Autor Wątek: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik  (Przeczytany 7746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« dnia: 27 Lut 2013, 15:15:51 »
Nad Wisłą zamknęli całkowicie przejazd dla rowerów między Centrum Kopernik a szpitalem św. Anny. Ktoś postawił płot i dalej się nic nie dzieje. Chamstwem jest całkowite zamknięcie przejazdu, bo płot można było postawić metr dalej umożliwiając poruszanie się rowerzystom. Do kogo w tej sprawie pisać? Pełnomocnik rowerowy?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lut 2013, 16:36:42 »
Tunel to na pewno ZDM, więc powinni wiedzieć co to za płot. Tak samo Inżynier Ruchu powinien wiedzieć, bo pewnie opiniował postawienie tego (zakładam, że to stoi w pasie drogowym). Tam bym zaczął poszukiwania.

Sam płot to obstawiałbym, że należy do metra, ale tu mogę się mylić.


Na pewno możesz napisać do rowerowej komórki w Biurze Drogownictwa i Komunikacji, albo do Pełnomocnika.


Rzucę jutro okiem przejeżdżając tamtędy... bo prawdę mówiąc nie zauważyłem tam nic nowego. Choć i mocno się nie przyglądałem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lut 2013, 19:40:15 »
Napisałem do pełnomocnika. Zobaczymy co będzie. Zamknięcie tej ścieżki to straszne dziadostwo, bo w związku z objazdem tunelu nie ma tam innej bezpiecznej drogi. Ulice Powiśla to słaba alternatywa trasy nad Wisłą.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lut 2013, 23:43:57 »
Zdaje się, że zaczyna się remont wybrzeża, który nadzoruje podobnie jak w Porcie Czerniakowskim Zarząd Mienia m. st. Warszawy. To jest chyba przyczyna postawienia płotu.
A teraz niech się trochę pomęczą i wyznaczą jakiś sensowny objazd nie wymagający zsiadania z roweru.

Jadąc przez Powiśle na północ cała podróż kończy się przy Nowym Zjeździe. W tym kierunku nie da się tego pokonać w normalny sposób.

Krzysztof
« Ostatnia zmiana: 27 Lut 2013, 23:50:07 wysłana przez oelka »
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lut 2013, 15:45:54 »
Nie koniecznie nas robią, bo w ramach bulwarów powstanie znacznie lepsza DDR niż obecnie.

Ale faktem jest, że teraz w tym miejscu jest syfnia, bo się wszystko na siebie ponakładało. Budowa Metra miała objazd, ale go zamknięto, gdy podmyło tunel. Na jezdni stoi B-9, który postawiono gdy objazd był. Teraz jeszcze dochodzi przebudowa bulwarów... będzie ciężko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lut 2013, 23:47:32 »
Zamknięcie tunelu Wisłostrady może jeszcze potrwać i to długo, jeśli spełnią się najbardziej pesymistyczne prognozy zakładające konieczność rozbiórki części tunelu lub jezdni w tunelu. Nikt bowiem w tej chwili nie wie, jaka będzie sytuacja, gdy zostanie wypompowana woda z zalanej części budowy stacji metra.

Z tekstu w Stołecznej ciekawe jest to:

Na wyższym poziomie bulwaru projektanci przewidzieli wspólną przestrzeń rekreacyjną, pieszo-rowerową. Droga rowerowa ma powstać na poziomie Wisłostrady obok jej jezdni.
To jednak dopiero za ponad dwa lata. Na razie rowerzyści muszą sobie radzić bez ścieżki. Jak zapewnił nas Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły, wykonawca ma obowiązek wytyczyć objazd budowy dla rowerów. W siedzibie Hydrobudowy nikt nie potrafił nam powiedzieć, którędy poprowadzi nowa trasa i kiedy powstanie.


Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Mar 2013, 07:59:26 »
Zamknięcie tunelu Wisłostrady może jeszcze potrwać i to długo, jeśli spełnią się najbardziej pesymistyczne prognozy zakładające konieczność rozbiórki części tunelu lub jezdni w tunelu.

