Autor Wątek: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów  (Przeczytany 4821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« dnia: 23 Mar 2013, 15:21:57 »
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13613430,Najwyzszy_wyrok_za_smierc_rowerzystow__Sad_nie_wierzy_.html#LokKrajTxt
Cytuj
Maksymalny wyrok za śmierć rowerzystów. Sąd nie wierzy, że O. się zmieni

Piętnaście lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - oto kara dla Adama O., który wjechał samochodem w grupę kolarzy i zabił dwóch z nich.

Przed szczecińskim sądem okręgowym zakończył się w piątek powtórny proces Adama O., który 25 września 2011 r. pod Pyrzycami, wracając po pijaku z grzybobrania, wjechał samochodem w grupę kolarzy ze Stargardu. Jeden z nich zmarł na miejscu, drugi w szpitalu. Trzech zostało rannych. Kierowca volkswagena golfa uciekł. Potem tłumaczył, że ktoś ukradł mu samochód. Jak ocenili biegli, w chwili wypadku miał we krwi co najmniej 2,4 promila alkoholu. Adam O. odpowiadał też za sytuację z 2010 r., kiedy to został zatrzymany w Szczecinie, gdy pijany jechał ul. Gdańską.

Na powtórnym procesie biegli ponownie zajęli się stanem upojenia Adama O. Tym razem też orzekli, że miał we krwi co najmniej 2,4 promila alkoholu, co oznacza, że był kompletnie pijany. Reprezentujący Adama O. mecenas Wojciech Jonasik podważał wyniki prac biegłych. Stwierdził, że im nie wierzy, i zażądał, aby uroczyście przyrzekli, że będą mówić prawdę. Tak też się stało.*


15 lat - w sam raz. Tylko dlaczego wszyscy mamy płacić za zabójcę? Dlaczego on sobie będzie siedział w ciepełku a my (i rowerzyści) będziemy pracowali na to aby mu w dupcię było mięciutko? Niech otworzą jakies obozy pracy, niech zaprzęgną więźniów do pracy przy autostradach, drogach ekspresowych. Niech każdy taki i nastepny kierowca na własnej skórze odczuje jak się pracuje i że trzeba odpracować to co się zrobiło.

* ten prafffnik obrońca, on na pewno nie był na czymś mocniejszym? Z takimi tekstami do biegłych?

Mam wielką nadzieję, że ten wyrok odstraszy kolejnych "kruluf szos" i zaczną traktować nas rowerzystów jak normalne pojazdy, które trzeba omijać i wyprzedzać z odpowiednim zapasem odległości.
I niestety ten wyrok, który jest nam na rękę - jest też nam przeciwko, bo oddala złagodzenie limitu promili na wszelkiego rodzaju pojazdach :P Nawet na rowerach! :P

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Mar 2013, 01:09:45 »
Ddecydowanie bardzo ciężka fizyczna praca przez całe 15 lat w kopalni albo kamieniołomach - i To dzień w dzień a nie siedzienie sobie i w cieplarnianych warunkach i bezmyślne patrzenie się w sufit.

GFM

  • Gość
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Mar 2013, 10:09:27 »
Co najmniej 2,4 promila.
Do tego śmierć dwóch osób.
Powinni wieszać na najbliższym drzewie lub latarni.
Dopiero wtedy pozostali z  "kruluf szos" zaczęli by
jarzyć czym to grozi.

Mając we krwi 2,4 to człowiek mało co kontaktuje.
Pewnie całą uwagę skupił na utrzymaniu pojazdu na
prawej stronie drogi. Na dostrzeżenie czegokolwiek
więcej mocy przerobowych zabrakło.

Czasami to się zastanawiam czy arabowie racji nie mają.
Zero alkoholu i nie ma dyskusji.
Za samo spożycie do więzienia, a więzienie to kawałek
ogrodzonej pustyni. Jak takiemu rodzina żarcie przyniesie
to przeżył. A jak nie przyniesie to zdycha z głodu a prędzej
z pragnienia. Tam nikt więźniów nie karmi.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Mar 2013, 10:33:12 »
Czasami to się zastanawiam czy arabowie racji nie mają.
Zero alkoholu i nie ma dyskusji.
Za samo spożycie do więzienia, a więzienie to kawałek
ogrodzonej pustyni. Jak takiemu rodzina żarcie przyniesie
to przeżył. A jak nie przyniesie to zdycha z głodu a prędzej
z pragnienia. Tam nikt więźniów nie karmi.

