Autor Wątek: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych  (Przeczytany 20833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Co prawda filmowane z samochodu, bo mam dzień dziś ojca (znaczy odbieram córkę z przedszkola i muszę jeszcze dojechać do domu zanim syn wróci ze szkoły), ale zawsze:
Cytuj
   Naczelnik
   Wydziału Ruchu Drogowego
   Komendy Stołecznej Policji
   Komenda Stołeczna Policji
   Wydział Ruchu Drogowego
   ul. Waliców 15
   00-865 Warszawa

Niniejszym pismem pragnę ponownie zwrócić Państwa uwagę na poważny problem samochodów jeżdżących poboczem oraz na wprost pasami przeznaczonymi do skrętu w prawo znajdującymi się w Warszawie, wzdłuż ulicy Puławskiej pomiędzy ulicami Bażancią, Jaskółczą i Karmazynową / Karczunkowską. Dotyczy to samochodów jadących w stronę Centrum Warszawy, w czasie porannego szczytu - mniej więcej od godziny 0630 do około godziny 0830. Wielu kierowców jadących w ten sposób, dojeżdżając do ul Karmazynowej wykonują skręt w prawo w sytuacji, gdy na sygnalizatorze jest wyświetlane czerwone światło, bez względu czy świeci się strzałka warunkowego skrętu czy nie, bez zatrzymania się w celu przepuszczenia pieszych znajdujących się w tym czasie na przejściu. Natomiast w sytuacji, gdy świeci się zielone światło do jazdy na wprost wciskają się na siłę w sznur prawidłowo jadących pojazdów wymuszając pierwszeństwo i stwarzając zagrożenie na drodze. Zdarzają się także wtedy przypadki przejeżdżania przez obszar wyłączony z ruchu na końcu wysepki dla pieszych na ul. Karmazynowej. Można również zaobserwować na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul.  Kuropatwy bardzo niebezpieczne zachowanie kierowców polegające na przejeżdżaniu w poprzek znajdującej się tam wysepki dla pieszych w celu kontynuowania jazdy na wprost pasem dla włączających sie do ruchu i przystanek autobusowy a następnie poboczem.

Linki do filmów ilustrujących te negatywne zjawiska zamieszczonych na serwisie www.youtube.com:
http://youtu.be/E-fGo-WON6s
http://youtu.be/EyKe4ivsydo
http://youtu.be/uJaezjxjiU0
http://youtu.be/rHxFRUNQ81A
http://youtu.be/FBkeLL0yGss
Oryginalne filmy z racji na dużą objętość, mogę udostępnić do wglądu:
[mój adres]

Zawiadomienie o podobnej treści przesłałem wielokrotnie w latach ubiegłych i zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej proszę o informacje, jakie środki poza działaniami kontrolnymi podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile mandatów i pouczeń wystawiono w ciągu ostatniego roku. Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie.

Z poważaniem
Franc R.P.R.

I zastanawiam się czy pier.... fotopstryk także poprawia bezpieczeństwo w tym obszarze, bo przecież on stoi naprzeciwko tej rozjeżdżanej wysepki :D
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwi 2013, 15:30:46 »
Az obejrzałem bo ja wlasnie z Bazanciej wyjezdzam co rano i tez mnie wkrw bierze ze musze sie prosic o to zeby z niej wyjechac i czekac az mnie 'laskawie wpusci' taki lecacy poboczem... :)

Najgorsze jest to ze tam takich kombinacji alpejskich jest wiecej, Ci ktorzy skrecaja w prawo w Kuropatwy, potem rura boczna uliczka, albo przez stacje beznynowa, a potem licza ze ja ich bede wpuszczal na Bazancia zeby mogli wrocic na Pulawska :) Nie wiem... pewnie zyskuja dzieki tym swoim kombinacjom 5-10 dlugosci samochodu... zenada...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwi 2013, 21:15:34 »
MarioG: objechanie kilkunastu samochodów bocznymi uliczkami to trochę co innego niż jazda poboczem, pasami do prawoskrętów na wprost i w poprzek wysepki dla pieszych. To pierwsze jest w zasadzie legalne a drugie jest zupełnym wykroczeniem.
A wracając to prawda, ci co walą poboczem strasznie utrudniają wyjazd z Bażanciej.
Ciekawe co by było jakby się z takim jadącym poboczem /pasem do prawoskrętów stuknąć? "Jechał pasem do skrętu, myślałem, że będzie skręcał - mam prawo przypuszczać, że skoro postawiono fotopstryka, to jest bezpiecznie i wszyscy przestrzegają przepisów".
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwi 2013, 21:36:51 »
Wujek kiedys mial 15letniego Nissana Patrola wlasnie do takich celów, niestety sprzedał :(

Chamstwo i cwaniactwo jest wszędzie... takie same akcje dzieją się jak waracam Al. Krakowską na wysokości Decathlonu, też prawy pas, przejazd przez wyjazd z Deca, potem ciągną prosto, niby skręcają w prawo do Castoramy ale objazd wysepki, powrót na pas do skrętu w prawo i chamski wcisk przed inne stojące samochody. Kawałek dalej prawym do końca wyprzedzanie stojących i wcisk przed lub jak sie nie da to nawet na wprost przez zwężenie (niby do CKrakowska) i na wprost... nóż się otwiera... Mhroka rejony więc wie jak to wygląda :)

