Autor Wątek: Autobusy na Marszałkowskiej pojadą torami? To możliwe  (Przeczytany 2987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Cytuj
Wzorem Trasy W-Z ratusz rozważa wpuszczenie autobusów na tory tramwajowe wzdłuż Marszałkowskiej. Wiązałoby się to najpewniej ze zwężeniem tej arterii do dwóch pasów w każdą stronę
(...)
Jego zdaniem przy okazji wpuszczenia autobusów na tory można by zmienić charakter Marszałkowskiej: zwęzić jezdnię z trzech do dwóch pasów w każdym kierunku, a do tego wytyczyć nowe przejścia dla pieszych na wysokości Pałacu Kultury. Przewiduje to zresztą plan zagospodarowania tego rejonu. Dr Brzeziński żałuje, że o trambuspasie nie pomyślano na poważniej przed tegoroczną modernizacją torowiska na Marszałkowskiej.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12705776,Autobusy_na_Marszalkowskiej_pojada_torami__To_mozliwe.html

Tak naprawdę o rowerach nic nie ma, ale skoro zwężą Marszałkowską, to na pas rowerowy miejsce na pewno się znajdzie. Przypuszczam, że dr Brzeziński będzie im to sugerował, z resztą można się go spytać przy okazji.

GFM

  • Gość
Odp: Autobusy na Marszałkowskiej pojadą torami? To możliwe
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Paź 2012, 16:03:51 »
Jak by o tym wcześniej pomyśleli, to znalazłoby się miejsce na wyjścia z metra
na przystanki tramwajowe.
Ale nie pomyśleli (Oj boli, boli) więc wyjść nie będzie.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Autobusy na Marszałkowskiej pojadą torami? To możliwe
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Paź 2012, 22:37:13 »
Szkoda, że o tym pomyślano teraz, gdy skończył się remont odcinka od placu Zbawiciela do Alej Jerozolimskich...
Wpuszczenie autobusów wymaga szerszego międzytorza, szczególnie przy przystankach.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Autobusy na Marszałkowskiej pojadą torami? To możliwe
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Paź 2012, 23:20:50 »
Szkoda, że o tym pomyślano teraz, gdy skończył się remont odcinka od placu Zbawiciela do Alej Jerozolimskich...
Ja o tym pomyśle słyszałem już przed remontem i byłem przekonany,  że podczas tak długiego zamknięcia Marszałkowskiej właśnie go wprowadzają w życie. Mocno zdziwiłem się widząc tak niewielkie zmiany po otwarciu ulicy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Autobusy na Marszałkowskiej pojadą torami? To możliwe
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Paź 2012, 10:25:00 »
Typowe dla Warszawy - wyremontować coś, a potem się zastanowić, czy może nie lepiej było zrobić inaczej ;)

Teraz to mogę się założyć, że nic nie zrobią. Już widzę, jak rwą nową nawierzchnię i torowiska na gwarancji, gdy w kasie miejskiej świeci pustkami :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)