Nie, arabowie Nie mają racji... Bo każda Prohibicja nie jest dobrym rozwiązaniem.
Alkohol też jest dla ludzi ale ''nawalanie'' się nim i wsiadanie do samochodu, albo i na rower. I Nie powinno być Nigdy tolerowane. To przykład głupoty i maksymalnej bezmyślności

@GFM
Człowiek - jakim by Nie był - Nie ''zdycha'' a Umiera...
To Zwierzęta Zdychają.
To jest zasadnicza różnica...

GFM

  • Gość
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Mar 2013, 13:21:35 »
Masz rację - zdychają zwierzęta, a nie ludzie.
Masz rację - prohibicja to tylko meliniarstwo nakręca.
Alkohol jest dla ludzi. Ja też lubię piwko.
To tylko takie moje drobne przemyślenia.

Po dłuższym namyśle napiszę tak:
Alkohol jest dla ludzi. Ale jeśli człowiek pozwala sobie na to,
by alkohol robił z niego zwierzę - to należy go jak zwierzę traktować.
Jeżeli natomiast w tym stanie alkoholowego zezwierzęcenia zabija
innego człowieka (bez względu na to czy świadomie i w jaki sposób
to robi), to należało by go natychmiast (zanim wytrzeźwieje) na sznur.
I niech ZDYCHA.

ps. jeśli ktoś mnie źle zrozumiał wyjaśniam:
nie było moją intencją ubliżanie zwierzętom.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Mar 2013, 06:31:04 »
To chyba o tego sprawcę chodzi - po poprzednim wypadku, w po pijaku którym zabił żonę i znajomego był pytany, czy żałuje tego, co zrobił. Odpowiedział, że był tak napruty, że nic nie pamięta.
Biorąc pod uwagę, z kim mamy do czynienia (już raz odsiedział wyrok za identyczne przestępstwo) uważam, że za te kilka lat, jak już wyjdzie, powinien czekać na niego komitet powitalny, który dopilnuje, żeby znowu kogoś nie zabił.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Mar 2013, 08:05:00 »
A ja się zastanawiam, czy więzienie cokolwiek da.

Nie zrozumcie mnie źle - takich ludzi winno się zamykać, eliminować ze społeczeństwa by nikogo nie zabili i co do tego nie mam wątpliwości. Nie wiem tylko, czy akurat w więzieniu, czy np przymusowy odwyk na oddziale zamkniętym nie byłby lepszy. Bo z więzienia facet wyjdzie nadal będąc alkoholikiem i pewnie wróci do nałogu (a potem pewnie znowu wsiądzie za kółko, by jechać po flaszkę), a na odwyku MOŻE coś by byli w stanie z tym zrobić odpowiednimi lekami i praniem mózgu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Mar 2013, 09:14:55 »
Więzienie pozwoli tylko na jakiś czas (wyrok) zabezpieczyć
społeczeństwo przed kolejnymi wybrykami delikwenta.
Ale odsiadka kiedyś się kończy. Delikwent wychodzi nauczony
pogardy do prawa i wszystkiego w koło. Uważa się za coś
lepszego. Resocjalizacja to śmiech na sali.
Odwyk przymusowy też nie jest za bardzo skuteczny.
Wracają do domu i piją jak dawniej.

