Autor Wątek: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa  (Przeczytany 29617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« dnia: 06 Mar 2013, 13:03:11 »
Pełnomocnik donosi:
Cytuj
Nie samym Veturilo człowiek żyje ;)
W ramach współpracy z Zarządem Dróg Miejskich przygotowujemy projekt pasów rowerowych na ulicach Goworka-Spacerowej (od Puławskiej do Belwederskiej), który zostanie zrealizowany w ramach tegorocznego frezowania nawierzchni. Priorytetem jest wyodrębniony pas rowerowy w górę, a jeśli przestrzeń pozwoli, wyznaczymy także pas w dół. Umowa na projekt organizacji ruchu już podpisana.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Mar 2013, 16:07:15 »
Dobrze, że się udało Pełnomocnikowi i ZDM dogadać, bo czasu było mało, gdyż ZDM chce jakoś bardzo niedługo to frezowanie robić... Oby tylko dopchnęli to do końca, czyli do realizacji. Bo umowa to dopiero początek drogi.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2013, 11:07:52 »
Uważam że takie wydzielone 2pasy rowerowe są tam Bardzo potrzebne.
Wielokrotnie miałem Tak, że na podjeździe ul. Spacerową - trąbiły na mnie samochody, abym zjeżdzał z ulicy bo się im strasznie spieszyło... Znowu na zjeździe jest też niebezpiecznie - bo jadąc skrajną prawą stroną jest wiele nawieżchniowych nierówności - a spotkanie się z asfaltem, albo krawężnikiem na zjeździe - miłym doznaniem dla rowerzysty raczej nie jest.

Skromnie uważam że takich wydzielonych pasów rowerowych powinno być więcej w Mieście...

Pozdro.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2013, 11:21:23 »
Uważam że takie wydzielone 2pasy rowerowe są tam Bardzo potrzebne.

Wieści z frontu mówią, że póki co będzie pas pod górkę.

Bo na dół to by wymagało poszerzenia jezdni w dwóch miejscach, a na to nie ma kasy. W dół zrobią więc tak, że lewy pas maksymalnie wąski, a prawy maksymalnie szeroki.


Znowu na zjeździe jest też niebezpiecznie - bo jadąc skrajną prawą stroną jest wiele nawieżchniowych nierówności

A kto każe jechać prawą stroną? Ja walę środkiem lub lewą strona pasa. Zwłaszcza że w dół zwykle auta wcale nie jadą szybciej niż ja. Tak samo radze i Tobie.

Choć po wymianie nawierzchni to już przestanie być problem.


Skromnie uważam że takich wydzielonych pasów rowerowych powinno być więcej w Mieście...

Też tak uważam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Mar 2013, 19:05:11 »
A wiadomo już dokładnie, czy pas w górę będzie dociągnięty do samej Puławskiej, czy jedynie do skrętu w Goworka a dalej Klonową prosto do pl. Unii?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Mar 2013, 19:09:02 »
Do Puławskiej o ile dobrze pamiętam, ale bez pasa do skrętu w lewo. Będzie włączony w ten fragment DDR po prawej stronie na Puławskiej chyba.

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Mar 2013, 07:59:43 »
Brzmi nieźle, dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno szybkie pytanie - kiedy dokładnie ma się odbyć frezowanie? Bo nie mogę się już doczekać cywilizowanego dojazdu do roboty :D Spacerowa to jest ostatni kombinowany fragment na mojej trasie który staram się omijać szerokim łukiem jadąc w górę, szczególnie zimą.

Teraz pozostaje jeszcze czekać na poprawę nawierzchni na obu prawych pasach na Gagarina, nawet bez wyznaczania pasów dla rowerzystów.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Mar 2013, 22:26:43 »
Teraz pozostaje jeszcze czekać na poprawę nawierzchni na obu prawych pasach na Gagarina, nawet bez wyznaczania pasów dla rowerzystów.

Pasy dla Rowerzystów też Tam by się Zdecydowanie Przydały - Ciekawe czy Tego Kiedyś doczekamy   ;)   ???

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Mar 2013, 23:05:04 »
Na Gagarina ruch nie jest aż tak straszny żeby pasy były konieczne (z moich obserwacji). Dodatkowo rozwiązania wymagają przystanki autobusowe, które nie posiadają zatok (po trzy po każdej stronie) i kilkadziesiąt całkiem legalnie istniejących miejsc parkingowych na prawym pasie. Ruch na Gagarina mimo że dość duży, to jednak uspokojony przez światła stojące co kilkadziesiąt metrów.

No i zawsze istnieje alternatywa w postaci dużo mniej obleganej równoległej ulicy Chełmskiej :-)

To oczywiście tylko moje zdanie, może któreś argumenty są jednak na wyrost i istnieją silne przesłanki ku wyznaczeniu na Gagarina pasów rowerowych :-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Mar 2013, 07:15:09 »
Brzmi nieźle, dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno szybkie pytanie - kiedy dokładnie ma się odbyć frezowanie?

