Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013  (Przeczytany 28753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Kwi 2013, 11:17:18 »
Gdy przyjechałam na miejsce i ktoś mi powiedział, że znów nie ma pozwolenia na przejazd, to moja pierwszą myślą było, że to taki kiepski żart. ;)
Jak na te warunki. które mieliśmy nie było tak źle, choć widziałam kilka (naprawdę sporych) grup, które jechały po chodniku (np. przy pl.Konstytucji) czy nawet po przejściu dla pieszych, ech...

No iteż uważam, że z tymi kolumnami nie ma problemu- panowała "wolnaamerykanka" w tej kwestii. Wszyscy jechali gdzie mieli ochotę, mieszali się między 'grupami',  nie było przecież osób prowadzących poszczególne grupy. Ja jechałam jak chciałam, a że z tyłu "przyczepiło" się do mnie np. dwudziestu innych rowerzystów to cóż mogę na to poradzić?
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2013, 11:20:59 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Kwi 2013, 11:55:01 »
Nie były spełnione takie warunki że pismo poleconym z potwierdzeniem odbioru wysłane z duużżym opóźnieniem przyszło na jeden dzień za późno - co jest o tyle dziwne że powinna się liczyć data nadania.
Ale tutaj pewnie inaczej rozumieją przepisy.
Zabrakło nam ochotnika do osobistego dowożenia pism :P   
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Kwi 2013, 12:27:06 »
A to chęśc wypowiedzi tych co nie maja zielonego pojecia w ogóle o rowerach oczywiście mowa tu o kilku osobach.



A więcej tego jest pod linkiem:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,masa-krytyczna-odwolana-w-grupach-jezdzili-po-miescie,85264.html
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Kwi 2013, 12:30:38 »
Psy szczekają, karawana jedzie dalej...  ;D
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Kwi 2013, 14:28:28 »
POLICJA:MASA 1:0

Niestety, mógł być z tego piękny strajk włoski, a wyszło wielkie nic.

Grupy były na tyle małe, że nic nie korkowały, nawet nie były zauważalne bardziej niż normalny ruch rowerowy w godzinach szczytu.

Riksza jeździła buspasem (na przykład na Marszałkowskiej) zamiast jechać przepisowo, protestując skutecznie zarazem.

Mówię - skręćmy w Królewską, ale nie, pojechali w jakieś zapomniane przez wszystkich uliczki na tyłach domów centrum.

W ten sposób, to ja sobie mogę pojeździć sam, nie potrzebuję masy do tego.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Kwi 2013, 15:38:19 »
POLICJA:MASA 1:0
Przyjechałeś na mecz ?

Niestety, mógł być z tego piękny strajk włoski, a wyszło wielkie nic.
ale to nie miał być strajk nikt o takim czymś nie mówił

Grupy były na tyle małe, że nic nie korkowały, nawet nie były zauważalne bardziej niż normalny ruch rowerowy w godzinach szczytu.
Jak by nie były zauważalne to ludzie pod linkiem innych wiadomości mowa o kierowcach by nie pisali beznadziejnych wypowiedzi, po za tym grupy miały być we własnym zakresie mniejsze niż 15 osób a bywały większe chyba ze ty nie patrzyłeś tam gdzie trzeba

Riksza jeździła buspasem (na przykład na Marszałkowskiej) zamiast jechać przepisowo, protestując skutecznie zarazem.
Jak osoby ci odpowiedzialne udostępnią riksze to popedałuj sobie ja w lewo i prawo oraz pod górkę i w dół.

Mówię - skręćmy w Królewską, ale nie, pojechali w jakieś zapomniane przez wszystkich uliczki na tyłach domów centrum.
To zorganizuj sobie grupę która będzie jechała za tobą

W ten sposób, to ja sobie mogę pojeździć sam, nie potrzebuję masy do tego.
przecież oto chodziło było mówione przez mikrofon
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Kwi 2013, 15:52:37 »
A ja żałuję, że nie mogłem być. Lubię spontaniczność, a i taki przejazd był na pewno ciekawy (samowola z przestrzeganiem przepisów) Nawet jakby grupa powiedzmy 1000 rowerzystów jechała zgodnie z przepisami, to i tak byłby korek rowerowy. Była by Masa rowerzystów przestrzegających przepisy ruchu drogowego. Ciekawe jak by to wyglądało.

Offline Skeler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Kwi 2013, 16:05:12 »
W związku z charakterem ruchu rowerowego w centrum Warszawy w ostatni piątek, pozwoliłem sobie zacząć osobny wątek, jak to powinno wyglądać: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2703.0
Być może obszar jazdy powinien być jaśniej określony i trochę mniejszy dla lepszego efektu, ale podstawa to jak jeździmy...

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Kwi 2013, 16:06:50 »
Filmik

http://youtu.be/ZNh9ArPFt84

26.04. R. Dmowskiego.
Zirytowany policjant zauważył dwóch zbyt zadowolonych uczestników okupacji ronda i postanowił się wyżyć na nich. Stwierdził, że nie mogą jechać obok siebie. Choć w tamtej chwili stali minimalizując rozciągnięcie peletonu. Pomimo tłumaczenia policjant postanowił wezwać ich do szczegółowego raportu w sprawie. Czy dostali mandat nie wiem.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Kwi 2013, 16:28:10 »
Niestety, mógł być z tego piękny strajk włoski, a wyszło wielkie nic.