@Wit: Komitet powitalny?? Jak to rozumieć?
Rodzina zabitego z bejsbolem, czy też 4 policjantów pracujących
na zmianę w czterobrygadówce nie odstępujących gościa na krok
co by go aresztować jak tyko w samochód wsiądzie. (Rozumiem,
że stracił prawko na wiele dłużej niż odsiadka.)
Czy wiesz jak liczna musiała by być policja, by za każdym
potencjalnym przestępcą 4 policjantów chodziło?
« Ostatnia zmiana: 27 Mar 2013, 09:17:02 wysłana przez GFM »

Kenneth

  • Gość
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Mar 2013, 09:41:08 »
Odwyk - jestem absolutnie za, tym bardziej, że gość nie zaszkodził tylko sobie - ale przede wszystkim innym.
Tyle tylko, że samo więzienie nic nie wniesie. Wręcz przeciwnie, koedzy z celi uświadomia mu szybko, że rowerzyści to PLAGA SZOS i to dobrze, że ich pozbawił życia i w ogóle miał pecha, ze ktokolwiek to widział, a sędzia na pewno był niesprawiedliwy bo dzielny pan morderca na pewno sobie radził z alkoholem i by sobie poradził, bo przecież był prawie zawsze trzeźwy. Tylko raz na dwa dni się zalewał w trupa! ;>>> :(

Przymusowy odwyk to raz.
Dwa: przymusowa praca. Wiem, że to obecnie już nielegalne i nieludzkie, ale takie osoby należałoby przyzwyczaić do pracy. Począwszy od sprzątania największego g...a jakie się da, przez sprzątanie ulic, aż do powolnego uczłowieczania i pracy w DPSach albo czymś takim też przy gorszych pracach. On musi zobaczyć, że stoczył się na DNO (totalne!) i stał się dla społeczeństwa G....EM. ZEREM. Człowiekiem zbędnym, albo i zwierzęciem.

Najgorsze w tym jest to, że społeczeństwo podwójnie traci na takim mordercy: raz, że kogoś zabije/uszkodzi/zniszczy coś - a potem to samo społeczeństwo musi takie g...o jeszcze utrzymać (jedyne 2.450 PLN miesięcznie!!!)...
Praca w więzieniu nie powinna być największym przywilejem - ale OBOWIĄZKIEM. Więzień powinien mieć zasrany obowiązek zapracować na swoje utrzymanie. I od tego czy pracuje - powinno być zależne czy żre z chlewu jak świnia - czy je jak człowiek ze stołu, sztućcami coś smacznego.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Mar 2013, 13:51:44 »
A ja się zastanawiam, czy więzienie cokolwiek da.

Nie zrozumcie mnie źle - takich ludzi winno się zamykać, eliminować ze społeczeństwa by nikogo nie zabili i co do tego nie mam wątpliwości. Nie wiem tylko, czy akurat w więzieniu, czy np przymusowy odwyk na oddziale zamkniętym nie byłby lepszy. Bo z więzienia facet wyjdzie nadal będąc alkoholikiem i pewnie wróci do nałogu (a potem pewnie znowu wsiądzie za kółko, by jechać po flaszkę), a na odwyku MOŻE coś by byli w stanie z tym zrobić odpowiednimi lekami i praniem mózgu.

A ja uważam że już za Jedno Zabójstwo - w pełni Świadome, (po pijanemu Też) i powinno Być Dożywocie, bez możliwości zwolnienia za dobre sprawowanie (np. po 15, czy 20latach.)
Jeżeli więzień jest uzależnony od czegokolwiek - to powinno być To zdiagnozowane i leczone - Ale Tylko w więzieniu. No i praca najbardziej ciężka fizyczna - Aż do końca życia - na swoje utrzymanie.
Gdyby dla Takich zabójców - nie było by taryfy ugowej i moim zdaniem zbyt pobłażliwego prawa - to może przez możliwością popełnienia takiego przestępstwa - odebrania komuś życia zastanowili by się - że będą już zawsze musieli uciekać, a gdy zostaną załapani osądzeni i skazani to z więzienia już Nigdy Nie Wyjdą...

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Mar 2013, 21:32:20 »

@Wit: Komitet powitalny?? Jak to rozumieć?
Rodzina zabitego z bejsbolem, czy też 4 policjantów pracujących
...

Wiesz, nie jestem pewien, co bym zrobił, gdyby ten bydlak zabił kogoś z moich bliskich.

GFM

  • Gość
Odp: Najwyższy wyrok za śmierć 2 rowerzystów
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Mar 2013, 07:56:54 »
Też nie wiem, ale coś jak bym przeczuwał.
Rozumiem, że policji dajemy wolne.