Jeszcze nie wiadomo. ZDM nie ma jeszcze harmonogramu frezowań na 2013 rok. Ale chcieli to robić szybko - kwiecień lub maj. Nie sądzę jednak by ten termin był realny, skoro konieczne były zmiany w projekcie i ich opiniowanie ;)


Teraz pozostaje jeszcze czekać na poprawę nawierzchni na obu prawych pasach na Gagarina, nawet bez wyznaczania pasów dla rowerzystów.
Pasy dla Rowerzystów też Tam by się Zdecydowanie Przydały - Ciekawe czy Tego Kiedyś doczekamy   ;)   ???

Ja nie jestem przekonany do pasów na Gagarina. Zobacz jakie tam masz parkowanie na prawym pasie jezdni (dowolnej). Ja wyznaczysz przy prawej krawędzi pas rowerowy, to te wszystkie auta będą stały na nim.

Na Gagarina trzeba: Zwęzić jezdnię. Wyznaczyć miejsca parkingowe (uzyskane z tej jezdni), dopiero wtedy wyznaczać pasy rowerowe (odpowiednio oddalone od miejsc parkingowych byś nie dostał drzwiami od auta). To wszystko znacznie wykracza poza frezowanie. To jest solidna przebudowa ulicy.

Ewentualnie można wyznaczyć drogę rowerową w/obok chodnika. Droga rowerowa tu ma jedną zaletę - na jezdni co 100m są światła, a drogą rowerową większość z nich omijałoby się bez stania.


No i zawsze istnieje alternatywa w postaci dużo mniej obleganej równoległej ulicy Chełmskiej :-)

Nie wiem czemu, ale zawsze jakoś wolałem Gagarina i Spacerową niż Chełmską i Dobrą. Może kwestia nachylenia podjazdu - na Gagarina dużo fajniej się podjeżdża. A może kwestia szerokości jezdni - mnie szerokie jezdnie nie straszą, a ruch na nich tak niewielki, że jedzie się bardziej lightowo niż na Chmielnej, która jest wąska i gdzie jest gorsza widoczność na skrzyżowaniach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Mar 2013, 09:29:37 »
Czyli pewnie odłożą to na wakacje, bo wtedy mniejszy ruch. Szkoda że jeszcze tyle miesięcy czekania, bardzo dobrze że wreszcie będzie tam normalnie.

Nie wiem czemu, ale zawsze jakoś wolałem Gagarina i Spacerową niż Chełmską i Dobrą. Może kwestia nachylenia podjazdu - na Gagarina dużo fajniej się podjeżdża. A może kwestia szerokości jezdni - mnie szerokie jezdnie nie straszą, a ruch na nich tak niewielki, że jedzie się bardziej lightowo niż na Chmielnej, która jest wąska i gdzie jest gorsza widoczność na skrzyżowaniach.

Dolną ;-) Ja natomiast najczęściej wybieram wariant Chełmska->Belwederska->Spacerowa.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Mar 2013, 10:09:33 »
Nie wiem czemu, ale zawsze jakoś wolałem Gagarina i Spacerową niż Chełmską i Dobrą. Może kwestia nachylenia podjazdu - na Gagarina dużo fajniej się podjeżdża. A może kwestia szerokości jezdni - mnie szerokie jezdnie nie straszą, a ruch na nich tak niewielki, że jedzie się bardziej lightowo niż na Chmielnej, która jest wąska i gdzie jest gorsza widoczność na skrzyżowaniach.

Dolną ;-) Ja natomiast najczęściej wybieram wariant Chełmska->Belwederska->Spacerowa.

Hehe, jak zwykle pokaszaniłem nazwy ulic. Sorry.

A wariantu Chełmska->Belwederska->Spacerowa nie testowałem. Będę musiał spróbować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sie 2013, 22:20:08 »
Jadąc dziś Spacerową zauważyłem tablice z przepiękną dla mnie informacją - w dniach 8-11 sierpnia przeprowadzony zostanie remont ulic Goworka i Spacerowej :D Już za tydzień będzie można śmigać nowym bike-pasem!

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sie 2013, 22:33:04 »
Ja bym się tak nie cieszył. Na Gandhi też miały być pasy, w ostatni weekend zrobiono remont nawierzchni północnej jezdni, pasy odmalowano po staremu.

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sie 2013, 00:12:05 »
O ile dobrze zrozumiałem wypowiedzi p. Pełnomocnika d/s Roweropochodnych to nowa organizacja z pasami na spacerowej jest obowiązująca, zatwierdzona przez wszystkich świętych i taka ma być zrobiona...