Grupy były na tyle małe, że nic nie korkowały, nawet nie były zauważalne bardziej niż normalny ruch rowerowy w godzinach szczytu.
Przesadzasz. Owszem, mogło być dużo lepiej. Jak pisałem - akcja pokazała, że ogromna liczba rowerzystów nie zna PoRD. Na początku w ogóle zapanował chaos, bo nie wszyscy potrafili przestawić się na samodzielne myślenie. Ale daleko temu do "wielkie nic". Rondo Dmowskiego stało, róg Nowowiejskiej/Waryńskiego stał (i gdyby uczestnicy przestrzegali przepisów, to stałby jeszcze godzinę), niewiele brakowało do przyblokowania pl. Bankowego (ale tam policja była na czas) - a to tylko miejsca, gdzie byłem, chociaż kilkukrotnie w kilkuosobowych grupkach kręciliśmy się poza głównymi drogami. Szkoda głównie tego, że tak wielu uczestników popełniało karygodne błędy, szczególnie wobec pieszych i innych rowerzystów.

Riksza jeździła buspasem (na przykład na Marszałkowskiej) zamiast jechać przepisowo, protestując skutecznie zarazem.
Nie wiem jak riksza, bo jej nie było tam, gdzie była większość luda. Może nie widziałeś tych większych grup, bo jechałeś właśnie za rikszą
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2013, 16:29:21 wysłana przez biały »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Kwi 2013, 16:36:38 »
Psy szczekają, karawana jedzie dalej...  ;D

Dokładnie. Jakby się przejmować trollami z sieci, to byśmy nigdy nic nie zrobili, bo zawsze znajdzie się ktoś, co ma coś przeciw.


POLICJA:MASA 1:0

Mam dokładnie odwrotne wrażenie. Policja latała po centrum i zupełnie nic nie mogła zrobić. Mało tego - nie wiadomo było kto "wraca z Masy", a kto z przypadku akurat do domu wracał z pracy. Nie ma imprezy, nie ma organizatorów, nie ma zgody miasta, a jednak rowery wszędzie i centrum nasze. W dodatku nie ma kogo za cokolwiek ukarać ;)


Niestety, mógł być z tego piękny strajk włoski, a wyszło wielkie nic.
Grupy były na tyle małe, że nic nie korkowały, nawet nie były zauważalne bardziej niż normalny ruch rowerowy w godzinach szczytu.

Grupki powinny być małe. W Godzinie dla roweru chodziło o to by każdy jeździł w danym obrębie miasta praktycznie sam. By wytworzyć gigantyczny, ale taki "normalny" ruch rowerowy - rowery wszędzie, we wszystkich kierunkach i różnych prędkościach. Moim zdaniem peletony były wręcz za duże.


Riksza jeździła buspasem (na przykład na Marszałkowskiej) zamiast jechać przepisowo, protestując skutecznie zarazem.

Nie oceniam, bo nie widziałem.

Ale wiem, że np na Jerozolach buspas jest tylko do 19-stej. Sam po nim jeździłem po 19-stej i było to zgodne z prawem.

A w dodatku wiem też, że czasem Policja prosiła niektórych cyklistów by jechali buspasem. Nie wiem po co, bo sami w  ten sposób zaprzeczali sensowi buspasów i swojej opinii, że rower na buspasie = niebezpieczeństwo, ale zgodnie z prawem polecenie funkcjonariusza jest ważniejsze niż znaki. Mogło tak być i z rikszą, bo chłopaki z niej raczej prawo znają.


W ten sposób, to ja sobie mogę pojeździć sam, nie potrzebuję masy do tego.

No i wczoraj właśnie każdy jeździł bez Masy, sam lub w niewielkiej grupce znajomych. Miasto musi mieć świadomość, że Masa to bynajmniej nie jest jedyna możliwość jaką mają warszawscy rowerzyści. Że jak Masy nie będzie to na pewno będzie coś innego, wcale nie koniecznie lepszego dla miasta i policji. I to się moim zdaniem udało pokazać. Dawno nie jeździłem po centrum mijając tyle rowerów i tak mało kierowców i aut, w dodatku tak bezpiecznie jadących.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Kwi 2013, 16:48:18 »
Nowy post, bo i temat zupełnie z innej beczki. Jak ktoś chciał podpisać petycję w sprawie pl. Na Rozdrożu, a nie miał okazji wczoraj (ponoć szybko się skończyły kartki na podpisy) to tu może to zrobić:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9600
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Kwi 2013, 17:31:32 »
jeden z "anty-rowerzystów" wypowiedział sie by stworzyć rejestracje dla rowerów - haha
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #88 dnia: 27 Kwi 2013, 18:04:19 »
Raffi nie zgadzam sie z tb odnośnie policji i straży miejskiej im bardziej  ludzie dzielili się na mniejsze grupy tym bardziej byli narażeni na mandaty.
Sam z koleżanką jechaliśmy już do domu po czym do nas przykleiło sie paru rowerzystów dwóch zniknęło nam z oczu na Poniatowskim przy palmie natomiast pod stadionie dołączyli twierdząc że straż miejska wpisała im mandat i to jest dla mnie chore( wpisali mandat za to że jechali obok siebie!!!!-przecież to jest dozwolone)
Dlatego jestem zdania że być może większość rowerzystów dojechała cało i bez problemu do domu to część rowerzystów dostała po dupie brzydko mówiąc.
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline Skeler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Kwi 2013, 18:25:44 »
Dlatego nalezy znac prawo i nie przyjmowac mandatow ktore sie nie naleza (tez trzeba wiedziec, ze nie zawsze mozna jezdzic obok siebie)