo się ostro spóźniał, albo w ogóle nie dojeżdżał.

Także jakby ktoś chciał być z Pełnomocnikiem na bieżąco, to spotkania są co miesiąc na węźle Młociny. Jak ktoś się zadeklaruje, że będzie na tych spotkaniach regularnie, bo tylko taka obecność ma sens, to mogę Go w to wciągnąć i podawać terminy kolejnych spotkań, gdy tylko sam je poznam (nie ma stałego terminu, spotkanie zwoływane jest w miarę potrzeb).


Niestety sprawdza się zasada"nieobecni zawsze nie mają racji". Nie będziemy aktywni, to nie dziwmy się że, nikt nas nie chce nawet wysłuchać. Jak tylko raz w miesiącu " rozpierduchę" zaliczymy i kilka postów w internecie napiszemy to przez to na pewno nie zaistniejemy jako organizacja która, ma jakiś wpływ na rowerzystów.

Dokładnie. Problem jest jeden - brakuje ludzi i to do wszystkiego. Na ostatniej Przedmasówce było może 15 osób (a kiedyś bywało i koło 50). Na ostatnim spotkaniu w sprawie Święta Cyklicznego było ile? 5 osób? A osób, które by przyszły z własnym pomysłem i powiedziały "chcę to zrobić, powiedzcie mi jak" to w ogóle ostatnimi miesiącami nie widziałem :P

Jak ma coś się dziać i poprawiać, skoro sami rowerzyści nic nie chcą robić? Samo się na pewno nie zrobi! Przy czym Jerzy - to nie jest jakiś przytyk do Ciebie, a ogólne spostrzeżenie do ogółu Masowiczy. Ogółu, który przyjedzie na przejazd i na tym się kończy jego aktywność w Masie.


Tak więc panowie mniej pisaniny więcej w realu działań w sprawach rowerowych  i bywania na zebraniach tyczących się nas.

DOKŁADNIE! 100% racji.

Do kłócenia się na forum, ludzi nie brakuje. Do zorganizowania czegoś na Święcie Cyklicznym, czy na Masie natomiast, ludzi już nie ma. A potem wszyscy płaczą, że riksza nie dojechała (bo nie było komu jej przywieźć), że nic się nie dzieje poza przejazdem (a przed i po Masie można by robić wiele atrakcji dodatkowych, gdyby byli chętni do ich zorganizowania), że nie ma więcej imprez (same się przecież nie zrobią), albo że zabezpieczenie jest słabe i są postoje (bo brakuje ludzi w zabezpieczeniu).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwi 2013, 17:25:29 »
Zgadzam się w pełni z Kaczorem. Trudno by operator systemu miał siedzieć cicho w obliczu problemów i się nie tłumaczyć. Naliczenie kary Nextbikeowi przez ZTM i Puchalskiego też trudno uznać za działanie na rzecz tej firmy :P
Storm jak zwykle przesadza.

Raffi - oj nie pisz tego "zawsze" ;) . Zawsze to ja mogę napisać, ze w Twoim rowerze jest coś niedoregulowane. Albo piszczy łańcuch, albo amortyzator Ci się ugina przy każdym zakręceniu pedałów, albo jak się okazało wczoraj - hamulec masz niedoregulowany... ;>>> (w nowym rowerze! wstyd!) ;>

Chcę po prostu wyjaśnić czym zajmuje się obecnie pan Pełnomocnik. Z moich badań wynika, że:

http://www.ztm.waw.pl/?c=210&l=1
Cytuj
Łukasz Puchalski, pracuje w ZTM od ponad 4 lat. Jest kierownikiem Działu Zarządzania Węzłami Komunikacyjnymi. ?Opiekuje? się także węzłem na Młocinach. Uczestniczył w wyjeździe do Chin zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza. - Komunikacja w Chinach to przede wszystkim nowoczesne metro i kolej. Ogromną rolę odgrywają też rowery. Rowerzyści mają do dyspozycji bardzo rozwiniętą infrastrukturę, do czego dopiero dążymy w Warszawie. Zadziwia jednak całkowity brak zasad ruchu drogowego ? wspomina autor.

Czyli pan Puchalski jest:
- kierownikiem Działu Zarządzania Węzłami Komunikacyjnymi i opiekuje się Młocinami
- koordynatorem projektu Veturilo
- pełnomocnikiem ds. rowerowych w Warszawie

Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem. :) Mamy Pełnomocnika, który doskonale orientuje się w sprawach komunikacji. Komunikacji miejskiej. Komunikacji miejskiej zbiorowej :)
Tylko czy panu Pełnomocnikowi starcza czasu także na ogarnięcie spraw czysto rowerowych jak nap obniżenie krawężników na węźle Al.Jerozolimskie X Łopuszańska? Albo na usunięcie barierek i stworzenie wygodnego wjazdu na DDR w przy tym węźle po zjeździe z wiaduktu na Łopuszańskiej tuż przed Al.Jerozolimskimi? Czy też będą to dla niego rzeczy kompletnie niewarte uwagi, bo znacznie ważniejsze będzie czasowe odjeżdżanie autobusów 184 z Młocin o 5 rano lub wadliwe działanie elektrozamków w wypożyczalniach Veturilo?