Swoim nie będe próbował, połowa to i tak pewnie służbówki więc ubezpieczyciel pokryje, a firma nie ma zniżek tak czy inaczej...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwi 2013, 02:18:54 »
Do kompletu brakuje jeszcze jadących chodnikiem za rowem, co także tam widywałem. Głównie dzięki takim sytuacjom na Puławskiej i czasowi spędzanemu w tych korkach mam składaka i jestem tu. :)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2013, 08:17:26 »
Właśnie minął 1 miesiąc dokąd wysłałem tego imejla Policji i nie doczekałem się odpowiedzi. Czas napisać pismo ponaglające ;D
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2013, 11:10:04 »
Do kompletu brakuje jeszcze jadących chodnikiem

Co prawda nie na Puławskiej, a na Wybrzeżu Szczecińskim, ale dziś widziałem dwóch motocyklistów, co chodnikiem korek omijali. I to wcale niewąsko lecieli, na oko z 50km/h.

Więc niestety na Puławskiej też może się to zacząć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2013, 16:24:31 »
Więc niestety na Puławskiej też może się to zacząć.
Na Puławskiej to już było i to w wydaniu samochodowym. Dziś miałem niefart jechać rano Puławską samochodem i o dziwo było całkiem mało przykładów buractwa samochodowego. Za to jedyne forsowanie czerwonego światła dwoma skrętami w prawo i zawrotką przez przejście dla pieszych wykonał cyklista...

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2013, 21:41:40 »
Bez udzielenia odpowiedzi na moje pismo zaprosili mnie na komendę w Lesznowoli (przekierowanie z Waliców) w charakterze świadka, żebym im przyniósł oryginały filmów na płytce.
Dołożę film z zeszłego tygodnia jak samochód jedzie poboczem od Karczunkowskiej do kładki.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2013, 21:55:19 »
Dziś rano zamiast jechać w lewo w Karczunkowską musiałem jechać prosto na Ursynów, to że przy Kuropatwy/Bażanciej ciągną poboczem to widziałem, ale takich jazd jak dziś rano to nie, poboczami do kładki właśnie, potem poboczami do McDonalda... a bezmyślność kierowców robiących lewoskręt w Baletową przez pas rozdzielający jezdnie podziwiam za brak szacunku dla swojego zawieszenia :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maj 2013, 09:43:14 »
bezmyślność kierowców robiących lewoskręt w Baletową przez pas rozdzielający jezdnie podziwiam za brak szacunku dla swojego zawieszenia :P
Przecie to w dużej mierze znoszące wszystko samochody służbowe. :) Kiedyś próbowałem objeżdżać Puławską wertepami pomiędzy nią, a torami kolejowymi. Tam też było ciasno i to od Volvo, Mercedesów, Audi etc. :)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2013, 10:58:29 »
a bezmyślność kierowców robiących lewoskręt w Baletową przez pas rozdzielający jezdnie podziwiam za brak szacunku dla swojego zawieszenia :P

Szczerze mówiąc to ów pas jest zabezpieczony mizernym krawęznikiem i byle szosówka  go pokona. Ponadto organizacja ruchu na takich skrzyżowaniach pozostawia wiele do życzenia. W Białymstoku przed każdym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną jest zrobiona nawrotka. Bardzo to jest sprytne bo samochody stojąc na czerwonym mogą bez problemowo zawrócić nie blokując na zielony swobodnego skrętu w lewo. Ale w Warszawie organizacja ruchu zarówno dla kierowców jak i dla rowerzystów pozostawia wiele do życzenia.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2013, 11:00:43 »

Dołożę film z zeszłego tygodnia jak samochód jedzie poboczem od Karczunkowskiej do kładki.

Najwyższa pora aby wyznaczyć bus-pasy a na każdym wjeżdzie na bus-pas wybudować śluzy.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2013, 15:23:15 »
WRD KSP odpowiedziało mi listem poleconym, pismo datowane jest 25 kwietnia 2013, ale stempel pocztowy na kopercie jest z 24 maja 2013 :) czyli 5 dni po terminie odpowiedzi.


Jak napisać, że jest mi miło, że o mnie pamiętają, ale wyraźnie zaznaczyłem, że chciałbym odpowiedzi drogą elektroniczną?

Poza tym, byłem u Dzielnicowego w charakterze świadka i się za głowę złapał, jak zobaczył ile jest tych samochodów łamiących przepisy w ciągu kilku minut filmów :)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2013, 15:24:50 wysłana przez Franc »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2013, 18:16:35 »
Jak napisać, że jest mi miło, że o mnie pamiętają, ale wyraźnie zaznaczyłem, że chciałbym odpowiedzi drogą elektroniczną?
Policja nie potrafi odpisywać elektronicznie.
"Odpowiedzi będą udzielane w formie pisemnej wyłącznie drogą pocztową."
http://www.policja.waw.pl/portal/pl/95/45/Komenda_Stoleczna_Policji.html