Potrwa, potrwa, i czerwiec to IMO też nierealny termin. Oglądałem sobie w sieci historię podobne osunięcia w miastach, gdzie budowano metro lub inne tunele. Nigdzie nie uwinęli się w mniej niż rok, a bywało że trwało to kilka lat. Dlatego moim zdaniem czerwiec jako termin otwarcia tunelu to też bajka.

Podpytałem wczoraj o to inżyniera Galasa po debacie w Stołku. Śmiał się, że gdy mówił w ubiegłym roku mediom zaraz po zamknięciu tunelu terminy "letnie" na 2013 rok, to Go nazywali pesymistą. A tu się okazało, że to realizm był, a czas pokaże, czy nie był to optymizm ;)


Nikt bowiem w tej chwili nie wie, jaka będzie sytuacja, gdy zostanie wypompowana woda z zalanej części budowy stacji metra.

Wiadomo co będzie - stabilność wszystkiego się zmieni i okaże się, że są potrzebne dodatkowe prace, zastrzyki betonu i w ogóle. Nowej katastrofy raczej nie będzie, bo dokłądnie wszystko monitorują. Prędzej w połowie przerwą wypompowywanie wody, gdyby coś się działo. Ale na pewno się okaże po wypompowaniu, że zakres robót jest jeszcze większy niż się komukolwiek wydawało i wszystkie obiecywane terminy wezmą w łeb.


Z tekstu w Stołecznej ciekawe jest to:

Na wyższym poziomie bulwaru projektanci przewidzieli wspólną przestrzeń rekreacyjną, pieszo-rowerową. Droga rowerowa ma powstać na poziomie Wisłostrady obok jej jezdni.
To jednak dopiero za ponad dwa lata. Na razie rowerzyści muszą sobie radzić bez ścieżki. Jak zapewnił nas Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły, wykonawca ma obowiązek wytyczyć objazd budowy dla rowerów. W siedzibie Hydrobudowy nikt nie potrafił nam powiedzieć, którędy poprowadzi nowa trasa i kiedy powstanie.

Objazd to w większości istnieje, jest nim ścieżka podskarpowa. Brakuje tylko fragmentu na wysokości trasy WZ (tam są schody i wąziutki chodnik). Ale podejrzewam, że z tego nie skorzystają, a za to wypłodzą coś, co będzie ponurym żartem, a nie alternatywą dla zamkniętej trasy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Mar 2013, 08:57:40 »
Objazd to w większości istnieje, jest nim ścieżka podskarpowa. Brakuje tylko fragmentu na wysokości trasy WZ (tam są schody i wąziutki chodnik). Ale podejrzewam, że z tego nie skorzystają, a za to wypłodzą coś, co będzie ponurym żartem, a nie alternatywą dla zamkniętej trasy.

A ja myślę, że nikt nic w tym kierunku nie zrobi i sprawa się rozmyje. Szkoda, że zamykając niewielki pas nabrzeża paraliżują ruch rowerowy w całej okolicy. Szczególnie, że lato idzie i wielu rowerzystów korzystałoby z wypadów nad Wisłę.

Gdyby pomyślano inaczej i zostawiono choć wąski pas dla rowerów wszyscy byliby zadowoleni. Ale kogo obchodzą rowerzyści?

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Mar 2013, 10:14:14 »
To trzeba ich trochę popodgryzać żeby nie zapomnieli, im nas więcej to zrobi tym lepiej ;-)

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Mar 2013, 11:02:47 »
Ja napisałem do pełnomocnika rowerowego. Odpowiedzi nie mam.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Mar 2013, 11:15:24 »
Ja już pisałem na profilu facebookowym. Otrzymałem odpowiedź:
Cytuj
Jesteśmy w stałym kontakcie z Zarządem Mienia, będziemy dbać o los rowerzystów


Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Kwi 2013, 17:12:38 »
Dwa lata.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zamknięta ddr przy Centrum Kopernik
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Kwi 2013, 19:41:15 »
A przez ten czas musimy wdychać spaliny z Wisłostrady.