Raffi i Kaczor - proszę abyście na koniec przypomnieli sobie hasło: "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". I pamiętali o nim zawsze. Bo zawsze o nim zapominacie. ;>>>

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Kwi 2013, 18:28:53 »
Raffi jak zwykle zgadzam się i na ochotnika, do pomocy raczej, zawsze się zgłaszam, może inicjatywy mi brak bo i już wiek nie ten że pomysły lecą bez jakiś tam "ale". Jak wiem o jakiś tam zebraniach  na temat rowerowy i chociaż niewiele mam zasobów wiedzy w tej kwestii to staram się być i nawet niekiedy odważyć się i odezwać w naszej sprawie , i bardzo głupio mi tak jak było ostatnio w automobil klubie (gdzie Ty sprzeczałeś się z Pasiecznym) a ja dostałem wygawor od p. Grażyny Lendzion- ZDM za słuchawki i przykrótkie spódniczki, jakbym to ja miał jakąś moc sprawczą za innych rowerzystów. Ty się spieszyłeś ,Cosmit nie wychylał się za bardzo do pomocy i musiałem zwiesić głowe i zamilczeć i grzecznie wysłuchać jaki to ja jestem nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego. Jutro 23 kwietnia w dzielnicy Ochota na ul . Szczęślewickiej w szkole pedagogiki specjalnej odbędzie się o 18  zebranie na temat bezpieczeństwa w dzielnicy i można tam też zapytać się "mądrych głów " jak jeździć po zacnej Grójeckiej? i w sprawach rowerowych również zabrać głos ,ale czy ktoś tam dojedzie z ludzi którzy właśnie dużo piszą (nawet nieraz bardzo rozsądnie, ale teraz trzeba w realu to wdrożyć) i dlaczego nikt nie informuje o takich faktach tutaj na stronach masy?- Nie wszyscy żyją na" fb"

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Kwi 2013, 19:10:29 »


Chcę po prostu wyjaśnić czym zajmuje się obecnie pan Pełnomocnik. Z moich badań wynika, że:

http://www.ztm.waw.pl/?c=210&l=1
Cytuj
Łukasz Puchalski, pracuje w ZTM od ponad 4 lat. Jest kierownikiem Działu Zarządzania Węzłami Komunikacyjnymi. ?Opiekuje? się także węzłem na Młocinach. Uczestniczył w wyjeździe do Chin zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza. - Komunikacja w Chinach to przede wszystkim nowoczesne metro i kolej. Ogromną rolę odgrywają też rowery. Rowerzyści mają do dyspozycji bardzo rozwiniętą infrastrukturę, do czego dopiero dążymy w Warszawie. Zadziwia jednak całkowity brak zasad ruchu drogowego ? wspomina autor.
Jeśli to są wyniki twojego śledztwa, to nie zatrudnię ciebie w charakterze detektywa.
Podajesz informacje z  2011 roku  ;)

Jeśli koniecznie chcesz znać dokładnie zakres jego obowiązków, chyba najlepiej będzie, jeśli zapytasz jego samego lub jego przełożonych zamiast wertować sieć.

Nie dopowiedziałeś na moje pytanie. Powtórzę
"A chciałbyś aby jakimi problemami się zajmą ? Konkretnie"
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: Czym się zajmuje pełnomocnik rowerowy? - problemy z Veturilo
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Kwi 2013, 20:17:21 »
@Kaczor - ależ ZTM powinien pilnować aby mieć aktualne informacje na swojej stronie ;)
Poza tym tak istotnej strukturze w życiu miasta stołęcznego Warszawy chyba można zaufać, że mają aktualne dane, skoro rozkłady w sumie się zgadzają? ;)

Samego zainteresowanego pytać nie będę, bo czasu na to u mnie brak. Za to on sam skoro jest zainteresowany - powinien takich rzeczy dopilnować ;) No chyba, że już nie jest zainteresowany tym co o nim piszą w sieci? ;)

Jeśli chodzi o listę problemów z jakimi powinien się zmierzyć pełnomocnik rowerowy to chyba tutaj znajdziesz odpowiednią listę: http://tiny.pl/h8jch ;)
Gdyby było mało - napisz, przygotuję inne zapytanie, specjalnie dla Ciebie :D


P.S. Czyli co? Nadal nie wiemy czym się zajmuje Pełnomocnik rowerowy w Warszawie? ;>